Ktoś znalazł sekret, który Windows 1.0 ukrywał od 37 lat

Zdjęcie Billa Gatesa uśmiechającego się podczas pracy na laptopie.

Zdjęcie: Jeff Christensen / Kontakt (Obrazy Getty)

Prawie cztery dekady później nieustraszony archeolog cyfrowy odkrył starożytny sekret ukryty głęboko w systemie Windows 1.0. To jest proste jajko wielkanocneale prawdopodobnie nie udało się go znaleźć w tamtych czasach.

Jak to zauważyłem gry komputeroweLucas Brooks jest wielkim fanem graficznego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows. Brooks jest często widywany na Twitterze o różnych rzeczach, które znalazł w starszych wersjach systemu Windows, w tym pisanki. Niedawno odkrył niespotykaną wcześniej tajemnicę w Windows 1.0 RTM (RTM oznacza „dopuszczenie do produkcjiListę autorów, która zawiera nazwiska wszystkich osób, które pomogły stworzyć Window 1.0, można znaleźć ukrytą w pliku mapy bitowej.

Należy zauważyć, że ukrywając te już zaszyfrowane dane w pliku mapy bitowej, twórcy uniemożliwili komukolwiek odkrycie tajnych kredytów. Dzieje się tak, ponieważ według Brooksa narzędzia potrzebne do wyodrębnienia pliku mapy bitowej z NE (nowy plik wykonywalny format pliku) po wydaniu systemu Windows 1.0. I nawet gdyby ktoś mógł skopiować bitmapę, nie byłby w stanie wykryć dodatkowego obrazu, Zaszyfrowane dane ukryte w pliku.

Chociaż Brooks był w stanie odtworzyć sekret, ustalając w ten sposób listę kredytową, nadal nie zorientowali się, jak faktycznie uzyskać dostęp do jajka wielkanocnego w systemie Windows 1.0 bez wykonywania pewnych czynności hakerskich. Uważa się, że w systemie Windows 1.0 istnieje szereg naciśnięć klawiszy, które odblokują listę tajnych poświadczeń. Tak to działa we wszystkich nowszych wersjach który zawiera również ukryte kredyty i podobne sekrety. Ale w tej chwili nikt nie mógł się dowiedzieć.

Możesz rozpoznać jedną z nazw w nowo odkrytych kredytach. Współzałożyciel i prezes Valve Gabe Newell Jest zawarty w jajku wielkanocnym, a to dlatego, że… tam pracował. Opuścił Microsoft w 1996 roku wraz z Mike’iem Harringtonem, aby stworzyć Valve i rozpocząć pracę nad ich pierwszą grą, pół życia. Zastanawiam się, jak to wszystko poszło…

READ  Losowo: ludzie dzielą się swoją „bezużyteczną” wiedzą o grach wideo na Twitterze — oto najlepsze z nich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *