New Falcons QB Marcus Mariota musi „znaleźć swoją drogę” po wyścigu Matta Ryana w Atlancie

Atlanta – The Falcons potrzebują pełnoetatowego rozgrywającego innego niż Matt Ryan Po raz pierwszy od sezonu 2007 Marcus Mariota Rozumie wagę możliwości takiej substytucji.

„Bez wątpienia są to świetne buty do wypełnienia” – powiedział w piątek Mariota. „Myślę, że dla mnie coś, czego zdecydowanie nauczyłem się w trakcie mojej kariery, to to, że nie możesz porównywać się z innymi ludźmi. To, co Matt tutaj zrobił i co osiągnął tutaj, jest naprawdę wspaniałością, a dla mnie by wyrzeźbić własną ścieżkę”.

„Doceniam to, co zrobił, doceniam to, co robił w tej organizacji, a najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to dać z siebie wszystko i być najlepszym graczem, jakim mogę być”.

28-letni Mariota początkowo wchodzi w potencjalną rolę – choć powiedział, że nie ma zagwarantowanej pracy – po raz pierwszy od sezonu 2019, kiedy był rozgrywającym w Tennessee Titans, a następnie – ofensywnym koordynatorem Arthurem Smithem , obecnie główny trener Sokoła.

Mariota była ścigana za Ryan Taneyhill W tym sezonie ostatecznie przeniósł się do Las Vegas Raiders, gdzie zrobił kopię zapasową Derek Carr przez dwa lata. Zagrał w 11 meczach w ciągu ostatnich dwóch sezonów, wykonując 60% swoich podań na 230 jardów, przyłożenia i przejęcia.

Drugi wybór w drafcie 2015, Mariota spędził pięć lat z Tytanami, grając w 63 meczach z 61 startami i wykonując 62,9% swoich podań na 13 207 jardów, 76 przyłożeń i 44 przechwytów.

Jego ostatni sezon z Tytanami był trudny, ponieważ wykonał 59,4% swoich podań na 1203 jardy z siedmioma przyłożeniami i dwoma przechwytami w siedmiu meczach. Pod koniec swojego pobytu z Tytanami Mariota powiedział, że został „pobity psychicznie i fizycznie” i powiedział, że wiele się nauczył w ciągu ostatnich trzech sezonów.

„Podczas mojego pobytu w Tennessee przeszliśmy przez wiele różnych rzeczy. Miałem zmiany w treningu, miałem złamaną kostkę, niektóre z tych rzeczy, które ludzie mogą nazwać ciężką próbą” – powiedział Mariota. „W tym czasie w mojej karierze w 2019 roku byłem zmęczony. Jestem trochę zmęczony każdym spinem, zmęczony uderzaniem, nie graniem dobrze, a pod koniec dnia jest to praca oparta na wydajności, a kiedy nie jeśli dobrze grać, rzeczy się dzieją. I zrozumiałem to.

READ  Trener Pistons Monty Williams zgadza się na 6-letnią umowę za 78,5 miliona dolarów

„Ostatnie kilka lat było dla mnie wspaniałym resetem. Miałem okazję zrobić krok wstecz i uczyć się, i czuję się tak, jak zrobiłem, a te doświadczenia stworzyły dla mnie tak wielką wartość”.

Częścią tego, co przyciągnęło Mariotę do jastrzębi, jest Smith, który, jak wierzy, zawsze będzie mu wierny. W przypadku Tytanów Mariota powiedział, że nie komunikował się wystarczająco ze Smithem i „starał się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zadowolić trenera”.

Mariota powiedział, że teraz myśli, że połączenie będzie lepsze z powodu rzeczy, których nauczył się z Najeźdźcami. Smith powiedział w środę, że jednym z powodów, dla których chciał sprowadzić Mariotę, było wzajemne zaufanie.

„Od niego i ode mnie bardzo się rozwinął”, powiedział Smith. „Paradoksalnie, to dwaj zupełnie różni gracze, ale Ryan Tanehill był na tej pozycji, kiedy zdobyliśmy Ryana”. „Więc Marcus jest najwyższej klasy talentem, tak jak Ryan. Był wyborem z pierwszej rundy. Jest na innym miejscu w swojej karierze i ufam Marcusowi, a Marcus przyjedzie tutaj i da nam wszystko, co ma.

„Ma wspaniały talent i rozumie, co wydarzyło się w przeszłości. Uczył się od nich, ja się od nich i jesteśmy podekscytowani tą szansą”.

Jeśli wygra tę pracę, Mariota będzie pierwszym innym startującym graczem w drużynie Falcons od 27 października 2019 r., kiedy Matt Schwab zastąpił Ryana z powodu kontuzji. Będzie pierwszym pełnoetatowym graczem poza Ryanem, odkąd były rozgrywający Oregon, Joey Harrington, odegrał kluczową rolę przez większość sezonu 2007.

Mariota, który będzie nosił numer 1 w Atlancie, ponieważ jego tradycyjny numer 8 jest używany przez najlepszego celownika dla Falconów, ciasny koniec Kyle BatesPowiedział, że zespół skontaktował się z nim, gdy tylko pojawiły się rozmowy o handlu Ryanem. Mariota powiedział, że Smith zapytał, czy chciałby przyjechać, jeśli Ryan, który w poniedziałek handlowano z Indianapolis Colts, zdecyduje się odejść, a Mariota była zaintrygowana.

READ  Końcowy wynik meczu Arizona kontra Stanford w piłce nożnej: Wildcats wygrywają otwierającego Pac-12 nad Cardinalem pomimo kontuzji i niechlujnego ataku

Wkrótce Mariota była jastrzębiem.

„Pod koniec dnia możliwość bycia tutaj była jeszcze bardziej ekscytująca” – powiedział Mariota. Być z Arturem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *