Teraz możesz usłyszeć swój głos na Marsie

w kosmosie, ludzie właściwie może Słyszę jak krzyczysz (lub śpiewasz)okazało się.

Przełomowe dane zebrane przez łazik Perseverance NASA są w stanie odtworzyć głos ludzi na Marsie w porównaniu z Ziemią.

Agencja kosmiczna może nawet pochwalić się narzędziem online, które pozwala Ziemianom symulować, jak brzmią na Czerwonej Planecie w zaciszu naszych domów.

Zgadza się: możesz upuścić batoniki Mars podczas międzygwiezdnej wycieczki karaoke.

Aby z niego skorzystać, po prostu przejdź do Sekcja głosów Marsa Na stronie NASA przejdź do Zakładka „Jesteś na Marsie”a następnie „Kliknij i przytrzymaj przycisk, aby nagrać powitanie”, w zależności od witryny.

Na koniec pobierz plik audio, aby usłyszeć, jak brzmisz na Marsie. Po tym, jak sami przetestowaliśmy pracę, The Post może śmiało powiedzieć, że te puszki, z którymi rozmawialiśmy, gdy byliśmy dziećmi, żeby powtórzyć „rozmowę marsjańską”, nie były zbyt odległe.

NASA może pochwalić się narzędziem online, które pozwala Ziemianom symulować, jak brzmimy na Czerwonej Planecie w zaciszu naszych domów.
NASA

„Gdybyś stał na Marsie, usłyszałbyś znacznie cichszy i stłumiony dźwięk niż ten, który słyszysz na Ziemi, i czekałbyś trochę dłużej, aby go usłyszeć” Na swojej stronie napisali NASA. „Niektóre dźwięki, do których jesteśmy przyzwyczajeni na Ziemi, takie jak gwizdki, dzwonki czy śpiew ptaków, są na Marsie prawie niesłyszalne”.

Wyniki były częścią badań paranormalnych, które obliczyły prędkość dźwięku na Czerwonej Planecie.

Aby zmierzyć prędkość dźwięku na planecie, łazik Perseverance wystrzelił laser w skałę i zarejestrował hałas, jaki wytwarzał po uderzeniu, zgodnie z wynikami ujawnionymi na 53. Kongresie Nauk o Księżycu i Planetach.

Przełomowe dane zebrane przez NASA Perseverance Rover są w stanie odtworzyć głos ludzi na Marsie w porównaniu z Ziemią.
Przełomowe dane zebrane przez łazik Perseverance NASA są w stanie odtworzyć głos ludzi na Marsie w porównaniu z Ziemią.
Fotomontaż New York Post

Następnie naukowcy zmierzyli czas wystrzelenia lasera w stosunku do czasu, w którym dźwięk dotarł do urządzenia rejestrującego i porównali go z danymi akustycznymi na powierzchni Ziemi. Zarejestrowali naddźwiękową prędkość Marsa wynoszącą 540 mil na godzinę, w porównaniu do 760 mil na godzinę na naszej planecie. Tę rozbieżność przypisuje się temu, że atmosfera na Marsie jest „całkowicie inna”, co wpływa na sposób, w jaki odbieramy dźwięk.

READ  Trzeci test NASA Megarocket udaremniony przez wyciek wodoru

I chociaż tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przetestować naszych głosów na samym Marsie – Przynajmniej do 2026 r. – Astronauci w fotelu są również zaproszeni do skorzystania z instrumentu Mars Sounds, aby przetestować zasięg Dźwięki ziemi mogą brzmieć Na czwartej skale od słońca. Należą do nich fale oceanu, dzwonki rowerowe, odgłosy miasta, klasyczny numer fortepianowy Claire de Lune, a nawet słynne przemówienie Neila Armstronga „One Small Step Man” po jego historycznym lądowaniu na Księżycu.

Zgadza się, możesz usłyszeć czyjś głos na księżycu… na Marsie.

"Gdybyś stał na Marsie, usłyszałbyś znacznie cichszy i stłumiony dźwięk niż na Ziemi i czekałbyś trochę dłużej, aby go usłyszeć," Na swojej stronie napisali NASA.
„Gdybyś stał na Marsie, słyszałbyś znacznie cichszy i bardziej przytłumiony dźwięk niż ten, który słyszysz na Ziemi, i czekałbyś trochę dłużej, aby go usłyszeć” – napisała NASA na swojej stronie.
NASA

Lokalizacja Zawiera również wiele nagrań, które wyróżnia wytrwałość Została odebrana podczas swoich misji rozpoznawczych, w tym jazdy robotem, lasera, który „przebija” skałę, a nawet helikoptera przelatującego nad planetą.

Ogólnie rzecz biorąc, większość z nich wydawała się cichsza i bardziej wyciszona niż na Ziemi, co NASA zrekompensowała „bardzo różną temperaturą, gęstością i chemią kosmicznej koszenili” – napisali naukowcy.

„Głośność, którą słyszysz, automatycznie zmniejszy się na powierzchni Marsa” – kontynuowały wyniki. „Atmosfera Marsa jest około 100 razy mniej gęsta niż atmosfera na Ziemi – co oznacza, że ​​jest jej bardzo mało.

NASA doszła do wniosku, że „atmosfera Marsa, składająca się w 96% z dwutlenku węgla, pochłonęłaby wiele dźwięków o wysokiej intensywności, więc tylko dźwięki o niskiej intensywności podróżowałyby na duże odległości”.

Ponadto, ze względu na lodowatą temperaturę powierzchni Marsa, która wynosi średnio około -81 stopni Fahrenheita, dźwięki docierałyby do ucha dłużej.

"Głośność, którą usłyszysz automatycznie zmniejszy się na powierzchni Marsa," Naukowcy napisali.
„Głośność, którą słyszysz, automatycznie zmniejszy się na powierzchni Marsa” – napisali naukowcy.
NASA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *