Lakers są na krawędzi eliminacji, ponieważ Nuggets stwarzają nierozwiązywalne problemy

LOS ANGELES — Podczas gdy obrona Lakers walczyła w połowie czwartej kwarty w meczu 3 finałów Konferencji Zachodniej, Bruce Brown złapał szybkie podanie od Michaela Portera Jr. w prawy róg i wykonał niekwestionowaną trójkę.

Kiedy odwrócił się, by biec z powrotem, Brown uderzył w celebrację „zamrożenia” – gest, który zjednoczył szatnię Lakers podczas ich nieprawdopodobnej wymiany w drugiej połowie – w kierunku ławki Los Angeles.

Sekwencja skurczów pokazuje, jak przebiega seria finałów Konferencji Zachodniej: Denver idzie o krok do przodu, Los Angeles desperacko próbuje rozwiązać nierozwiązywalny problem, a na końcu Nuggets strzelają w momencie, który wydaje się być we właściwym momencie.

„To był mecz” – powiedział LeBron James o koszu Brownsów.

To była także seria – i sezon Lakersów 2022-23.

Strzał Browna padł przy prowadzeniu Denver 13-0 w połowie czwartej kwarty, aby przypieczętować zwycięstwo 119-108 w meczu 3 na Crypto.com Arena w sobotę, dając Nuggets prowadzenie 3-0. Żaden zespół nigdy nie wrócił z deficytu 3: 0 w play-offach w historii NBA (0-149). Lakers jako franczyza nigdy nie forsowali Game 5, gdy przegrywali 3-0 i 0-8 w tych scenariuszach, zgodnie z Statystyki i informacje ESPN.

„Warunki są jakie są” – powiedział trener Lakers, Darvin Hamm. „Trudne, ale nie niemożliwe”.

Tylko okoliczności wydają się niemożliwe, nie tylko ze względu na bezprecedensową historię, która musiała mieć miejsce, ale także z powodu niezaprzeczalnej przepaści między tymi dwoma zespołami w ciągu pierwszych 144 minut tej serii.

Bez względu na to, co Lakers rzucili na Nuggets, Denver znalazł odpowiedź. Drużyny podwójne. zasięg projekcji. przełącznik. Gra Pick-and-Roll Jamesa-Davisa. Obronny chwyt Jamala Murraya. Polowanie na Nikolę Jokicia
Defensywnie. Nic z tego nie niepokoiło Denvera na długo.

Nuggets zhakowali Lakers w ten sam sposób, w jaki Lakers zhakowali Grizzlies i Warriors. Jest większa, potężniejsza fizycznie i bardziej nieugięta. Chociaż wszystkie trzy mecze wypadły w czwartej kwarcie, Denver zawsze wydawało się stabilne i pod kontrolą.

Jokić (27,0 punktów, 14,7 zbiórek i 11,3 asyst w serii) i Murray (35,0 punktów, 7,3 zbiórek i 5,3 asyst) byli najlepszymi zawodnikami w serii – coś, co nigdy nie zdarzyło się przeciwko LeBronowi Jamesowi – a Anthony Davis prowadził drużyna Lakersów.

Przeszłość Lakersów powróciła, by prześladować ich w sobotę – w pewnym sensie tak samo, jak w grze 2. Los Angeles włożyło niezwykły wysiłek w ciągu ostatnich kilku miesięcy, mocno grając w play-offach, odkąd ta grupa została utworzona przed terminem handlu 9 lutego. Pokonali Start 2-10 i do końca lutego zajmowali 13. miejsce. Wygrali swój pierwszy mecz w turnieju wstępnym, a następnie pokonali Memphis i Golden State, mimo że byli słabszymi na wyjazdach.

READ  Charlie Morton The Braves chcą dokończyć atak Dodgersów

Ale ich zewnętrzne pościgi zebrały fizyczne i psychiczne żniwo – takie, które w końcu ich dopadło. Działali na parze w drugiej połowie gry 2. I to trwało do gry 3, kiedy ich sezon zasadniczo zakończył się po opróżnieniu zbiornika.

Jedyne, co Lakers mogą powstrzymać przed utratą 0-2, to powrót do domu, ponieważ po sezonie mieli 7-0 i wygrali łącznie dziewięć meczów z rzędu. Ale Nuggets zepsuli przewagę, zdobywając dwucyfrową przewagę na początku pierwszej kwarty, którą utrzymywali przez cały mecz, tracąc ją tylko tymczasowo na początku czwartej kwarty.

Rui Hachimura uczciwie ocenił podejście Nuggets do Lakers.

„Są więksi od nas” – powiedział Hashimura. „…jesteśmy mniejsi od nich, więc mogą nas po prostu zastrzelić”.

Murray, który podniósł się tam, gdzie przerwał w czwartej kwarcie meczu 2, zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie i 30 punktów w pierwszej połowie. W pewnym momencie pierwszej kwarty suma punktów Murraya prawie dorównywała punktom Lakersów. W końcu uspokoił się w drugiej połowie, zdobywając siedem punktów w strzelaniu 2 za 9, ale jego gra osłabiła publiczność Crypto.com Arena, która była podekscytowana gospodarzem pierwszego meczu finałowego od 2010 roku.

Jared Vanderbilt i Dennis Schroeder próbowali wywrzeć presję i odwrócić ruchy Murraya, ale ugotował ich obu.

„Dennis i Fando próbowali, ale jest cholernie dobrym graczem” – powiedział Hamm. „A kiedy się przewróci, nie ma znaczenia, kto jest przed nim”.

Joki strzelił gola dopiero pod koniec drugiej kwarty, ponieważ doznał złego ataku, a Lakers spakowali go w farbę, ale skończył to, co zaczął Murray. Zdobył 15 punktów w rzutach 5 na 7 w czwartej tercji i zakończył z 24 punktami i ośmioma asystami.

Zespół wsparcia Nuggets ponownie przyspieszył, z Kentavious Caldwell Pope (17 punktów, 2 przechwyty), Porterem (14 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst) i Brownem (15 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst) w drugiej połowie i najlepszym czasie .

READ  Simone Biles oferuje wsparcie dla Mikaeli Shiffrin pośród krytyki Zimowych Igrzysk Olimpijskich: „Ludzie są do bani”

„Myślę, że były to strzały w porę wykonane przez aktorów” — powiedział James o różnicy w serii. „…To w pewnym sensie pozwoliło im zdobyć przewagę.”

Tego samego nie można powiedzieć o Lakersach.

Atak przeprowadzili Anthony Davis (28 punktów i 18 zbiórek), James (23 punkty, siedem zbiórek i 12 asyst) i Austin Reeves (23 punkty, siedem zbiórek i pięć asyst), podobnie jak w okresie posezonowym. Ale poza Hashimurą (13 punktów i 6 zbiórek) nie było zbyt wielu wybitnych wkładów graczy.

D’Angelo Russell walczył o trzecią grę z rzędu, zdobywając trzy punkty w strzelaniu 1 na 8 i pozostając rażącym celem defensywy po ataku Denver. W trzech grach Russell miał 21 punktów w serii 8 na 27 (2 na 14 w 3). To nie jest wystarczająco dużo ofensywnej produkcji od gracza, który zarabia ponad 30 milionów dolarów.

W ciągu 79 minut Lakers zdobyli 53 punkty. Ta seria była dla niego tak totalną katastrofą, że rozsądne wydaje się zastanawianie, czy zbliżający się wolny agent będzie mógł być głównym rozgrywającym zespołu w przyszłości.

— Cały ten piękny wygląd — powiedział Ham. „Wszystko wygląda dobrze. Musi tylko zachować agresywność. Wszystkie piękne spojrzenia”.

Zapytany, co powinien zmienić w swoim podejściu, aby był bardziej skuteczny, poza robieniem większej liczby ujęć, Russell zaoferował, że nie odpowie.

mnie?”, powiedział Russell. „Och, nie wiem. Nie wiem. naprawdę nie. Nie wiem. spróbuję się dowiedzieć”.

Wyjściowa grupa Davisa, Jamesa, Vanderbilta, Reevesa i Russella nie działa. Denver nie pilnuje Vanderbilta i z powodzeniem celują w Russella defensywnie. Lakers przegrywali 7 w ciągu 12 minut seta rozegranego w meczu 3 – deficyt, który spowodował, że Los Angeles przegrało w przerwie. Lakers mają sześciu grywalnych graczy – z których trzech usiądzie na ławce rezerwowych (Schroeder, Hachimura i Lonnie Walker IV).

Los Angeles przegrywa 3:0, więc to nie czas na politykę i sentymenty. Obaj zawodnicy muszą zostać przeniesieni na ławkę. Vanderbilt przynajmniej oferuje niezawodną obronę przy piłce przeciwko Murrayowi (przynajmniej w porównaniu do zamienników). Russell jeszcze nie przyczynił się do żadnego końca słowa w znaczący sposób w tej serii. Hachimura i Schroeder mają więcej sensu w przypadku ich zamienników, chociaż Lakers odnieśli również sukces w grze 3 z Walkerem 4 wraz z Reevesem, który jest w stanie poradzić sobie z obowiązkami rozgrywającego.

READ  2022 US Open TV harmonogram, zasięg, transmisja na żywo, oglądaj online, kanał, godziny wycieczek golfowych w The Country Club

Ponowne dostosowanie wyjściowego składu pod koniec serii może być punktem spornym. Ale Hamm wyraźnie popełnił kosztowny błąd w obliczeniach w tej serii – rozpoczynając skład z trzema strażnikami w grze 1 (Reaves, Russell i Schröder) i utrzymując ten sam skład wyjściowy w grze 3 (i drugiej połowie gry 3).

Po tym Eiker nie mógł wskazać powodu do optymizmu — korekty, przebłysku pozytywności z Game 3 — tylko to, że seria technicznie się nie zakończyła i wciąż mieli jeszcze jeden mecz u siebie.

James, którego drużyny dwukrotnie wygrały 3:1 w finałach NBA i 2:0 w finałach konferencji, jest przekonany, że wiara jego zespołu w dokonanie niemożliwego pozostaje silna.

– To znaczy, powinno być – powiedział James. „Mam nadzieję, że tak. Nie mogę teraz mówić w imieniu mężczyzn, ponieważ nie wiem, co mają teraz na myśli. Ale nadal wiem.”

James podzielił się wiadomością, którą przekazał swoim kolegom z drużyny po meczu, z których wielu nigdy nie było w play-offach.

James powiedział o strategii powrotu. „Tylko jeden na raz. Po prostu skup się na Game 4, a to wszystko, o czym naprawdę możesz myśleć.”

Lakers zorganizują sesję zdjęciową w niedzielę, mając nadzieję, że znajdą sposób na spowolnienie niepowstrzymanej ofensywy Denver. Próbują uniknąć losu 91 ze 149 drużyn, w których byli: bycia zmiecionym. Tylko trzy drużyny w historii NBA wymusiły grę 7 po przegranej 0:3 w serii.

Drużyna z Los Angeles, która dokonała już rzeczy nie do pomyślenia, będąc pierwszą drużyną z ośmioma meczami poniżej 0,500 w dowolnym momencie sezonu, która awansowała do finałów konferencji i drugą rozstawioną z numerem 7, która awansowała tak daleko, próbuje sprawdzić pieniądze na utrzymanie sezonu Życie w czwartym meczu w poniedziałek.

„Nasze plecy opierały się (od) może o ostatnie kilka miesięcy, może więcej od terminu handlu” – powiedział Reeves. „Wymachuje, rzuca ciosy, aby walczyć, aby dostać się do tej okazji. … Albo wychodzimy w poniedziałek i wracamy do domu, albo możemy walczyć innego dnia. A z grupą facetów, którą mamy, wiem, jaka będzie ta odpowiedź. ”

(Zdjęcie: Nikola Jokic i Lakers: Harry Ho/Getty Images)