Legendarny kalifornijski zespół rockowy twierdzi, że nigdy więcej nie zagra na żywo

Zach De La Rocha i Tom Morello z Rage Against the Machine występują podczas trasy koncertowej „Rock The Bells” 18 sierpnia 2007 w San Francisco.

Albert Chow/Magia filmu

Wściekłość na maszynę wzywa ją do ponownego zatrzymania. Legendarny zespół powstał w Los Angeles w 1991 roku i zyskał światową sławę dzięki chaotycznej prezencji scenicznej, radykalnemu liryzmowi i rytmicznej fuzji hardcoru, funku i hip-hopu. Teraz mogą zostać rozdzieleni na zawsze.

„Wiem, że wiele osób czeka, aż ogłosimy nowe daty tras koncertowych wszystkich odwołanych koncertów RATM” – powiedział perkusista Brad Wilk. – napisał w poście na Instagramie środę, nawiązując do trasy koncertowej, która została przełożona z powodu pandemii i dodatkowo opóźniona, gdy wokalista Zach De La Rocha zerwał ścięgno Achillesa podczas zeszłorocznego koncertu w Chicago. Zespół próbował utrzymać tempo trasy, podczas gdy de la Rocha siedział poza domem podczas koncertów, ale zanim trzy miesiące później przybyli do Nowego Jorku, ciężkość kontuzji oznaczała odwołanie wszystkich pozostałych koncertów.

„Nie chcę jeszcze bardziej ograniczać ludzi ani siebie” – kontynuował Wilk w swoim środowym liście. „Chcę wam powiedzieć, że RATM (Tim [Commerford]Zack, Tomek [Morello] I ja) nigdy więcej nie wybiorę się w trasę ani nie zagram na żywo. Przepraszam tych z Was, którzy na to czekali. Mam nadzieję, że tak jest…”

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

RATM zadomowiło się, gdy Morello, wówczas absolwent Harvardu z dyplomem z nauk społecznych, wylądował na Zachodnim Wybrzeżu i Umieść ogłoszenie Kupię Dla „Socjalisty, który lubi Black Sabbath i wroga publicznego”. Rok później poznał de la Rochę podczas freestyle'u w klubie i przekonał go do założenia zespołu. Razem dołączyli do Wilke'a, który był bardzo aktywny na scenie punkowej w Los Angeles, oraz Commerforda, przyjaciela de la Rocha z dzieciństwa i byłego członka zespołu.

Ich debiutancka płyta, zatytułowana „Rage Against the Machine”, została wydana w 1992 roku i obecnie zawiera takie popularne single, jak „Killing in the Name” i „Bombtrack”. Odniósł krytyczny i komercyjny sukces, po czym w 1993 roku wystąpili na Lollapalooza. Ich drugi i trzeci album, „Evil Empire” i „The Battle of Los Angeles”, zajmowały pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów, ale zespół upadł dzięki kreatywności. . Różnice w 2000 roku

Spotkali się ponownie na Coachelli w 2007 roku i koncertowali przez cały 2019 rok, ale rozstali się ponownie, dopóki nie pojawiły się plany powrotu. Ogłoszenie podziału RATM następuje zaraz po wprowadzeniu zespołu do Rock and Roll Hall of Fame w listopadzie ubiegłego roku. Warto dodać, że Morello był jedynym członkiem zespołu, który był obecny na koncercie.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„Hej, Brad.” „Jestem zdruzgotana, gdy to słyszę” – odpowiedziała w komentarzu do postu Welka Shirley Manson, wokalistka rockowego zespołu Garbage z lat 90. „Mam nadzieję, że wszystko u ciebie w porządku. Przesyłam Wam mnóstwo miłości i wdzięczności za cudowną muzykę.

READ  „The Midnight Club” Netflixa bije rekord strachu przed skokiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *