Nets jako pierwszy ukarany grzywną po przegranej 4 z Bucksami zgodnie z nową polityką NBA dotyczącą odpoczynku zawodników

Brooklyn Nets jako pierwsza drużyna została ukarana grzywną przez NBA za naruszenie nowo wdrożonej polityki udziału zawodników. Liga ukarała organizację grzywną w wysokości 100 000 dolarów za pozostawienie czterech graczy w przegranej 27 grudnia z Milwaukee Bucks.

Spencer Dinwiddie, Cam Johnson, Nick Claxton i Dorian Phinney-Smith nieobecni byli tego wieczoru, podając przyczyny kontuzji, konserwacji i odpoczynku. Zespół nie grał jeszcze z trzema czołowymi graczami; Michael Bridges, Cam Thomas i Royce O'Neal przesiedzieli resztę meczu po rozegraniu pierwszej kwarty.

NBA oświadczyła, że ​​rozpatrzyła decyzję Nets i skonsultowała się z własnym niezależnym lekarzem, a liga stwierdziła, że ​​wszyscy czterej gracze mogli zagrać w meczu w oparciu o standardy medyczne określone w polityce.

Jest to przypadek testowy przeciwko dążeniom NBA, aby najlepsi gracze częściej grali w tym sezonie. Na początku sezonu liga porzuciła politykę dotyczącą udziału debiutantów, która wprowadziła nowe wytyczne dotyczące tego, kiedy najlepsi gracze mogą siedzieć, a kiedy muszą grać. Po tym, jak liga usłyszała skargi dotyczące zarządzania obciążeniem swoich gwiazd i podmiotów niebędących gwiazdami, celem NBA było skłonienie ich do częstszego grania. Żaden z wypoczętych zawodników Nets nie znalazł się w drużynie All-Star.

Karą za pierwsze wykroczenie jest grzywna w wysokości 100 000 dolarów, a Nets są pierwszą drużyną, która wzbudziła gniew w lidze.

„Muszę myśleć krótko- i długoterminowo oraz podejmować decyzje menedżerskie mające na celu poprawę drużyny” – powiedział dziennikarzom po meczu główny trener Nets Jack Vaughn. Dodał: „To niefortunne, że doszli do punktu, w którym wyrządziliśmy im krzywdę, eksmitując ich dziś wieczorem”.

Chociaż żaden z emerytowanych zawodników Nets nie znalazł się w drużynie All-Star, nowa polityka dała NBA możliwość dalszego prowadzenia dochodzeń i karania drużyn za naruszenia. Ze swojej polityki emerytalnej: „Biuro ligi może, według własnego uznania, zdecydować o zbadaniu i/lub nałożeniu dyscypliny w innych sytuacjach, w których gwiazdor (lub inny gracz) nie uczestniczy”.

READ  Marion Williamson zawiesza dalekosiężne prawybory Demokratów rzucone Joe Bidenowi

Dyrektorzy czołowych lig powiedzieli przed rozpoczęciem sezonu, że badania nad zarządzaniem obciążeniem nie potwierdzają już jego stosowania. Komisarz Adam Silver porównał zarządzanie obciążeniem do Sudafed nie działa.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Dustin Chatloff / Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *