Lider Cyber ​​Ninja chce założyć nową firmę z tymi samymi pracownikami

PHOENIX (AP) – Zwolennik Donalda Trumpa zatrudniony do przeglądu wyborów w Arizonie w 2020 roku powiedział prezydentowi Senatu stanu, że założy nową firmę z niektórymi pracownikami, takimi jak cyber ninja. Kara za odmowę udostępnienia rejestrów publicznych.

Założyciel Cyber ​​Ninja, Doug Logan, powiedział w sms-ie do prezydent Senatu Republiki, Karen Fanny, że nie może sprzedać firmy „z powodu dużej negatywności w nazwie”, ale planuje sprzedać wszystkie jej aktywa, aby spłacić długów i ostatecznie zbankrutować. . Chociaż sojusznicy Trumpa zebrali miliony dolarów na bezprecedensowo dyskryminujące przeglądy wyborów, jego prawnik twierdzi, że Logan nie będzie w stanie zastosować się do nakazu sądowego o upublicznieniu rejestrów, ponieważ firma nie ma pieniędzy.

Logan nie powiedział, czy jego nowa firma wykona tę samą pracę, co cyber ninja, ale powiedział, że jego wysiłki napotkały przeszkody. Powiedział Associated Press, że nie stara się uniknąć kar sądowych i nakazów rejestracji publicznej, ale że powinien pracować.

„Jeśli cyber ninja wypadną z biznesu, muszę poprosić kogoś innego do współpracy (co było brane pod uwagę) lub założyć firmę od zera” – napisał Logan w e-mailu do AP. „Ten ostatni jest ścieżką, którą wybrałem”.

Teksty donoszą również, że przepaść między Fanem a Loganem, doradcą ds. bezpieczeństwa cybernetycznego bez doświadczenia w wyborach lub audycie, narastała, dopóki Fan nie zatrudnił go zeszłej wiosny do przeprowadzenia tego, co nazwał „audytem sądowym” w wyborach w hrabstwie Marigopa w 2020 roku. 60% głosujących w Phoenix i Arizonie.

Zespół Logana nadzorował liczenie głosów, które badało niewielkie zwycięstwo prezydenta Joe Bidena w hrabstwie Marigopa, sprawdzało maszyny liczące i analizowało dane wyborcze. Jego oświadczenie mówiło, że on i jego sojusznicy wielokrotnie trąbili ich zarzuty, że wybory zostały sfałszowane, ale eksperci wyborowi stwierdzili, że twierdzenia te wprowadzały w błąd, wprowadzały w błąd lub opierały się na nieporozumieniach dotyczących danych.

READ  Premier Japonii mówi, że Korea Północna wystrzeliła podejrzewany pocisk balistyczny

Logan i Fane ścierają się o 100 000 dolarów Senat zgadza się zapłacić 150 000 dolarów za Cyber ​​Ninja, które zostało zawieszone.

Teksańczycy zostali wysłani do Fan z Logan w poniedziałek i zostali wypuszczeni do The Associated Press w piątek w odpowiedzi na publiczne żądanie rejestracji. Fan nie odpowiedział Loganowi, powiedział pełnomocnik Senatu ds. Aktów Publicznych Chris Kleminich.

„Nie jestem na tyle głupi, by choć przez sekundę myśleć, że Senat jest na moich plecach” – napisał Logan w wiadomościach. „Przez to wszystko wybrane czyny przemawiają trochę głośniej niż słowa; i wyjaśnij, że Senat nie ma zamiaru szanować złożonej obietnicy.

Logan powiedział AP, że jego spór z Fannem toczy się o 100 000 dolarów i że odmowa Senatu uiszczenia jego opłat prawnych w kontrowersyjnych aktach publicznych, co jego zdaniem było wymagane na mocy ich umowy.

„Nie mam zamiaru wrzucać ciebie ani nikogo innego pod autobus, ale spodziewam się, że nadszedł czas, aby całkowicie przestać ukrywać decyzje, których nie podjąłem” – kontynuował do Fanny.

Cyber ​​ninja walczy z dwoma pozwami o rejestrację publiczną wniesionymi przez gazetę The Arizona Republic i amerykański organ nadzorczy, argumentując, że nie podlega przepisom dotyczącym rejestrów publicznych, ponieważ jest to firma prywatna. W obu przypadkach nie zgodzili się sędziowie i państwowy sąd apelacyjny.

Sędzia Sądu Najwyższego hrabstwa Marigopa, John Hannah, powiedział w czwartek, że cyber ninja będą karani grzywną w wysokości 50 000 dolarów dziennie od piątku, jeśli nie opublikują publicznych danych. Ostrzegł, że grzywna zostanie obciążona nie tylko firmą, ale także „osobami odpowiedzialnymi za wykonanie tego nakazu”, jeśli zajdzie taka potrzeba.

„Cyber ​​ninja to pusta skorupa, a sąd nie zaakceptuje twierdzenia, że ​​nikt nie jest odpowiedzialny za dopilnowanie, aby były one zgodne” – powiedziała Hannah.

READ  Akcje Credit Suisse spadły o 5% z powodu „istotnych słabości” w sprawozdawczości finansowej

Logan powiedział AP, że planuje zastosować się do nakazu sądu, ale powiedział, że chce większej jasności od sędziego i pieniędzy od Senatu na pokrycie kosztów, których sąd nie oszacowałby.

„Nawet jeśli orzeczenia sądu nie są jasne, jest to w naszych możliwościach do wdrożenia; tak się stanie” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *