Linie lotnicze proszą Bidena o zniesienie wymagań dotyczących masek w samolotach i na lotniskach.

Szefowie największych amerykańskich linii lotniczych w środę poprosili prezydenta Bidena o zezwolenie na wygaśnięcie maski federalnej na lotniskach i samolotach w przyszłym miesiącu.

Grupa poprosiła również rząd o zrezygnowanie z wymogu, aby zagraniczni goście mieli negatywny wynik testu na koronawirusa przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

„Stały i uporczywy spadek liczby hospitalizacji i śmiertelności jest jedną z najpilniejszych oznak, że nasz kraj jest dobrze chroniony przed ciężkimi chorobami wywołanymi przez Covid-19”, dyrektorzy generalni American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines i wielu innych pisali przewoźnicy pasażerscy i towarowi w liście do pana Bidena.

„Biorąc pod uwagę, że weszliśmy w inną fazę radzenia sobie z tym wirusem, zdecydowanie popieramy twój pogląd, że„ Covid-19 nie musi już kontrolować naszego życia ”- powiedzieli, cytując zdanie, którego prezydent użył w swoim przemówieniu. Stan Unii, który rzuca wcześniej w tym miesiącu.

Przesłanie to pierwszy raz, kiedy branża publicznie zjednoczyła się przeciwko mandatowi maski, co Niedawno przedłużony Do połowy kwietnia. Na grudniowym przesłuchaniu w Kongresie dyrektor generalny Southwest Airlines Gary Kelly zakwestionował skuteczność masek w samolotach, ale pozostał sam. Dzień później dyrektor generalny Delta, Ed Bastian, Powiedział CNBC„Maski będą przez jakiś czas ważne jako środek ostrożności”.

Wcześniej w tym tygodniu wypuszczono Lokal 556 ZRT i unia który reprezentuje stewardesy z Southwest Airlines, napisał A Wiadomość Do administracji Bidena wzywającej ją do zniesienia federalnego mandatu maski na transport publiczny.

Rosnący chór Amerykanów, polityków i liderów biznesu wzywał do zakończenia takich mandatów. W tym miesiącu Hawaje stały się 50. i ostatnim stanem, w którym zrezygnowano z nakazu maski wewnętrznej.

READ  Wall Street kończy się spadkiem, przerywając cotygodniową passę z powodu obaw Fed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *