Chiny sprawdzają dyktafon w kokpicie z rozbitego samolotu

WUZHOU, Chiny, 24 marca (Reuters) – Chińscy śledczy rozpoczęli badanie nagrania głosu w kokpicie lotu China Eastern Airlines. (600115SS) Odrzutowiec uderzył w górę ze 132 osobami na pokładzie, podczas gdy ekipy ratownicze przeszukiwały błotniste pola w poszukiwaniu drugiej czarnej skrzynki w czwartek.

Wydaje się, że materiał nagraniowy z pierwszej czarnej skrzynki znalezionej w środę stosunkowo dobrze przetrwał po poniedziałkowej katastrofie, powiedział urzędnik Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAC). Czytaj więcej

Rejestrator głosu w kokpicie zapewnia śledczym szczegóły komunikacji między trzema pilotami samolotu, o jeden więcej niż zwykle jest to wymagane w przypadku Boeinga. (ZAKAZ) 737-800 Lot.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Poszukiwania rejestratora danych samolotu trwały.

Odpady z odrzutowca, w tym łopaty silnika, stateczniki poziomego ogona i inne szczątki skrzydeł, zgromadziły się w odległości 30 metrów od głównego punktu uderzenia na głębokości 20 metrów.

Urzędnicy poinformowali na konferencji prasowej, że kawałek o długości 1,3 metra, który prawdopodobnie znajdował się w samolocie, został znaleziony około 10 km dalej, co spowodowało znaczne rozszerzenie obszaru poszukiwań.

Nie znaleziono żadnych ocalałych, a eksperci twierdzą, że nikt nie może uniknąć takiego wpływu.

Samolot MU5735 leciał z południowo-zachodniego miasta Kunming do Guangzhou na wybrzeżu, kiedy nagle spadł z wysokości, gdy miał zacząć lądować w kierunku celu.

Śledztwo prowadzą Chiny, ale do udziału zaproszono Stany Zjednoczone, ponieważ samolot został tam zaprojektowany i wyprodukowany.

Jednak amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu powiedziała w środę, że nie ustaliła, czy śledczy będą podróżować do Chin w oparciu o surowe wymagania wizowe i izolacyjne, a chińscy urzędnicy odmówili podania, kiedy zostaną wezwani urzędnicy NTSB.

„Nasza misja jest nadal priorytetem w poszukiwaniach i ratownictwie, podczas gdy na początkowym etapie badania katastrofy prowadzimy gromadzenie dowodów i prace naprawcze” – powiedział Zhu Tao, szef ochrony lotnictwa CAAC.

Jednak wkraczając w etap badania wypadku, zaprosimy zainteresowane strony do udziału w badaniu wypadku na odpowiednich zasadach” – powiedział.

Powolne wyszukiwanie

Według witryny nadzoru lotniczego Flight Radar 24 samolot wydawał się wychodzić z nosa, zanim ponownie zatonął na pagórkowatym, zalesionym zboczu w Guangxi.

Władze powiedziały, że piloci nie reagowali na powtarzające się wezwania kontrolerów ruchu lotniczego podczas szybkiego lądowania.

Eksperci twierdzą, że wykrycie przyczyny wypadku jest bardzo szybkie, co zwykle jest wynikiem splotu czynników.

„Teraz trudność polega na tym, że pragniemy jak najszybciej znaleźć ocalałych, ale naszą misją jest staranne i powolne poszukiwanie” – powiedział Huang Shanghu, zastępca dyrektora biura szkoleniowego Guangxi Fire and Rescue Force. .

Zespoły poszukiwawcze używały kamer termowizyjnych oraz urządzeń i dronów ratujących życie.

Z ponad 1600 osób zaangażowanych w operację poszukiwawczą w czwartek „obszar poszukiwań był bardzo duży, a dwa dni deszczu sprawiły, że ścieżka była bardzo śliska” – powiedział Zhou.

Kapitan samolotu miał 6709 godzin doświadczenia w lataniu, podczas gdy pierwszy i drugi oficer wyleciał odpowiednio 31 769 godzin i 556 godzin, powiedział w środę chiński urzędnik ze Wschodu. Drugi pilot był obserwatorem tworzącym doświadczenie, poinformowała linia lotnicza, nie ujawniając nazwisk pilotów.

Phoenix Weekly zacytował eksperta ds. lotnictwa, który powiedział, że kapitanem był Yang Hongda, syn byłego kapitana chińskiego Wschodu, a pierwszym oficerem był Zhang Zhengping, pilot z 40-letnim doświadczeniem jako mentor dla innych pilotów.

32-letni Yang ma roczną córkę, a 59-letni Zhang jest starszym pilotem z nienaganną historią bezpieczeństwa i oczekuje się, że w tym roku przejdzie na emeryturę, podał Southern Weekly. Inne media, Jimu News, zidentyfikowały drugiego najbardziej niedoświadczonego oficera jako 27-letniego Ni Kongtao.

READ  Anne Frank mogła zostać zdradzona przez żydowskiego notariusza Annę Frank

Chiny nie odpowiedziały od razu na prośbę o komentarz do wschodnich raportów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Brendy Ko w Szanghaju, Ryana Woo, Stelli Q w Pekinie, Elli Cao i Xiu Yin oraz Davida Shepherdsona w Waszyngtonie; Napisane przez Jamiego Frieda i Tony’ego Monroe; Montaż przez Simona Camerona-Moore’a, Robert Brussel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *