Lista zdobywców Złotych Globów 2024: Ogłoszenia na żywo

2024 Nagrody Złotego Globu Honorowanie doskonałości w telewizji i filmie. Gospodarzem tegorocznej ceremonii jest komik Joe Coy i jest ona transmitowana na żywo z hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills w Kalifornii, po występie poprzedzającym występ na czerwonym dywanie z udziałem gwiazd.

Zarówno „Barbie”, jak i „Dziedzica” zdobyły tego wieczoru po dziewięć nominacji, co nie równa się żadnemu innemu filmowi ani programowi telewizyjnemu. „Lalka Barbie” Do wygrania jest nagroda dla najlepszego filmu muzycznego lub komediowego, a „Dziedzica” nominowany jest w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

„Oppenheimer” – nazywany drugą połową fenomenu kasowego Barbenheimera, otrzymał osiem nominacji, co stanowi drugą większość spośród wszystkich filmów lub programów telewizyjnych. „Oppenheimer” był nominowany w kategorii najlepszy film dramatyczny w porównaniu z pięcioma innymi filmami, w tym „Killers of the Flower Moon” Martina Scorsese i filmem biograficznym o Leonardzie Bernsteinie „Maestro” Bradleya Coopera.

To pierwsza gala wręczenia Złotych Globów od czasu rozwiązania Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które było gospodarzem ceremonii wręczenia nagród. Po serii skandali. Obiekty Złotych Globów zostały sprzedane firmie Dick Clark Productions, która od dawna produkowała program we współpracy z HFPA.

Ceremonia trwa Transmisja na żywo w CBS i emitowany na żywo Najważniejszy+ i aplikacja CBS. CBS i Paramount+ są częścią Paramount Global, która jest także właścicielem CBS News.

Pełna lista nominowanych i zwycięzców znajduje się poniżej.

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie kinowym

  • Da'Vine Joy Randolph, „The Holdovers” – zwycięzca
  • Emily Blunt, „Oppenheimer”
  • Daniel Brooks, „Kolor fioletu”
  • Julianne Moore, „Maj grudzień”
  • Jodie Foster, „Niada”
  • Rosamond Pike, „Saltburn”

Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii

  • Ayo Edebiri, „Niedźwiedź” – Zwycięzca
  • Natasha Lyonne, „Pokerowa twarz”
  • Quinta Brunson, „Podstawówka Abbota”
  • Rachel Brosnahan, „Wspaniała pani Maisel”
  • Selena Gomez, „Tylko morderstwa w budynku”
  • Elle Fanning, „Wielki”

Znakomita kreacja aktora drugoplanowego w filmie kinowym

  • Robert Downey Jr., „Oppenheimer” – Zwycięzca
  • Ryan Gosling, „Barbie”
  • Robert De Niro, „Zabójcy kwiatowego księżyca”
  • Charles Melton, „Maj grudzień”
  • William Dafoe, „Biedni”
  • Mark Ruffalo, „Biedni”

Znakomita rola aktorki w serialu limitowanym, serialu antologicznym lub filmie telewizyjnym

  • Ali Wong, „Wołowina” – Zwycięzca
  • Brie Larson, „Lekcje chemii”
  • Riley Keough, „Daisy Jones i szóstka”
  • Elizabeth Olsen, „Miłość i śmierć”
  • Świątynia Junony „Fargo”
  • Rachel Weisz, „Martwi dzwonnicy”

Znakomita kreacja aktora w serialu limitowanym, serialu antologicznym lub filmie telewizyjnym

  • Steven Yeun, „Wołowina” – Zwycięzca
  • Matt Bomer, „Wspólni podróżnicy”
  • Sam Claflin, „Daisy Jones i szóstka”
  • David Oyelowo, „Prawnicy: Boss Reeves”
  • Jon Hamm, „Fargo”
  • Woody Harrelson, „Hydraulicy z Białego Domu”

Znakomita aktorka drugoplanowa w serialu telewizyjnym

  • Elżbieta Debicki, „Korona” – Zwycięzca
  • Meryl Streep, „Tylko morderstwa w budynku”
  • Hannah Waddingham, „Martwe lasso”
  • Christina Ricci, „Żółte marynarki”
  • Abby Elliott, „Niedźwiedź”
  • J. Smith-Cameron, „Dziedzic”

Znakomita kreacja aktora drugoplanowego w serialu telewizyjnym

  • Matthew Macfadyen, „Dziedzic” – Zwycięzca
  • James Marsden, „Obowiązki przysięgłych”
  • Ebon Moss-Bachrach, „Niedźwiedź”
  • Billy Crudup, „Poranny program”
  • Alexander Skarsgård, „Dziedzic”
  • Alan Rugg, „Dziedzic”

Najlepszy scenariusz – film kinowy

  • Justin Tritt i Arthur Harari, „Anatomia upadku” – zwycięzca
  • Greta Gerwig i Noah Baumbach, „Barbie”
  • Tony McNamara, „Biedni”
  • Piosenka Celine „Past Lives”
  • Christopher Nolan, „Oppenheimer”
  • Eric Roth i Martin Scorsese, „Zabójcy kwiatowego księżyca”

Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii

  • Jeremy Allen White, „Niedźwiedź” – Zwycięzca
  • Jason Sudeikis, „Martwe Lasso”
  • Bill Hader, „Barry”
  • Jason Segal, „Skurcz”
  • Steve Martin, „Tylko morderstwa w budynku”
  • Martin Short, „Tylko morderstwa w budynku”

Znakomity występ w telewizyjnej komedii stand-up

  • „Ricky Gervais: Armageddon” – Zwycięzca
  • „Amy Schumer: kontakt w nagłych wypadkach”
  • „Chris Rock: Wybrany szał”
  • „Wanda Sykes: Jestem artystą estradowym”
  • „Sarah Silverman: Ktoś, kogo kochasz”
  • „Trevor Noah: Gdzie byłem”

Najlepszy film w języku innym niż angielski

  • „Anatomia upadku” (Francja) – Zwycięzca
  • „Strefa pożądania” (Wielka Brytania)
  • „Towarzystwo Śniegu” (Hiszpania)
  • „Opadłe liście” (Finlandia)
  • „Poprzednie wcielenia” (USA)
  • „Io capitano” (Włochy)

READ  Ceny konsumenckie w USA odnotowują największy wzrost od prawie 40 lat; Inflacja zbliża się do szczytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *