Ludzie myśleli, że jestem idiotą

Każdy świetny pomysł może mieć w pewnym momencie kilku krytyków. Startupy, które stały się wielomiliardowymi firmami, nie są wyjątkiem.

Weźmy na przykład Broadcast.com, wiodącą firmę podcastową, dzięki której Mark Cuban stał się miliarderem. Kiedy Cobain i jego przyjaciel Todd Wagner Firmę przejął w 1995 rokubyła jedną z pierwszych platform do przesyłania strumieniowego, torując drogę największym dzisiejszym odtwarzaczom strumieniowym, od Netflix po Spotify.

Bycie jednym z pierwszych tego rodzaju oznaczało, że spotkało się z pewnym sceptycyzmem we wczesnych latach Internetu. „Nikt tego nie robił. Nikt” – powiedział Kubańczyk dla „Sunday Morning” w CBS nowo. „Ludzie myśleli, że jestem idiotą”

W 1995 roku był to Kubańczyk Żyje za prawie 2 miliony dolarów we wpływach ze sprzedaży swojej pierwszej firmy technologicznej, MicroSolutions. Razem z Wagnerem zdecydowali się zainwestować w firmę nadawczą o nazwie AudioNet – która wkrótce przekształciła się w Broadcast.com – ponieważ chcieli słuchać online audycji radiowych na żywo drużyny koszykówki Indiana University.

Spółka Otrzymał zawartość audio przez satelitęi zdigitalizowaliśmy go przed rozpowszechnieniem w Internecie. Ostatecznie Broadcast.com rozszerzył swoją ofertę o dźwięk z innych wydarzeń na żywo, takich jak talk radio i koncerty rockowe.

Zatwierdzenie inwestycji Kubana i Wagnera zajęło zaledwie cztery lata: Yahoo nabyło start-up za 5,7 miliarda dolarów w akcjach w 1999 roku. To był zły moment dla Yahoo, tuż przed pęknięciem bańki dotcomowej – i firma ostatecznie przestała nadawać. serwis po kilku latach.

Ale to był świetny moment dla Kubańczyka, który Sprzedał większość swoich akcji przed krachem na rynku. Forbes szacuje jego obecną wartość netto na ok 4,6 miliarda dolarów.

Niezależnie od ostatecznego upadku usługi, głośna umowa pomogła umieścić nadawanie cyfrowe na mapie. „[It’s] Historia powstania nadawania” – powiedział Kubańczyk w rozmowie z CBS.

READ  Elton John kończy swoją pożegnalną trasę potężnym wykonaniem „Goodbye Yellow Brick Road” (OBEJRZYJ)

Patrząc wstecz, sceptycyzm wobec idei transmisji audio i wideo przez Internet był wówczas dość powszechny. W 1995 roku, w tym samym roku, w którym Kubańczyk założył swoją firmę, współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, próbował wyjaśnić obietnicę Internetu w programie CBS „The Late Show with David Letterman”, ale komik wyśmiał go.

„Słyszałem, że można oglądać mecz baseballowy na żywo w Internecie i zapytałem, czy radio dzwoni?” Letterman żartował z Gatesem w odcinku z 1995 roku.

kubański spotkał się z podobnymi reakcjami od Negatywni w połowie lat 90 Któż nie mógł sobie wyobrazić ogromnej roli, jaką raczkujący Internet, nie mówiąc już o mediach strumieniowych, odegra pewnego dnia w naszym codziennym życiu.

„Kiedy opowiadam ludziom o wizji [for the company]Mówią: jesteś szalony. Po prostu włączę telewizor. Zamierzam tylko włączyć radio” – powiedział Kubańczyk 2021 odcinki Podcast Od początku wielkości.

„Ludzie nabijali się ze mnie” – dodał. „[But] Nie miałem wątpliwości, że pomysł był „zwycięski”.

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy o swoje pieniądze i karierę dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

nie przegap:

Rada Marka Cubana dla młodych ludzi rozpoczynających działalność gospodarczą: „To naprawdę sprowadza się do jednej prostej rzeczy”

Mark Cuban: Właśnie dlatego powinieneś uczyć swoje dzieci, jak być przedsiębiorcami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *