Mac McClung powtarza w konkursie wsadów NBA, Damian Lillard wygrywa konkurs za trzy punkty: pełne skróty

INDIANAPOLIS — Nazwy trofeów nie zmieniają się z roku na rok w żadnym z najważniejszych konkursów NBA w sobotni wieczór All-Star.

Mac McClung, zawodnik G League, który zaszokował świat, wygrywając konkurs wsadów w Salt Lake City w lutym ubiegłego roku, zrobił to ponownie w Indianapolis, pokonując Jaylena Browna, przeskakując ponad 2,5-metrowego Shaquille’a O’Neala w ostatniej rundzie zawodów Idealna 50 sędziów.

We wcześniejszym konkursie za trzy punkty Damian Lillard trafił ostatnią piłkę pieniężną na swoim ostatnim stojaku, pokonując Trae Younga i odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie.

McClung (25 l.), który w swojej karierze rozegrał łącznie cztery mecze w NBA, wygrał konkurs, w którym brał udział drugi zawodnik G League – Jacob Toppin, brat mistrza NBA z 2022 r., Obi Toppina. McClung, który również przeskoczył dwie osoby podczas wsadu, upuścił piłkę, podnosząc się do obręczy, po czym złapał ją ponownie i rzucił komuś innemu, założył swoją licealną koszulkę na masywną sylwetkę Shaqa, przeskoczył nad nim i wykończył rewers zatrzasnąć. .

„Shaq był taki fajny, kiedy nosił moją koszulkę z liceum” – powiedział McClung. „Człowieku, to niemal wzrusza, bo on to zrobi. A ja na to: „OK, załóż to”. A on na to: „Lepiej nie przegap wsadu”. Odpowiedziałam: „Ok, ja”. Nie zamierzam tego przegapić.

Obecni gracze NBA nie radzą sobie dobrze w konkursie wsadów. Debiutant Miami Heat, Jaime Jaquez Jr., został wyeliminowany jako pierwszy gracz, podczas gdy Brown, zawodnik All-Star drużyny Boston Celtics, był wygwizdywany po niemal każdym wsadzie, co wyraźnie dawało fanom do zrozumienia, że ​​uważają, że jego oceny są zbyt wysokie dla jego wsadów. , zwłaszcza w porównaniu do McClunga.

Brown, pierwsza od lat gwiazda biorąca udział w konkursie wsadów, wywarł „presję” na McClunga podczas jego ostatniego wsadu, zakładając na lewą rękę rękawiczkę wielkości Myszki Miki, a następnie podskakując i ściągając nią piłkę z czyjejś głowy. Rękawiczka i zanurzenie.

READ  Christopher Bell zdobywa pole position w pierwszym meczu w Darlington. Kompletna siatka startowa

„Myślę, że pod koniec tej ery mediów niektórzy gracze boją się zamienić to w mem lub coś w tym rodzaju” – powiedział Brown. „Tak jakbym chciał wyjść i cieszyć się tym, co zrobiłem”.

McClung, który obecnie gra w drużynie Orlando Magic należącej do ligi G, jest pierwszym zwycięzcą wsadów jeden po drugim od czasu Zacha LaVine’a w 2015 i 2016 roku. McClung, LaVine, Nate Robinson, Jason Richardson i Michael Jordan to jedyni gracze, którzy wygrywali z rzędu. Konkursy wsadów.

„To jest moja historia i akceptuję ją” – powiedział McClung.

Lillard jest pierwszym mistrzem rzutów za trzy punkty od czasu Jasona Kapono w 2007 i 2008 roku i dołącza do Kapono, Larry'ego Birda, Craiga Hodgesa, Marka Price'a, Jeffa Hornacka i Peji Stojakovica jako zwycięzcy konkursu za trzy punkty w kolejnych latach.

W finale pokonał Younga i zdobywcę 3 punktów NBA z 2022 r., Karla-Anthony’ego Townsa, a także przetrwał czterostronny dogrywkę, w której trzej finaliści i Tyrese Haliburton z Indiany musieli strzelać przez 30 sekund (zwykłe rundy trwają 70 sekund), aby móc strzelać przez 30 sekund. Wyjdź w pierwszej rundzie.

Towns zajęło pierwsze miejsce w finale i zdobyło 22 punkty. Young pokonał go 24 punktami, a Lillard na swoim ostatnim biegu miał 24 punkty, aż do ostatniego strzału.

„Kiedy dotarłem do głęboko położonej piłki za trzy punkty, wiedziałem, że mogę ją wygrać, jeśli ją upuszczę, i dałem sobie przewagę, udając się do mojego bonusowego stojaka przed ostatnią piłką” – powiedział Lillard. „Wiedziałem więc, że mam dużą szansę.

„Kiedy dotarłem do ostatniego stojaka, nie znałem dokładnego wyniku, ale kiedy przegapiłem dwa, usłyszałem wiwatujący i wiwatujący tłum. Kiedy powtarzali to w kółko, wiedziałem, że wciąż żyję, ponieważ Wiedziałem, że przestaną, jeśli to się dla mnie skończy. Znów przegapiłem dwie kolejne piłki, potem złapałem następną i zdałem sobie sprawę, że potrzebuję jej, aby wygrać.

READ  Fantasy: Rankingi tygodnia 3 (niedziela aktualizacji)

Pomiędzy konkursem rzutów za trzy punkty i wsadami znajdowała się historyczna strzelanina pomiędzy Stephenem Currym a gwiazdą WNBA Sabriną Ionescu, którą Curry wygrał. Coroczna sobotnia ceremonia All-Star odbyła się na nowym, tolerancyjnym stadionie ze szkła LED opracowanym przez niemiecką firmę ASB GlassFloor i zainstalowanym na stadionie piłkarskim Lucas Oil na weekend All-Star. Kolory podłóg, rysunki i przesłania zmieniały się przez całą noc.

Trio drużyny Pacers w składzie: Haliburton, Myles Turner i Benedict Mathurin – MVP wschodzących gwiazd w piątkowy wieczór – wygrało coroczny konkurs umiejętności, odnosząc zwycięstwo w poszczególnych rundach toru przeszkód, zawodach mijania i zawodach strzeleckich. Haliburton, który później przegrał w dogrywce i dotarł do ostatniej rundy rywalizacji za trzy punkty, oddał strzał z połowy kortu w dogrywce w ramach wyzwania umiejętności, aby przypieczętować zwycięstwo Indiana Pacers.

„To domowa kuchnia, kontynuuj ją” – powiedział Turner.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Stacey Revere/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *