Magazyn Amazona w Illinois zawala się, w środku 100 pracowników, zgony potwierdzone

  • Zawalił się magazyn Amazona w Collinsville w stanie Illinois.
  • Co najmniej 2 zgony zostały potwierdzone.
  • Spadek był spowodowany ciężką pogodą, która nawiedzi stan Illinois i okoliczne stany.

Policja potwierdziła, że ​​co najmniej dwóch pracowników zginęło w wyniku zawalenia się magazynu Amazona w Edwardsville w stanie Illinois z powodu złej pogody.

O godzinie 20.33 zawaliła się długa ściana boiska piłkarskiego w magazynie i jego dach. Ekipy ratownicze rzuciły się na miejsce zdarzenia i usunęły wrak, poinformowały władze.

Przemawiając na konferencji prasowej na żywo na początku soboty, szef policji w Edwardsville, Michael Philback, potwierdził, że „co najmniej dwa” zgony, jeden szpital, 30 pracowników zostało przeniesionych na posterunek policji w Pontoon Beach, a wielu innych nie uwzględniono.

Dział opisuje scenariusz jako „aktywne wyszukiwanie i odzyskiwanie”.

Philback, opisując magazyn, mówi, że część budynku została „całkowicie zniszczona” przez „całkowitą katastrofę”.

Zdjęcia z drona przelatującego nad budynkiem pokazują służby ratownicze działające przez gruz.

To zdjęcie, zaczerpnięte z filmu z drona nagranego 11 grudnia 201 r. po huraganie, który przeszedł przez Edwardsville w stanie Illinois w USA 10 grudnia 2021 r., pokazuje pojazdy dostawcze z logo Amazon Prime zaparkowane w uszkodzonym magazynie Amazon.com, Inc.  2021.

To zdjęcie, zaczerpnięte z filmu z drona nagranego 11 grudnia 201 r. po huraganie, który przeszedł przez Edwardsville w stanie Illinois w USA 10 grudnia 2021 r., pokazuje pojazdy dostawcze z logo Amazon Prime zaparkowane w uszkodzonym magazynie Amazon.com, Inc. 2021.

Chris Phillips / Maverick Media Group, za pośrednictwem LLC REUTERS


Na miejsce zdarzenia wpada ponad 11 służb ratunkowych z okolicznych terenów.

Kilka godzin po wydarzeniu, pisz na ich twarzyAgencja Zarządzania Kryzysowego Collinsville powiedziała: „Lekcje utknęły w środku” i opisała ten incydent jako „poważny śmiertelny incydent”.

„Proszę o cierpliwość. Nasi strażacy robią wszystko, co w ich mocy, aby połączyć wszystkich z najbliższymi” – powiedział Fillback KMOV-TV.

Mocno uszkodzone Amazon Filling Center zostanie znalezione w sobotę 11 grudnia 2021 roku w Edwardsville w stanie Illinois.

Mocno uszkodzone Amazon Filling Center zostanie znalezione w sobotę 11 grudnia 2021 roku w Edwardsville w stanie Illinois.

(Zdjęcie AP / Jeff Roberson)


Wtajemniczony w magazynie w Edwardsville – wtajemniczony – rozmawiał z zaginionym szwagrem.

Kevin, który chce się nazywać tylko swoim imieniem, opisuje, jak pędzi do magazynu, ładując swoją siostrę i synową z prędkością, która pozwala na ograniczenie prędkości.

„Kiedy dotarliśmy do tego obszaru, wszystkie drogi do tego miejsca były zablokowane przez służby ratunkowe. Siedzieliśmy na autostradzie przez trzy godziny i czekaliśmy, aby dotrzeć do tego miejsca i zabrać go do domu” – powiedział wtajemniczonemu Kevin.

Następnie udali się na posterunek policji Pandoon Beach, gdzie zabrali pozostałych pracowników.

„Siedzieliśmy tu przez godzinę. Zadzwoniliśmy do szpitali i policji w okolicy i próbowaliśmy go znaleźć. Potem jego szef przyłapał moją siostrę, żeby powiedziała, że ​​się nie liczy.

Ciągle dmuchaliśmy w jego telefon, oczekując od niego odpowiedzi. Dzwoniliśmy do niego ponad 100 razy. Nie ma jogi ”.

Kevin, jego siostra i synowa czekają teraz na jakiekolwiek wieści, ale on mówi Insiderowi, że wierzy, iż jego szwagier nie żyje.

FOX2 mówił Adoptowanemu synowi zaginionego pracownika Amazona.

„Nasza mama w tym momencie wariuje, próbując dowiedzieć się, co się dzieje. Bardzo się martwi. My też się martwimy. W tym momencie zaczynam się bardzo bać, że jest zraniona lub gorzej”. – powiedział Connor Jones.

Dwie mapy przedstawiające uszkodzony magazyn Amazona, jedna na rozległym Środkowym Zachodzie, a druga w środowisku Illinois

Dwie mapy przedstawiające uszkodzony magazyn Amazona, jedna na rozległym Środkowym Zachodzie, a druga w środowisku Illinois

Insider / Mapy Google


Reuters rozmawiał z Sarah Bearman, która czekała w magazynie na swojego męża, pracownika Amazona na miejscu.

Powiedział reporterowi, że po katastrofie nic o nim nie słychać.

„Słyszałem w wiadomościach, mieszkamy w Edwardsville; straciliśmy zasilanie. Postanowiłem więc przyjechać tutaj, aby zobaczyć, co się dzieje, i nie wiedziałem, że budynek jest zły. Po prostu się martwię”. Powiedziała.

Katastrofa została spowodowana przez huragany i silne burze w pięciu stanach, w tym Arkansas, Illinois, Tennessee, Kentucky i Missouri.

Gubernator stanu Illinois JP Britsker Czy napisał to na Twitterze To „[his] Dziś wieczorem odbędą się modlitwy z mieszkańcami Edwardsville, a ja zwróciłem się do burmistrza, aby zapewnić niezbędne zasoby państwowe ”.

Kiedy KMOV osiągnął Amazon Aby skomentować, rzecznik Richard Rocha wydał następujące oświadczenie: „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i współpracowników jest teraz naszym priorytetem. Oceniamy sytuację i udostępnimy dodatkowe informacje, gdy będą dostępne”.

Insider zwrócił się do Amazona i Jeffa Bezosa w celu uzyskania opinii.

Ta historia ewoluuje. Sprawdź, czy są aktualizacje.

READ  Sekretarz obrony Lloyd Austin wraca do zdrowia po hospitalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *