Oregon zatrudnia Dana Lanninga: Kaczki przyjmują defensywny sposób myślenia, wybierając asystenta Georgii jako następnego trenera

Gruzja Koordynator obrony Dan Lanning został mianowany kolejnym trenerem Oregon, Uniwersytet ogłosił w sobotę wieczorem. Lanning, który dołączył do programu Bulldogs w 2018 roku jako trener linebackers, pełni funkcję koordynatora defensywy od sezonu 2019. Lanning wypełni wakat powstały po niedawnym powołaniu Mario Cristobala na trenera na jego macierzystej uczelni. Miami.

„Dan jest doskonałym, energicznym trenerem piłki nożnej, który zapewni światowej klasy doświadczenie naszym studentom futbolu” – powiedział w oświadczeniu dyrektor ds. Lekkoatletyki w Oregonie, Rob Mullens. „Jest wspaniałym rekruterem i twórcą talentów. Będziemy nadal rywalizować o mistrzostwa, zapewniając jednocześnie środowisko, w którym nasi studenci-sportowcy futbolowi mogą rozwijać swój pełny potencjał w klasie i na boisku. Jesteśmy wdzięczni za możliwość posiadania Dana jako lidera naszego projektu piłkarskiego. Z niecierpliwością czekamy na pozytywny wpływ, jaki będzie miał na studentów-sportowców.

Lanning będzie z Georgią na playoffach uniwersyteckich piłki nożnej, a trener Bulldogs Kirby Smart ogłosił w sobotę, że będzie dzielił tytuł koordynatora defensywy z Glennem Schumannem i Willem Mushambem w przyszłym sezonie.

35-letni Lanning wyrobił sobie markę w głównym trenerze w tym sezonie, pracując jako architekt odpowiedzialny za odważną obronę Georgii, która prowadziła kraj w wielu dyscyplinach, w tym w defensywie (4,01) na mecz i obronie bramek (9,5). ). Punkty na mecz). Jednostka Lanninga była siłą napędową tytułu SEC East Georgia, który zajął trzecie miejsce w niepokonanym sezonie zasadniczym i play-offach uniwersyteckich futbolu.

Lanning pracował wcześniej jako asystent trenera przy kilku projektach wysokiej jakości Alabama i Stan Arizona.

Posunięcie to jest trochę zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Ducks wyraził duże zainteresowanie trenerem stóp Justinem Wilcoxem i dołączył do byłego trenera i obecnego trenera. UCLA Trener Chip Kelly. Ale wydaje się, że program znalazł swojego człowieka w defensywnym uruchomieniu.

Jakie były największe rzeczy zabrane z przeprowadzki kaczek, aby zatrudnić Lanninga? PA.

READ  Wybory w Hongkongu: „Tylko patrioci” wzmacniają uścisk Pekinu

Postawa obronna

Oregon National Arena wybuchł pod koniec 2000 roku z ogromnym sukcesem rozprzestrzeniającym się przestępstwem, które w dużej mierze zależało od tempa. Niestety, brak skupienia się na bezpieczeństwie odegrał główną rolę w braku krajowych tytułów kaczek w 2010 i 2014 roku. Ochrona Cristobala w Eugene nie była idealna, ale większość skupienia na linii krzyku stworzyła głębię na całej planszy. To uczyniło z nich kompletny zespół.

Obrona Lanninga w stanie Georgia była jedną z najlepszych w tym pokoleniu, chociaż mecz o mistrzostwo SEC nie powiódł się przeciwko Alabamie. Czy może się nad tym zastanowić w Oregonie? Wiele prosi – przynajmniej z góry. Ale DNA stworzone przez Cristobala jest jeszcze bardziej skuteczne w defensywnej stronie piłki dzięki rekordowi Lanninga. To może być powód, dla którego Lanning zdobył kopa zamiast Kelly. Oregon jest obecnie instalowany w linii screammage, zwłaszcza po defensywnej stronie piłki. Kelly zmienił nieco swoje linie i jest nadal starszy niż był w Oregonie podczas swojej poprzedniej kadencji. Ale intencją Lanninga jest uderzenie w zęby przeciwnika, a następnie kopnięcie w te zęby.

Wszystko o rekrutacji

Lanning jest powszechnie znany jako niestrudzony rekruter z kontaktami w całym kraju. Jest uważany za głównego rekrutera gwiazdorskiego linebackera z Georgii i byłego nr 1 w ogólnej perspektywie Nakoba Deana, Nolana Smitha i pięciogwiazdkowego rozgrywającego Brocka Vandocrifa.

Cristobal Eugene był pod wrażeniem najwyższej klasy talentu, w tym obecnego obrońcy Keivona Thibautoxa, który zajął 2. miejsce w klasie 2019 i przyszły egzamin wstępny pierwszej rundy. The Ducks ukończyli doskonałą klasę rekrutacyjną na Pac-12 przez trzy kolejne sezony, co w wielu przypadkach jest ważnym powodem, dla którego znaleźli się w polowaniu na play-offy uniwersyteckiej piłki nożnej.

Lanning jest również dobrze zorientowany w frameworku rekrutacyjnym opracowanym przez Nicka Sabana i Kirby Smarta, co przekłada się na sukces rekrutacyjny na Zachodnim Wybrzeżu.

READ  Relacje na żywo z Mistrzostw Świata 2022: Remis Hiszpania-Niemcy w drugiej połowie

Co się teraz dzieje w Gruzji?

Bulldogs idzie do CFP, a teraz wszyscy uważają, że Kirby Smart musi przejść przez trudną sytuację treningową z jednym z najważniejszych trenerów sztabu. Na szczęście dla mądrych wie, jak sobie z tym poradzić. W rzeczywistości był w butach Lanninga, kiedy przebywał z Sabanem w Alabamie w biegu o tytuł w 2015 roku.

Kiedy Cochran odszedł, Mushamb dołączył do Scotta Cochrana jako trener drużyny specjalnej i było rzeczą naturalną, że powinien otrzymać większy wkład jako koordynator współobrony. Powiedz nam, co lubisz w Mushambi jako głównym trenerze, ale przez całe życie był niesamowitym koordynatorem. Schumann, obecny koordynator współobrony i trener liniowych, jest wysoko ceniony w programie i jest uważany za potencjalnego kandydata do podążania śladami Lanninga jako wschodząca gwiazda na polu treningowym.

Mądry poradzi sobie z tą sytuacją, bo tego doświadczył, a pracownicy mają przydatne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *