Marc Benioff kupiłby Twittera, gdyby mógł


Nowy Jork
CNN Biznes

Marc Benioff ma obsesję na punkcie Twittera. Tak bardzo, że chciałby go mieć.

Benioff, Salisfors

(CRM)
Prezes i Współ-CEOpowiedział CNN Poppy Harlow w wywiadzie, że gdyby to zależało tylko od niego, kupiłby Twittera „absolutnie”.

Żeby było jasne, właściwie tego nie zrobi. „Nigdy nie kupiłbym Twittera” – powiedział Benioff Harlowowi. „Ponieważ chcę czegoś nie znaczy, że to zjem… Poproszę teraz lody z trzema łyżkami lodów, sosem czekoladowym, bitą śmietaną i wiśniami. Ale nie dostanę tego”.

Jego komentarze pojawiają się w środku Twittera

(TWTR)
„SR” Legalna walka z Elonem MuskiemKto zaoferował kupno firmy, a następnie sfinalizował transakcję.

Benioff dodał, że nadal wierzy, że Twitter jest „największą, najbardziej niezrealizowaną, najbardziej niedocenianą marką” w dziedzinie technologii i że jest „świetną firmą, świetną marką, świetną platformą, która może robić niesamowite rzeczy w przyszłości”. dodając: „Zawsze byłem zakochany w tym produkcie. Używam go codziennie i mocno wierzę, że nadal ma ogromny potencjał na przyszłość”.

Salesforce rozważał transakcję na Twitterze w 2016 roku. Ale tak nie było, ponieważ inwestorzy Salesforce powstrzymali się od Pomysł przejęcia Twittera.

„Kiedy poszedłem kupić Twittera i prowadziłem te rozmowy, wszyscy współpracownicy przyszli do mnie i powiedzieli:„ Możesz teraz przestać. Nie zamierzasz realizować tej wizji ”- powiedział, dodając: był dla mnie trudnym momentem”.

Salesforce zawarł jednak kolejną odważną umowę i zgodził się na to Kup Slack for Workforce Collaboration za 27,7 miliarda dolarów pod koniec 2020 roku.

Majątek Benioffa wynosi 6,2 miliarda dolarów, Według magazynu ForbesPodczas gdy Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, jest najbogatszą osobą na świecie z szacowaną wartością netto 254,6 miliardów dolarów.

Oprócz komentarzy na Twitterze, Benioff omówił również z Harlowem swoje obawy dotyczące tego, co dalej z globalną gospodarką. Inwestorzy też są wyraźnie zaniepokojeni. Udziały Salesforce spadły w tym roku o ponad 40%.

READ  Amerykańskie i chińskie organy regulacyjne w rozmowach na temat źródeł transakcji audytowych

Benioff powiedział, że deflacja w Japonii i Europie to potencjalne problemy i uważa, że ​​Europa i Wielka Brytania znajdują się w „recesji”. Ale nie sądzi, że Stany Zjednoczone są w recesji.

Salesforce Co-CEO: Planeta jest kluczowym interesariuszem

Mówił też o zmianach klimatycznych, Prawo do aborcji A inne tematy w wywiadzie są obszerne. Benioff powiedział Harlowowi, że duże firmy, takie jak Salesforce, która jest jedną z 30 akcji w kawkaMasz obowiązek zrobić więcej, aby pomóc planecie.

„Możemy wykorzystać nasze działania jako platformy do zmian” – powiedział. „Chodzi o redukcję emisji. Chodzi o osiągnięcie zera”, powiedział, dodając, że Salesforce pozostaje firmą, która generuje miliardy dolarów rocznych przychodów i zysków, nawet jeśli firma pozostaje na tym skupiona. Dobry stan.

„Możemy zrobić wszystko. Możemy mieć bardzo wysokie przychody, bardzo wysokie zyski, bardzo wysokie przepływy pieniężne i możemy zarządzać wszystkimi naszymi interesariuszami.” „Oznacza to, że zarządzamy dla naszych pracowników, naszych klientów, naszych społeczności, naszych bezdomnych i tak, planeta jest również głównym czynnikiem”.

Benioff zainspirował się Założyciel PatagoniiJego niedawna decyzja o przeniesieniu własności i zapewnieniu, by przyszłe zyski firmy trafiały do ​​organizacji charytatywnych skupiających się na kwestiach środowiskowych.

„Uwielbiam to, co zrobił. Myślę, że my… [Salesforce] – powiedział Benioff.

Dodał, że robienie więcej oznacza również stawanie w obronie wszystkich pracowników. siły sprzedaży Pomogłem pracownikom w Indianie w przeprowadzce Na przykład ze względu na surowe przepisy dotyczące aborcji powiedział, że firma nie toleruje dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub preferencje seksualne.

Powiedział: „Musimy być za równością i godnością każdego człowieka, a jeśli nie jest to równość i godność, to… to nie jest coś, z czym mogę pracować. Będziemy musieli wydostać się z twojego miasta lub stanu ”.

READ  Wyłączna kontrola Moskwy w zakresie handlu rosyjskimi aktywami przez cudzoziemców budzi obawy dotyczące odpisów aktywów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.