Mark Meadows mówi, że Gwardia Narodowa jest gotowa do „ochrony zwolenników Trumpa” przed powstaniem Kapitolu, twierdzą śledczy House

Jest to jeden z wielu nowych szczegółów dotyczących działań Meadows przed i po 6 stycznia oraz jego roli w próbach zmiany wyborów w 2020 roku. Raport jest ważnym elementem przekazywania przez komisję zalecenia Kongresowi w sprawie zarzutów o pogardę kryminalną. Grupa powiedziała w zeszłym tygodniu, że nie ma innego wyjścia, jak wypuścić Meadows Prowadzenie postępowania karnego o ukaranie Przeciw niemu, ponieważ zdecydował, że nie mogą już współpracować w śledztwie.

Komisja spotka się w poniedziałek i formalnie przedstawi raport jeszcze w tym tygodniu do głosowania w Izbie na całym piętrze. Pełne głosowanie w Izbie jest ostatnim krokiem przed wysłaniem rekomendacji do DOJ.

Raport jest ważnym elementem przekazywania przez komisję zalecenia Kongresowi w sprawie zarzutów o pogardę kryminalną. Komisja spotka się w poniedziałek i formalnie przedstawi raport jeszcze w tym tygodniu do głosowania w Izbie na całym piętrze. Pełne głosowanie w Izbie jest ostatnim krokiem przed wysłaniem rekomendacji do DOJ.

Adwokat Meadows w poniedziałek poprosił panel o ponowne rozważenie swoich planów. W liście do panelu adwokat Meadows, George Dervilliger III, powiedział, że „celowe zalecenie było niezgodne z prawem”, ponieważ jego klient był wyższym urzędnikiem, który stworzył „dobrej wiary w przywileje administracyjne i immunitet certyfikacyjny”.

„Zalecenie starszego doradcy prezydenta byłoby również nieuzasadnione, ponieważ wyrządziłoby wielką szkodę instytucji prezydenckiej i zapewniłoby powściągliwość w stosowaniu prawa w czasie” – napisał Dervilliger.

Dervilliger powiedział, że chęć odrzucenia depozytu przez Meadowsa była próbą dostosowania się do jego „obowiązków prawnych” jako byłego doradcy Trumpa. „Historia i prawo uczą, że ta próba nie jest przestępstwem” – napisał Dervilliger.

Dervilliger sugeruje, że pozew cywilny skierowany przeciwko panelowi powinien zostać dopuszczony do gry przed pogardą Meadows – ponieważ wyrok w tej sprawie rozstrzygnąłby kwestie dotyczące spornych przywilejów.

Grupa zauważa, że ​​w e-mailu wysłanym przez Meadows do osoby 6 stycznia stwierdził, że będzie Gwardia Narodowa „w celu ochrony ludzi popierających Trumpa” i że wielu innych będzie w gotowości. Pojawiły się nowe dokumenty, ponieważ rola Meadowsa jest ponownie badana po jego decyzji o zaprzestaniu współpracy z komisją w zeszłym tygodniu.

READ  Wyszukiwanie Mar-a-Lago: Departament Sprawiedliwości twierdzi, że dokumenty „mogły zostać ukryte i usunięte” z magazynu

Benny Thompson, przewodniczący grupy, pojawił się w zeszłym tygodniu w liście do prawnika Meadows, odnosząc się do tego e-maila z 5 stycznia o utrzymywaniu Gwardii Narodowej w gotowości.

Thompson zacytował e-mail z 7 listopada 2020 r. omawiający mianowanie alternatywnych kandydatów w ramach „bezpośredniego i pośredniego ataku” oraz e-mail z 5 stycznia z 38-stronicowym opisem w PowerPoint zatytułowanym „Oszustwo wyborcze, ingerencja zagraniczna i”. Opcje dla „6 stycznia” będą dostępne w „Górze”.

Według Meadows „były wiadomości tekstowe i e-maile o wyraźnych próbach przekonania republikańskich ustawodawców w niektórych stanach do wysłania alternatywnych wyborców do Kongresu, co jeden z kongresmenów uznał za „bardzo kontrowersyjne”. Meadows odpowiedział: „Podoba mi się”.

„Pan Meadows odpowiedział na podobną wiadomość”[w]e są „i” Tak. Powołaj do tego komisję” – czytamy w raporcie.

Ponadto grupa zauważa, że ​​Meadows „wymienił wiadomości tekstowe i udzielił wskazówek jednemu z organizatorów rajdu Ellipse 6 stycznia”.[t]Zawiasy to szaleństwo, potrzebuję jakiegoś kierunku.

Panel powiedział też, że jeśli Meadows nadal będzie współpracował, zapyta o wymianę tekstów z osobą medialną, która promowała oświadczenie prezydenta wzywające ludzi do „cichego opuszczenia stolicy”. Jeden po drugim z członków rodziny prezydenta, pan. Meadows, odnosząc się do oświadczenia prezydenta Trumpa jako „mocnego nacisku”, ostatni cytat „potępiając tę ​​szumowinę”, ma miejsce w Kapitolu. ”.

Ponieważ zespół koncentruje się na identyfikacji jakiegokolwiek poziomu koordynacji z Białym Domem Trumpa, grupa wcześniej poszukiwała kontaktów między Meadows a niektórymi organizatorami rajdu. Raport stwierdza, że ​​Meadows był bezpośrednio zaangażowany w te działania Zmiana wyników wyborów w głównych krajach oscylujących Trump poniósł porażkę i pomógł odeprzeć nieuzasadnione zarzuty oszustwa wyborczego.

„Pan Meadows brał udział w spotkaniach i zaproszeniach na nieprawidłowości wyborcze” – napisano.

„Uczestniczył w takim spotkaniu z panem Trumpem i członkami Kongresu w Gabinecie Owalnym, a wkrótce potem publicznie tweetował ze swojego osobistego konta na Twitterze. Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem rzeczywistego zapisu tego oświadczenia w Internecie.

W odpowiedzi na naciski Komitetu w sprawie postępowania karnego o zniesławienie, Meadows Sprawa kontynuowana Przeciwko przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i członkom komisji specjalnej panel zwrócił się do sądu federalnego, aby uniemożliwił Saponie egzekwowanie od Sapony dostarczonej jemu i Verizon za nagrania telefoniczne.

Meadows oskarża Sapony o to, że są „zbyt szerokie i niepotrzebnie uciążliwe”, twierdząc, że grupa nie ma uprawnień prawnych do wyszukiwania i uzyskiwania żądanych informacji.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim w poniedziałek rozpocznie się giełda

Zanim jednak Meadows zdecydował się zakończyć współpracę z grupą, wymienił dokumenty o wartości około 6000 stron. Obejmuje to jego osobiste konto e-mail i informacje o osobistym telefonie komórkowym związane z dochodzeniem panelu.

Historia została zaktualizowana w poniedziałek o dodatkowe informacje.

Ryan Nobles z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *