Włamano się na osobiste konto premiera Indii na Twitterze

Kancelaria premiera Indii poinformowała w niedzielnym tweecie, że „sprawa została rozszerzona na Twittera, a konto zostało natychmiast zabezpieczone”.

„W krótkim czasie, gdy konto zostało naruszone, udostępniony tweet powinien zostać zignorowany” – dodali urzędnicy.

Wielu użytkowników Twittera udostępniło zrzuty ekranu tweeta z osobistego konta premiera Indii na Twitterze,narendramodi, Kiedy został naruszony, według filii CNN News-18.

Zrzut ekranu: „Indie oficjalnie zaakceptowały Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Rząd oficjalnie zakupił 500 BTC” i „rozda je wszystkim mieszkańcom kraju”.

Tweet został usunięty. Do tweeta dołączony jest link do potencjalnego oszustwa.

Modi ma ponad 70 milionów obserwujących na Twitterze – więcej niż jakikolwiek inny światowy lider.

Indie nie uznają Bitcoina za legalny środek płatniczy.

We wrześniu, Zbawiciel Zgodnie z planami prezydenta kraju, Naiba Pukele, w zeszłym miesiącu stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował kryptowalutę jako prawny środek płatniczy. Zbuduj pierwsze na świecie „miasto bitcoinów”.„- Początkowo finansowane przez obligacje wsparcia Bitcoin.
Indie nawet niedawno przyjęły ten pomysł Zakaz krypto. W zeszłym miesiącu rząd Modiego powiedział, że przygotowuje się do wprowadzenia ustawy, która „zakazuje wszystkich prywatnych kryptowalut w Indiach”. Ale interpretacja ustawy mówi, że dopuści „pewne wyjątki w celu ulepszenia podstawowej technologii kryptowaluty i jej zastosowań”.

Ten język pozwala na wiele wyjaśnień. Projekt ustawy nie precyzuje, czym są „prywatne” kryptowaluty, więc nie jest jasne, czy dotyczy to najpopularniejszych walut na świecie, w tym Bitcoina i Ethereum. Indyjskie Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytania CNN Business dotyczące ustawy w zeszłym miesiącu. Jeszcze nie zgłoszony na obecnej sesji parlamentarnej.

– Dixit Madhok przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Mark Meadows mówi, że Gwardia Narodowa jest gotowa do „ochrony zwolenników Trumpa” przed powstaniem Kapitolu, twierdzą śledczy House

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *