Włamano się na osobiste konto premiera Indii na Twitterze

Kancelaria premiera Indii poinformowała w niedzielnym tweecie, że „sprawa została rozszerzona na Twittera, a konto zostało natychmiast zabezpieczone”.

„W krótkim czasie, gdy konto zostało naruszone, udostępniony tweet powinien zostać zignorowany” – dodali urzędnicy.

Wielu użytkowników Twittera udostępniło zrzuty ekranu tweeta z osobistego konta premiera Indii na Twitterze,narendramodi, Kiedy został naruszony, według filii CNN News-18.

Zrzut ekranu: „Indie oficjalnie zaakceptowały Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Rząd oficjalnie zakupił 500 BTC” i „rozda je wszystkim mieszkańcom kraju”.

Tweet został usunięty. Do tweeta dołączony jest link do potencjalnego oszustwa.

Modi ma ponad 70 milionów obserwujących na Twitterze – więcej niż jakikolwiek inny światowy lider.

Indie nie uznają Bitcoina za legalny środek płatniczy.

We wrześniu, Zbawiciel Zgodnie z planami prezydenta kraju, Naiba Pukele, w zeszłym miesiącu stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował kryptowalutę jako prawny środek płatniczy. Zbuduj pierwsze na świecie „miasto bitcoinów”.„- Początkowo finansowane przez obligacje wsparcia Bitcoin.
Indie nawet niedawno przyjęły ten pomysł Zakaz krypto. W zeszłym miesiącu rząd Modiego powiedział, że przygotowuje się do wprowadzenia ustawy, która „zakazuje wszystkich prywatnych kryptowalut w Indiach”. Ale interpretacja ustawy mówi, że dopuści „pewne wyjątki w celu ulepszenia podstawowej technologii kryptowaluty i jej zastosowań”.

Ten język pozwala na wiele wyjaśnień. Projekt ustawy nie precyzuje, czym są „prywatne” kryptowaluty, więc nie jest jasne, czy dotyczy to najpopularniejszych walut na świecie, w tym Bitcoina i Ethereum. Indyjskie Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytania CNN Business dotyczące ustawy w zeszłym miesiącu. Jeszcze nie zgłoszony na obecnej sesji parlamentarnej.

– Dixit Madhok przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *