McDonald’s wraz z IBM kończy okres próbny systemu płatności opartego na sztucznej inteligencji

NOWY JORK (AP) – Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoje zamówienie w McDonald’s zostało pomieszane przez usługę dostawy opartą na sztucznej inteligencji? Wkrótce dobiegną końca testy obecnego systemu automatycznego przyjmowania zamówień giganta fast foodów.

McDonald’s potwierdził w poniedziałek, że podjął decyzję o zakończeniu globalnej współpracy z IBM, który od 2021 roku testuje tę technologię sztucznej inteligencji w wybranych restauracjach McDonald’s.

Nie oznacza to, że już nigdy nie spotkasz chatbota, kupując frytki w drodze do domu. Chociaż partnerstwo IBM w testowaniu obecnego zautomatyzowanego przyjmowania zamówień w McDonald’s dobiega końca, firma z Chicago zauważyła, że ​​nie wyklucza innych potencjalnych planów AI dotyczących zamawiania żywności w przyszłości – powołując się na „możliwość dalszego eksplorowania rozwiązań do zamawiania głosowego. ” Szeroko.”

„Nasza współpraca z IBM dała nam pewność, że rozwiązanie do zamawiania głosowego typu drive-thru będzie częścią przyszłości naszych restauracji” – stwierdził McDonald’s w oświadczeniu przygotowanym w tym tygodniu, dodając, że będzie kontynuować oceny, „aby podjąć świadomą decyzję. ” dotyczące przyszłego rozwiązania dla żądań głosowych do końca roku.”

W ostatnich latach wiele sieci fast foodów zaczęło badać możliwość wdrożenia sztucznej inteligencji w całej swojej działalności, a wiele z nich wskazuje na potencjał zwiększenia szybkości i zmniejszenia kosztów.

W USA firma Wendy’s nawiązała współpracę z Google Cloud w celu opracowania chatbota „Wendy’s FreshAI”. White Castle nawiązał współpracę z SoundHound AI, aby do końca 2024 r. udostępnić technologię AI aktywowaną głosem w ponad 100 restauracjach. Kilka z Panera, podnoszę Lokalizacje Popeyes wprowadziły asystenta głosowego „Tori” OpenCity do swoich pasów zamówień.

Poza Ameryką firma Popeyes UK uruchomiła w zeszłym miesiącu swoją pierwszą usługę typu drive-thru opartą na sztucznej inteligencji (zwaną „Al”), po tym jak firma podała, że ​​program pilotażowy wykazał dokładność na poziomie 97%.

READ  Dow Jones spada o ponad 500 punktów na „szybszego” prezesa Fed Powella; Tesla spada poniżej poziomu klucza

Sukces napędu AI jest mieszany. Na przykład automatyczna maszyna do przyjmowania zamówień McDonald’s we współpracy z IBM otrzymała w ostatnich latach dziesiątki skarg, a wiele z nich korzysta z mediów społecznościowych, aby udokumentować niezrozumienie zamówień przez chatbota.

Jeden 2023 TIK Tok, wydaje się przedstawiać asystentkę zamawiającą jadącą po zamówieniu nuggetsów z kurczaka z McDonald’s na karcie samochodu, mimo że klienci proszą ją, aby przestała się śmiać. Dodatkowe posty pokazują wiele innych wpadek – takich jak dodanie dziwnych dodatków, takich jak lody Z ketchupem i masłemlub otrzymywanie zamówień Z innych pobliskich samochodów.

Nieznane źródła zaznajomione z technologią Powiedział CNBC Że technologia miała trudności z interpretacją różnych dialektów i dialektów, a także inne wyzwania wpływające na dokładność rankingu.

McDonald’s odmówił komentarza na temat dokładności automatycznych przyjmujących zamówienia. We wstępnym oświadczeniu IBM stwierdził, że „technologia ta okazała się mieć jedne z najbardziej wszechstronnych możliwości w branży oraz jest szybka i dokładna w niektórych z najbardziej wymagających warunków”, ale nie odpowiedział natychmiast na prośbę o dalszy komentarz na szczegółach. potencjalnych wyzwań.

Nowojorska firma technologiczna Armonk oświadczyła również, że prowadzi obecnie „dyskusje i próby” z kilkoma innymi klientami restauracji szybkiej obsługi zainteresowanymi automatycznymi modułami przyjmowania zamówień.

Jak podaje biuletyn branżowy Biznes restauracyjny CNBC, które w zeszłym tygodniu otrzymało notatkę wysłaną do franczyzobiorców, stwierdziło, że technologia automatycznego składania zamówień zostanie wycofana w lokalizacjach McDonald’s w celu przetestowania „nie później niż 26 lipca 2024 r.”.

IBM i McDonald’s potwierdziły, że chociaż ich partnerstwo w zakresie sztucznej inteligencji dobiega końca, obaj będą kontynuować współpracę przy innych projektach. McDonald’s stwierdził, że nadal planuje używać wielu produktów IBM w swoim globalnym systemie.

W grudniu McDonald’s Rozpoczął wieloletnią współpracę Z chmurą Google. Oprócz przeniesienia obliczeń restauracji z serwerów do chmury partnerstwo ma również zastosować generatywną sztuczną inteligencję „w ramach szeregu kluczowych priorytetów biznesowych” w restauracjach na całym świecie.

READ  Senatorowie USA wprowadzają ustawę o karach kryptograficznych - eksperci twierdzą, że jest ona nadmierna i niekonstytucyjna - przepisy dotyczące wiadomości Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *