Meczet w Newark, New Jersey – Imam w stanie krytycznym po strzelaninie przed NBC w Nowym Jorku

Władze miejskie poinformowały, że imam, który został zastrzelony w środę przed swoim meczetem w Newark, jest w stanie krytycznym.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o strzelaninie o godzinie 6:15 na South Orange Avenue i Camden Street w pobliżu meczetu Muhammada-Newarka.

Rzecznik miasta potwierdził, że ofiarą strzelaniny był imam Masjid Muhammad-Newark. Stacja NBC New York powiedziała NBC New York, że ofiarą był mężczyzna, który w środę rano otworzył drzwi meczetu Imama Hasana Sharifa.

Dyrektor miejskiego bezpieczeństwa publicznego powiedział, że ofiara została zabrana do szpitala uniwersyteckiego w stanie krytycznym. Na terenie miejsca, w którym doszło do strzelaniny, znajduje się szpital uniwersytecki.

Motyw strzelaniny nie był od razu znany.

Oddział Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich w New Jersey stwierdził, że również pracuje nad uzyskaniem większej ilości informacji na temat strzelaniny.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym incydentem i modlimy się o szybki powrót do zdrowia imama. Każdy, kto posiada informacje na temat strzelaniny, powinien natychmiast skontaktować się z lokalną policją” – powiedziała w pisemnym oświadczeniu Dina Syedahmat, menedżer ds. komunikacji w CAIR-NJ.

Biuro FBI w Newark powiedziało NBC New York, że nie jest obecnie zaangażowane w śledztwo.

Gubernator stanu New Jersey Bill Murphy powiedział, że nie ma szczegółowych informacji.

Po wydarzeniu dotyczącym płacy minimalnej stanowej Murphy powiedział: „Kiedy tu wszedłem, powiedziano mi, że dziękuję Bogu, że żyje, ale nie mam żadnych innych szczegółów”. Murphy powiedział, że jego biuro i policja stanowa są „głęboko zaangażowane” w śledztwo w sprawie strzelaniny.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

READ  10 zabitych, 15 hospitalizowanych w strzelaninie w Kanadzie, mówi policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *