Megan Rapinoe przechodzi na emeryturę pod koniec sezonu NWSL: co sprawiło, że supergwiazda USWNT jest wyjątkowym graczem

Dwukrotny mistrz świata i 2019 Kobieca Złota Piłka Zwycięzca Megan Rapinoe przejdzie na emeryturę pod koniec sezonu NWSL 2023, ogłosiła w sobotę. Oto, co musisz wiedzieć:

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Co sprawiło, że Rapinoe był tak wyjątkowym graczem?

Rapinoe był rzadkim ważnym graczem na boisku i poza nim. U szczytu swojej kariery była twórczą siłą, która potrafiła wyprowadzać piłki zmieniające grę ze swojej pozycji na skrzydle. Jej zwycięstwo w 122. minucie w meczu z Abby Wambach przeciwko Brazylii w 2011 roku pomogło umieścić reprezentację kobiet USA w centrum uwagi, co Rapinoe w pełni wykorzystała, opowiadając się za kwestiami poza boiskiem, w tym równymi płacami i wynagrodzeniami. Sprawiedliwość rasowa.

Głębiej

Zainspirowana Megan Rapinoe, „narkotykowa” kampania Burlington High Seahorses pokazuje wpływ USWNT

Kiedy ujawniła się jako otwarcie homoseksualna przed magazynem Olympics in Out w 2012 roku, pomogła stworzyć kulturowy moment w sporcie, przyczyniając się do dalszego wzrostu akceptacji większej liczby sportowców LGBTQ+ w Stanach Zjednoczonych. A kiedy poszła w ślady Colina Kaepernicka i wybrała białą lekkoatletkę do uklęknięcia podczas hymnu narodowego USA w 2016 roku, pomogła zmusić futbol amerykański do konfrontacji z własną polityką wokół protestów sportowców i wewnętrznych wartości, z ligowym zakazem klękania w 2017 roku bezpośrednia odpowiedź na Rapinoe, a następnie Rezygnacja z polisy w 2020 roku wraz z „przeprosinami dla naszych czarnych graczy i kibiców”.

Głębiej

Naszyjnik Megan Rapinoe pokazuje, jak daleko zaszedł kobiecy futbol

Otwartość Rapinoe w kwestiach takich jak seksizm, homofobia i rasizm pomogła zmienić dynamikę tego, co było „bezpieczne” dla graczy, jeśli chodzi o wizerunek publiczny, pokazując, że przynajmniej dla znanych graczy istnieje sposób na poruszanie się publiczne rzecznictwo w kwestiach praw człowieka, reprezentując również Stany Zjednoczone – Yang

Co powiedział Rapinoe?

„Chcę tylko podziękować wszystkim, wam, Flatko (Andonovsky’emu), futbolowi amerykańskiemu, dosłownie wszystkim, z którymi grałem, wszystkim moim trenerom. Nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, dokąd zaprowadzi ten piękny mecz Czuję się dumny, że mogłem reprezentować ten kraj i ten związek przez wiele lat. To naprawdę najwspanialsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem, i jest to coś, za co jestem bardzo wdzięczny „- powiedział Rapinoe podczas sobotniej konferencji prasowej .

READ  US Open 2023 – Podsumowanie na żywo trzeciego dnia kwalifikacji wstępnych

„Chcę po prostu móc cieszyć się każdą chwilą i dzielić się nią z moimi kolegami z drużyny, przyjaciółmi i rodziną oraz dzielić się nią z resztą świata. Jestem naprawdę wdzięczny, że mogę to robić w ten sposób.”

Później w sobotę emocjonalna Crystal Dunn zastanawiała się nad karierą Rapinoe i czasem spędzonym razem jako koledzy z drużyny USWNT.

„(Megan) jest niesamowitą osobą, istotą ludzką, przyjaciółką i koleżanką z drużyny” Dunn powiedział dziennikarzom. „Kocham ją tak bardzo. Była dla mnie tak fundamentalna w mojej karierze. … Na korcie i poza nim jest absolutnie niesamowita. „

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Michael Thomas Schroyer/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *