Meta, spółka zależna Facebooka, rozwiązała swój odpowiedzialny zespół ds. sztucznej inteligencji

  • Meta, spółka matka Facebooka, podzieliła swój dział Odpowiedzialnej AI, czyli zespół zajmujący się regulowaniem bezpieczeństwa swoich projektów AI.
  • Większość odpowiedzialnego personelu AI została przeniesiona do zespołu zajmującego się rozwojem produktów Generative AI.
  • Decyzja ta następuje po serii zwolnień i zmian w zakresie przesunięć zespołów w firmie w tym roku.

Dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg uczestniczy w dwupartyjnym forum wizji AI Senatu USA w Kapitolu w Waszyngtonie, 13 września 2023 r.

Stephanie Reynolds | AFP | Obrazy Getty’ego

Według rzecznika Meta, Meta rozwiązała swój dział odpowiedzialnej sztucznej inteligencji – zespół zajmujący się regulowaniem bezpieczeństwa projektów AI w trakcie ich opracowywania i wdrażania.

Większość członków zespołu RAI została przeniesiona do działu produktów generatywnych AI, a pozostali będą teraz pracować w zespole infrastruktury AI – powiedział rzecznik. Wiadomość jako pierwsza opublikowała Informacja.

Powstały w lutym zespół Geneative AI koncentruje się na opracowywaniu produktów generujących język i obrazy naśladujące odpowiedniki stworzone przez człowieka. Nastąpiło to, gdy firmy z branży technologicznej włożyły pieniądze w rozwój uczenia maszynowego, aby nie pozostać w tyle w wyścigu AI. Meta należy do dużych firm technologicznych, które próbują nadrobić zaległości od początku boomu na sztuczną inteligencję.

Restrukturyzacja RAI następuje w momencie, gdy spółka matka Facebooka zbliża się do końca „roku efektywności”, jak opisał to dyrektor generalny Mark Zuckerberg podczas lutowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych. Jak dotąd była to fala zwolnień, konsolidacji zespołów i realokacji w całej firmie.

Zapewnienie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji stało się deklarowanym priorytetem dla głównych graczy w tej dziedzinie, zwłaszcza że organy regulacyjne i inni urzędnicy zwracają większą uwagę na potencjalne szkody wynikające z powstającej technologii. W lipcu firmy Anthropic, Google, Microsoft i OpenAI utworzyły grupę branżową skupioną szczególnie na ustalaniu standardów bezpieczeństwa w miarę rozwoju sztucznej inteligencji.

READ  „Jesteśmy na początku super cyklu dla sneakersów”.

Chociaż pracownicy RAI są obecnie rozproszeni po całej organizacji, rzecznik zauważył, że będą nadal wspierać „odpowiedzialny rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji”.

„Nadal traktujemy priorytetowo rozwój bezpiecznej i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji oraz inwestujemy w nią” – powiedział rzecznik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *