Michael Mosley: CCTV wydaje się pokazywać prezentera telewizyjnego po opuszczeniu plaży

Źródło obrazu, Wiadomości na żywo / Mega telewizja

Tytuł Zdjęcia, Materiał CCTV pokazuje Michaela Moseleya na głównej ulicy Peddiego

Nowe zdjęcia z telewizji przemysłowej pokazują, że zaginiony prezenter telewizyjny Michael Mosley wyszedł z plaży na spacer niecałe pół godziny temu.

Materiał sugeruje, że po opuszczeniu plaży Agios Nikolaos podczas wakacji na greckiej wyspie Symi udał się pieszo do pobliskiej wioski Pedi.

Gospodarz, emituje swoje programy telewizyjne i podcast Just One Thing Doniesiono, że BBC Radio 4 opuściło stację Plaża o 13:30 czasu lokalnego w środę (11:30 BST).

Około 20 minut później nagrania CCTV pokazują nadawcę trzymającego parasol na głównej ulicy wioski.

  • autor, Joe Inwooda i Insafa Abbasa
  • magazyn, Wiadomości BBC, Simi

W piątek kontynuowano akcję poszukiwawczo-ratowniczą z udziałem nurków, helikopterów i dronów.

Tytuł Zdjęcia, W środę w lokalnej grupie na Facebooku udostępniono zdjęcie doktora Mosleya przebywającego na wakacjach w Simi

Władze wykluczają możliwość, że doktor Mosley doznał obrażeń podczas spaceru między plażą a Paddy.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza koncentrowała się na skalistej nadmorskiej ścieżce pomiędzy plażą a Peddy, dokąd, jak się przypuszcza, wybrał ją wcześniej dr Moseley.

O 13:50 BBC zobaczyło drugi materiał z telewizji przemysłowej z pobliskiego kompleksu, przedstawiający mężczyznę ubranego w to samo ubranie i niosącego ten sam markowy parasol.

Kobieta powiedziała, że ​​w środę widziała się z doktorem Mosleyem w Pedi, powiedział BBC News zastępca burmistrza wyspy Ilias Chaskas.

Doktor Saskas, który brał udział w poszukiwaniach, powiedział, że „szukali wszędzie” i że nurkowie, wspomagani przez grecką straż przybrzeżną, „obserwowali wodę”.

Straż przybrzeżna Simi powiedziała, że ​​wszystkie łodzie patrolowe, prywatne i komercyjne w pobliżu wyspy szukają doktora Mosleya.

Źródło obrazu, Wiadomości na żywo / Mega telewizja

Tytuł Zdjęcia, Nowe nagrania z telewizji przemysłowej sugerują, że dr Mosley nie uszkodził ścieżki przybrzeżnej

Grecka policja podała, że ​​w środę dr Mosley zostawił żonę Claire na plaży przed udaniem się do centrum wyspy.

Jego telefon znaleziono w miejscu, w którym przebywał z żoną, która zgłosiła jego zaginięcie – powiedział BBC News rzecznik policji.

Brat doktora Mosleya, Arthur, powiedział w piątek The Telegraph, że jego trzej dorośli synowie i córka przylecieli na wyspę, aby dołączyć do poszukiwań.

Powiedział: „Jesteśmy bardzo zszokowani i zdezorientowani tym, co mu się przydarzyło”.

Władze na wyspie nie były w stanie zlokalizować doktora Moseleya i zwróciły się o pomoc do greckiej straży pożarnej w Atenach. Strażacy z pobliskiego Rodos przybyli do Simi w czwartek o godzinie 14:00.

Tytuł Filmu, Nad Simi sfilmowano helikopter pomagający w poszukiwaniach

W środę na lokalnej grupie na Facebooku opublikowano apel wraz ze zdjęciem doktora Mosleya w niebieskiej czapce, koszulce polo i szortach, aby zgłosić jego zaginięcie.

„Widziałeś go? Odwrócił się i zaczął iść [Agios Nikolaos beach] „Nie mogłem wrócić do domu około 13:30” – napisano.

Środa była najgorętsza w Symi, a Obserwatorium Narodowe w Atenach odnotowało o godzinie 15:00 temperaturę ponad 40°C.

Gdzie jest Simi?

Symi jest częścią greckiej grupy wysp Dodekanez i znajduje się około 19 km na północny zachód od Rodos. Według spisu z 2021 roku liczyło około 2600 mieszkańców.

Większość plaż jest odległych i zaleca się odwiedzanie ich łodzią.

Tytuł Zdjęcia, Miejscowi nie mogli zrozumieć zniknięcia Marii i Antoniego

Ojciec i córka Antonis i Maria, którzy całe życie mieszkali w Simi, są zszokowani i zdezorientowani jego śmiercią.

„To szaleństwo” – Antonis powiedział BBC News.

„Przestrzeń jest za mała. Małe dziecko nie może się tu zgubić. Jak człowiek się gubi?”

Na całej wyspie Simi wydano żółte ostrzeżenie o wysokiej temperaturze. Prognozowana temperatura w piątek wyniesie około 37°C..

Połączenie trudnych warunków pogodowych i nierównego terenu sprawi, że poszukiwania doktora Moseleya będą jeszcze trudniejsze.

Rzecznik Foreign Office powiedział: „Wspieramy rodzinę Brytyjczyka, który zaginął w Grecji i jesteśmy w kontakcie z lokalnymi władzami”.

Kim jest Michael Mosley?

Dr Moseley studiował medycynę i uzyskał kwalifikacje lekarza w Londynie, ale ostatnie dwie dekady spędził pracując jako prezenter, dokumentalista, dziennikarz i pisarz.

Pisze felieton dla Daily Mail, a jego występy telewizyjne obejmują między innymi program Channel 4 Michael Mosley: Who Made Britain Fat?

Dr Mosley jest zwolennikiem diet przerywanego postu, w tym diety 5:2 i diety Fast 800.

Ma czworo dzieci z żoną Clare Bailey Moseley, która jest również lekarzem, autorką i zwolenniczką zdrowego trybu życia.

Para pojawiła się niedawno na festiwalu Hay, gdzie dr Mosley wykonał specjalną wersję Just One Thing.

W reakcji na „szokującą wiadomość” jej koleżanka z filmu „Zaufaj mi, jestem lekarzem”, dr Saleha Ahsan, powiedziała: „Modlę się, aby odnaleziono go całego” i aby „był chory ze zmartwień”.

Czwartkową edycję The One Show gospodarz Alex Jones otworzył program, wyrażając zaniepokojenie zaginięciem „naszego przyjaciela”.

„W tym bardzo niepokojącym czasie nasze myśli są z jego żoną Clare i jego rodziną. Nie możemy się doczekać kolejnych pozytywnych wiadomości” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *