Mieszkańcy byli zdezorientowani po umieszczeniu drzew na środku chodnika w Nowym Jorku

metro

Ekskluzywny


W Queens – na środku chodnika – rośnie drzewo.

Mieszkańcy Astorii są zaskoczeni czterema drzewami zasadzonymi 26 grudnia na środku chodnika przy 29th Street, niedaleko Broadwayu.

Jeden z nich stał bezpośrednio przed 31-38 29th Street, a dyrektor budynku, Eric Elias, powiedział, że po raz pierwszy usłyszał o nim, gdy najemca przesłał mu zdjęcie.

„Dzień po Bożym Narodzeniu przesłał nam zdjęcie z podpisem: «Czy właściciel zamówił drzewko?»” – powiedział The Washington Post.

„Więc wyszedłem i powiedziałem: «O mój Boże, to jest prawda. Na środku chodnika rośnie drzewo”.

Elias, lat 39, powiedział, że tego dnia trzy inne osoby zasadziły się także na należącym do niego budynku, również na środku chodnika, po drugiej stronie ulicy.

„I najwyraźniej słyszałem, jak coś takiego miało miejsce w kilku innych miejscach w Astorii, a także w Sunnyside” – powiedział.

Około półtora tygodnia temu pewnego ranka usłyszał przed swoim domem coś, co uważał za prace budowlane.

Mieszkańcy Astorii są zaskoczeni czterema drzewami zasadzonymi 26 grudnia na środku chodnika przy 29th Street, niedaleko Broadwayu. Thomasa E. Gastona

„O 7 rano zaczynamy słyszeć młoty pneumatyczne. Kiedy wychodzimy do pracy, widzimy tę plamę ziemi na środku chodnika i myślimy: «Co to do cholery jest?»”.

„Wszyscy myślimy o rurach czy czymś takim. Nikt z nas nie myśli o «drzewie», ponieważ stoi na środku chodnika”.

Sąsiedzi za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swoje obawy dotyczące nasadzeń poza terenem zakładu.

Sąsiedzi za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swoje obawy dotyczące nasadzeń poza terenem zakładu. Thomasa E. Gastona

„Czy ktoś wie, dlaczego posadzono drzewa na *środku* chodnika przy 29. Ulicy w Astorii?” @vidiot_ opublikował post na X 29 grudnia z jednym zdjęciem naprzeciwko budynku Elias.

Rozmowa na X zawierała link do Dyskusja na Reddicie Nad drzewem posadzonym przed budynkiem Eliasza, które zaczynało się od zdjęcia i podpisu: „Chodzi o sadzenie drzew, ale to wygląda trochę dziwnie”.

READ  Fire Max 11 to nowy tablet premium firmy Amazon za 230 USD

Jeden z użytkowników Reddita znalazł nawet plik Pozwolenie na wycięcie drzewawydany w listopadzie.

„Kto zatwierdził ten niesamowity pomysł?!?!!! Drzewa na środku chodnika??? „WTF” – napisała dalej Debra Roy Vecchio Grupa Astoria Centric na FacebookuZ wizerunkiem drzewa.

„To absolutnie absurdalne. To wymaga pozwu” – dodała Maria Dorma Chryso Malis.

Jeden z użytkowników Reddita znalazł nawet pozwolenie na wycinkę drzewa, wydane w listopadzie. Thomasa E. Gastona

„Zaczęliśmy stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa i zamykać chodniki. Zagrożenie dla wózków inwalidzkich i osób niepełnosprawnych. Jestem pewien, że miasto nakłada na właścicieli wiele naruszeń, które mogą zostać przewrócone na miasto”.

Inni z radością przyjęli naturalne dodatki.

„Drzewa są dobre. Uspokój się” – napisał John McGarry.

„Nie blokuje chodnika. Po obu stronach jest dużo miejsca, aby osoba na wózku inwalidzkim mogła manewrować” – dodał Alex Tinder.

„I myślę, że to świetny pomysł. Aby zniechęcić hulajnogi i rowery do poruszania się po chodniku. Poza tym drzewa są dobre. I mogę wyprowadzać psa na zewnątrz, nie zbliżając się zbytnio do drogi. Myślę, że to zwycięstwo wszystkich.” – stwierdził Samay Allred.

Miejski Departament Parków powiedział, że drzewa posadzono na środku chodnika, a nie bezpośrednio na chodniku, ze względu na podziemne linie energetyczne. Thomasa E. Gastona

Elias powiedział, że on i inni Asturczycy również ściskali drzewo.

„Umieściłem na nim zdjęcie Larry'ego Davida, ponieważ nie chcieli go postawić na chodniku [a reference to] Wyjaśnił, że program Larry'ego Davida nosi tytuł „Pohamuj entuzjazm”.

„Wtedy ktoś przyszedł wczoraj wieczorem i umieścił w tym Fran Lebowitza”.

Miejski Departament Parków powiedział, że drzewa posadzono na środku chodnika, a nie bezpośrednio na chodniku, ze względu na podziemne linie energetyczne.

„Chociaż umieszczenie podobnych drzew w innych lokalizacjach okazało się skuteczne, usłyszeliśmy od społeczności, że w przypadku tych czterech drzew nie osiągnęliśmy celu i przeniesiemy je w bardziej odpowiednie lokalizacje” – powiedział rzecznik Parks Greg McQueen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *