Minister spraw zagranicznych Chin mówi: Chiny i Unia Europejska muszą zachować otwarte stanowisko i odrzucić protekcjonizm

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi spotyka się z ministrem spraw zagranicznych Malty Carmelo Abellą w pensjonacie państwowym Diaoyutai 13 września 2018 r. w Pekinie, Chiny. Lintao Zhang/Pool za pośrednictwem Reuters Uzyskanie praw licencyjnych

PEKIN (Reuters): Chiny i Unia Europejska powinny w dalszym ciągu utrzymywać „otwarte stanowisko” i „odrzucać protekcjonizm” – stwierdziły w poniedziałek chińskie media państwowe, cytując chińskiego ministra spraw zagranicznych Wang Yi.

Wspierana przez państwo agencja informacyjna Xinhua zacytowała Wanga, który powiedział, że Chiny konsekwentnie wspierają strategiczną niezależność UE i integrację europejską oraz że obie strony powinny zachować „otwartą postawę, zdecydowanie wspierać wolny handel, odrzucać protekcjonizm i zdawać sobie sprawę z pozytywnych skutków chińskiego- Współpraca UE.” .

„Współpraca między Chinami a Unią Europejską przekracza różnice, a obie strony są partnerami, a nie konkurentami” – cytuje się wypowiedź Wanga.

Komentarze Wanga pojawiają się kilka dni po wszczęciu przez Komisję Europejską w zeszłym tygodniu dochodzenia w sprawie nałożenia karnych ceł w celu ochrony unijnych producentów samochodów przed importem chińskich pojazdów elektrycznych, które ich zdaniem korzystają z nadmiernych dotacji rządowych.

Xinhua poinformowała, że ​​oświadczenia te padły podczas sobotniego spotkania Wanga z jego maltańskim odpowiednikiem Ianem Borgiem, podczas którego Chiny i Malta zgodziły się współpracować na rzecz zacieśnienia współpracy między Chinami a Unią Europejską.

Wang powiedział, że Chiny mają nadzieję, że Malta będzie nadal odgrywać pozytywną rolę w rozwoju stosunków Chiny-UE.

(Reportaż Liz Li i newsroomu w Szanghaju – przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Jamie Freed i Michael Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  W Iranie narasta niepokój z powodu doniesień o otruciu setek uczennic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *