MLB Lockout: termin anulowania gier

Siedem dni po komisarzu Major League Baseball Robu Manfredzie Anulowano jeden tydzień rozgrywek w sezonie regularnym Ponieważ liga nie miała z zawodnikami umowy roboczej na rozpoczęcie sezonu 2022, MLB wyznaczył Związkowi Zawodników nowy termin, z nieco inną sytuacją niż wcześniej.

Podczas poniedziałkowych rozmów urzędnicy ligi powiedzieli swoim kolegom związkowym, że wtorek jest nowym celem dla układu zbiorowego w sprawie presji na 162 meczów, który zapewni pełne wynagrodzenie i czas pracy dla graczy, powiedziały dwie dobrze znane osoby. Z osobą, która rozmawiała pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatny charakter negocjacji.

Ale jeśli we wtorek wieczorem nie zostanie osiągnięte porozumienie, oczekuje się, że MLB zrobi to, co zrobił w zeszłym tygodniu: odwoła mecze sezonu regularnego. Jeśli tak się stanie – na stole jest dodatkowy tydzień odwołań – obie strony będą miały przed sobą znacznie trudniejszą ścieżkę: jest mało prawdopodobne, aby wystarczyło czasu, aby przełożyć dwa tygodnie meczów przy zachowaniu tych samych terminów na październikowe mistrzostwa świata . Z perspektywy MLB przegrane mecze oznaczają mniejsze przychody dla ich klubów, więc nie sądzą, że będą musieli rekompensować graczom te nieodebrane rozgrywki.

Tak więc po raz trzeci w ciągu około tygodnia imprezy — które od miesięcy kłóciły się — odbywały się przez całą dobę. Każdy zebrał się w swoich biurach na Manhattanie i kontynuował negocjacje do późnej nocy, nabierając rozpędu, by kontynuować rozmowę do wczesnych godzin środowego poranka. Tuż po 3 nad ranem ET, urzędnik ligi powiedział, że liga poprosiła o czas na rozmowę z zarządem rano na temat najnowszej propozycji MLB i wróci do ligi później w środę rano.

MLB spowodowało zatrzymanie ligi 2 grudnia przez dyskwalifikację graczy, gdy ich poprzednia pięcioletnia umowa o pracę wygasła. Manfred wtedy powiedział Robił to jako ruch defensywny, aby chronić sezon 2022. Na początku ubiegłego miesiąca powiedział, że przegrywanie meczów w sezonie regularnym będzie „fatalnydla przemysłu.

READ  Prognozy dotyczące futbolu uniwersyteckiego w sobotę w 6 tygodniu: Teksas-Oklahoma, Georgia-Kentucky, Alabama-Texas A&M i nie tylko

Żadnego wyniku nie uniknięto. Ten sezon miał rozpocząć się 31 marca. Wyczuwając pilną potrzebę zawarcia umowy na czas, aby dostosować się do harmonogramu sezonu MLB, obie strony spotkały się na Florydzie 21 lutego, co przekształciło się w dziewięć kolejnych dni negocjacji.

Gdy osiągnięto niewielki rozmach ponad 16 i pół godziny rozmów 28 lutego – ostatniego dnia przedtem negocjacji Ostrzeżenie MLB przedłużył narzucony przez siebie termin do godziny 17:00 następnego dnia. Jednak zawodnicy odrzucili najlepszą i ostatnią ofertę ligi przed upływem terminu, wierząc, że nadal nie rozwiązuje ona odpowiednio ich obaw. Tuż po 17:00 Manfred odwołał dwie pierwsze serie sezonu dla wszystkich 30 drużyn — prawie 75 meczów do 6 kwietnia.

Od czasu powrotu do Nowego Jorku, gdzie znajdują się obie organizacje, MLB i związek spotkały się i wymieniły propozycje, w tym kilka razy we wtorek.

W niedzielę, po zapoznaniu się z najnowszą ofertą graczy, która zawierała skromne poprawki, MLB powiedział, że ma nadzieję, że zobaczy większy ruch w swoim kierunku, aby szybko dokończyć transakcję, i twierdził, że federacja już się wycofała w niektórych kwestiach.

„Mówiąc prosto, jesteśmy w ślepym zaułku” – powiedział rzecznik MLB Glenn Caplin. „Postaramy się wymyślić, jak odpowiedzieć, ale nic w tej propozycji nie ułatwia tego”.

MLB odpowiedział w poniedziałek, oferując graczom pewne postępy w jednym z największych punktów spornych w tych negocjacjach: luksusowy system podatkowy. Niechętny do podnoszenia progów, ponieważ wierzą, że liczby pomagają utrzymać równowagę konkurencyjną między klubami, właściciele zaoferowali zwiększenie pierwszego limitu o 8 mln USD w stosunku do poprzedniej oferty, do 228 mln USD w 2022 r. i wzrost do 238 mln USD w 2026 r. – największy proponowane podwyżki. Od konwencji do konwencji w historii baseballu.

READ  Najlepsze oferty Pipeline Podcast w wersji roboczej MLB 2023

Pierwszy próg — liczba płac, od której zespoły płacą kary — w 2021 r. wynosił 210 milionów dolarów. Argumentując, że progi nie rosły w tym samym tempie, a kluby traktują podatek od luksusu jak limit wynagrodzeń w celu ograniczenia wydatków, gracze naciskali na wyższe liczby. Od niedzieli gracze prosili o pierwszy próg, który zaczynał się od 238 milionów dolarów w 2022 roku i skakał do 263 milionów dolarów w 2026 roku.

Jak wszystkie propozycje, niektóre gałązki oliwne przeszły na drugą stronę w pakiecie ofert, które stanowiły przeciwwagę. Na przykład: oferta MLB dotycząca podwyższenia progów w poniedziałek została połączona z innymi przedmiotami, które gracze muszą zrównoważyć.

Dwa poprzednie układy zbiorowe były postrzegane jako dalsze przechylanie równowagi sił i gospodarki na korzyść właścicieli. Zdając sobie sprawę, że znaczące zmiany w systemie będą napięte i pełne polityka krawędziowaFederacja spędziła lata na budowaniu funduszu na deszczowe dni na tę konkretną walkę z właścicielami MLB, którzy prowadzili działalność o wartości 11 miliardów dolarów na rok przed pandemią koronawirusa.

Podczas gdy właściciele uważają, że gracze mają sprawiedliwy system bez ścisłego limitu wynagrodzeń, gracze dążą do szeregu zmian, od poprawy konkurencji po pompowanie większych wydatków proporcjonalnych do przychodów klubu, aby Płacenie młodszym graczom na początku kariery.

MLB wysłuchał i zaproponował sposoby na lepsze wynagradzanie młodych graczy – takie jak podniesienie minimalnej pensji, nowe premie dla graczy, którzy nie kwalifikują się jeszcze do premii przyznawanych w arbitrażu płacowym – oraz kilka nowych środków, które mogą pomóc ograniczyć manipulacje czasem obsługi lub rezerwą, takich jak loteria projektowa.

Aby zajść tak daleko, od tego czasu związek porzucił niektóre ze swoich największych pierwotnych żądań: dając graczom możliwość wcześniejszego dostępu do arbitrażu płacowego i wolnej agencji. Były pewne ustępstwa dotyczące rozszerzenia play-offów. Ale we wtorek pozostały inne rozbieżności, takie jak wielkość puli premii lub wdrożenie międzynarodowego draftu.

READ  Kanadyjczycy czynią Davida Reinbachera najlepszym austriackim obrońcą wszechczasów

Wtorkowe Jabłko ogłosić Umowa z MLB na streamowanie cotygodniowego podwójnego nagłówka meczów wyłącznie w piątki w trakcie sezonu – nowe źródło dochodu dla właścicieli podczas negocjacji z graczami.

Jeśli nie można osiągnąć porozumienia, a cały sezon 162 meczów nie może zostać przełożony, będzie to pierwsza przegrana meczów z powodu przerwy w biznesie od czasu strajku zawodników z lat 1994-95.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *