Monarch: Legacy of Monsters wykorzystuje podejście Watchmen do historii

Rozwój popkultury opartej na franczyzie sprawił, że to, co kiedyś było przeszkodą, stało się problemem wszystkich: ekspozycja. W szczególności rzeczy, które nazywamy „tradycjami”. Kiedy każdy duży program lub film jest powiązany z czymś innym, te połączenia nie zawsze są doskonałe. Zwłaszcza, gdy musisz popracować nad tym, jak twój złoczyńca przebywał w Amazonii z twoją matką, gdy tuż przed śmiercią szukała pająków.Monarcha: Dziedzictwo Potworów, Ten absolutnie wspaniały thriller kryminalny Apple TV Plus oparty na MonsterVerse z Legendary Pictures zręcznie porusza wszystkie główne problemy, w które chętnie zagłębiają się współczesne megafranczyzy. Seria otoczona jest wspaniałymi drobnymi szczegółami, które dyskretnie budują świat serialu, bez konieczności wyjaśniania przez bohaterów czegokolwiek. Jest przemyślany pod względem wizualnym w sposób przypominający filmy HBO Strażnicykolejny spektakl wypełniony obszernymi odniesieniami do wcześniejszych prac i starannie konstruujący samodzielną historię.

Podobieństwo jest więcej niż powierzchowne. Obydwa spektakle są bardzo zainteresowane budowaniem tła aparatu politycznego i kulturalnego zbudowanego wokół wielkiego i odmiennego wydarzenia w historii. Oczywiście w przypadku obu seriali scenarzyści szczegółowo opisali podobieństwa ich fikcyjnych światów oraz sposoby, w jakie się od siebie różnią, i zamiast zmuszać bohaterów do recytowania niekończących się faktów, które najlepiej przedstawiają się za pośrednictwem wiki, po prostu przedstawiają postacie żyjące w danym serialu. świat. Zadaniem widza jest zauważyć, w czym jest inny.

Zdjęcie: Apple TV Plus

Wczesne odcinki monarcha Pełno takich szczegółów. Pasażerowie lotu komercyjnego są opryskiwani przez mężczyzn w kombinezonach ochronnych po locie międzynarodowym, w korytarzach linii lotniczych wyraźnie oznaczono trasy ewakuacyjne z Godzillą, a wojskowe obiekty uzbrojenia przygotowują się na pojawienie się kolejnego Tytana.

To, w połączeniu z godnym uwagi skupieniem się serialu na ludzkim dramacie rozgrywającym się wokół dwóch braci rozdzielonych przez ojca. monarcha Bogactwo tematyczne zaskakuje i zachwyca. Jeśli wielkie, pstrokate filmy MonsterVerse używają kaiju jako symbolu powszechnego lekceważenia planety przez ludzkość, to monarcha Spersonalizuj tę dewastację. Nie tylko pokazując, co to znaczy spróbować powrócić do normalności po przeżyciu oszałamiającej katastrofy, ale także pokazując, jak mężczyźni i kobiety, którzy od pokoleń polowali na te potwory, rozbijali swoje rodziny, aby kontynuować lekkomyślną pracę – pracę, która z kolei zniszczy planeta. .

monarcha Mniej szczery w drażliwych i trudnych tematach niż Strażnicy On był. W Ameryce nie znajdziemy na przykład prowokacyjnych eksploracji rasy. Ale to nie znaczy, że w dzisiejszych czasach nie jest to spektakl. Bardzo podobna Strażnicy Odnalazłem nowe znaczenie, ponownie przeglądając komiks z 1986 roku, monarcha Znajduje głębię, dzięki której może zagłębić się w przypadkowy świat kina, który został sfałszowany przez jury na podstawie filmu Garetha Edwardsa z 2014 roku. godżilla przerobić. Widzimy w nim analizę wysiłków ludzkości, aby poradzić sobie z masową katastrofą, nieformalne odzwierciedlenie naszej niezdolności do rozwiązywania poważnych kryzysów bez militaryzmu oraz sposób, w jaki instytucje zniekształcają strach przed upadkiem w wymówkę, aby kontrolować większą część naszego życia. Akcja może rozgrywać się w 2015 roku, ale niewiele seriali wygląda bliżej roku 2023.

Czytaj więcej

READ  Odpowiedź na krzyżówkę NYTimes: „Niektóre kawałki w wiadrze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *