Muzeum Akademii przegląda wystawę poświęconą historii Żydów po ostrej reakcji

Po ostrej reakcji grupy żydowskich aktywistów Academy Museum of the Motion Picture w Los Angeles ogłosiło w poniedziałek, że ponownie rozważy utworzenie nowej wystawy poświęconej żydowskim korzeniom Hollywood.

Muzeum wskazało w oświadczeniu do Reporter z Hollywood w poniedziałek, że „wysłuchał obaw członków społeczności żydowskiej” i „zobowiązał się do wprowadzenia zmian w programie, aby je rozwiązać”.

Muzeum oznajmiło: „Pierwszy zestaw zmian natychmiast wdrożymy, ponieważ pozwolą nam one opowiadać te ważne historie bez użycia sformułowań, które mogą nieumyślnie wzmacniać stereotypy”.

Wystawa nosi tytuł Hollywoodland: żydowscy założyciele i tworzenie stolicy filmowejOficjalne otwarcie nastąpiło 19 maja i szybko zostało skrytykowane przez wielu żydowskich działaczy za czasami negatywne przedstawianie postaci żydowskich, które według niektórych było antysemickie.

Otrzymał list otwarty od grupy United Jewish Writers THR „Chociaż uznajemy znaczenie skonfrontowania się z problematyczną przeszłością Hollywood, okropne podwójne standardy prezentowane przez żydowskich założycieli i obwinianie tylko Żydów za tę problematyczną przeszłość są niedopuszczalne i – czy to zamierzone, czy nie – antysemickie” – napisał w poniedziałek. Wzywamy Muzeum Akademii do całkowitego odnowienia tej wystawy, tak aby upamiętniała żydowskich założycieli Hollywood z takim samym szacunkiem i entuzjazmem, jak te, które są czczone w pozostałej części muzeum.

W szczególności autorzy listu sprzeciwili się obecności w tekście wystawy słów „tyran”, „ciemiężyciel”, „kobieciarz” i „drapieżnik”. To też napisali Hollywoodland Była to „jedyna część muzeum, która oczernia tych, których rzekomo celebruje”.

Muzeum ogłosiło zmiany przed rozesłaniem listu, ale z późniejszych raportów wynika, że ​​podpisało się pod nim ponad 300 osób.

Hollywoodland: żydowscy założyciele i tworzenie stolicy filmowej Pierwotnie ogłoszono to w odpowiedzi na krytykę po otwarciu muzeum w 2022 r. dotyczącą braku uznania przez instytucję żydowskiej przeszłości Hollywood.

READ  Halle Berry otrzymała od kierownictwa Fox fałszywy scenariusz, gdy próbowała podpisać z nią kontrakt na film X-Men: Ostatni bastion z 2006 roku

„Jeśli masz muzeum w Los Angeles powiązane z Akademią, które celebruje najważniejszą formę sztuki XX wieku, jak możesz nie docenić Żydów, którzy to wszystko rozpoczęli?” – powiedział ówczesny producent John Goldwyn, wnuk Sama Goldwyna, którego wysiłki kierownicze sto lat wcześniej doprowadziły do ​​powstania zarówno Paramount, jak i MGM. „To rażące przeoczenie”.

Nowa wystawa ma na celu uwydatnienie roli, jaką Goldwyn, Louis B. Mayer i inni żydowscy imigranci odegrali w powstaniu amerykańskiego przemysłu filmowego.

Dara Jaffe, kuratorka wystawy, powiedziała: THR W maju „była to historia, którą zawsze planowaliśmy opowiedzieć”, ale przyznała, że ​​„z pewnością byliśmy bardzo świadomi” krytyki dotyczącej opóźnienia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *