Elon Musk ostrzega, że ​​jego firmy zakażą urządzeń Apple po zawarciu umowy z OpenAI: „Niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa”

Miliarder Elon Musk powiedział w poniedziałek, że zakazał używania urządzeń Apple w swoich firmach, gdyby producent iPhone’a zintegrował OpenAI na poziomie systemu operacyjnego.

„To niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa” – napisał w tweecie Musk, dyrektor generalny producenta samochodów elektrycznych Tesla i producenta rakiet SpaceX oraz właściciel firmy X zajmującej się mediami społecznościowymi. Udostępnij na X.

Dodał: „Odwiedzający będą musieli sprawdzić swoje urządzenia Apple przy drzwiach, gdzie będą przechowywane w klatce Faradaya”.

Elon Musk zapowiedział, że zakaże stosowania urządzeń Apple w swoich firmach, jeśli producent iPhone’a zintegruje OpenAI na poziomie systemu operacyjnego. Reutera
Dodał: „Odwiedzający będą musieli sprawdzić swoje urządzenia Apple przy drzwiach, gdzie będą przechowywane w klatce Faradaya”. AFP za pośrednictwem Getty Images

Apple i OpenAI nie odpowiedziały natychmiast na prośby Reutersa o komentarz.

Dzisiaj rano Apple ogłosiło wprowadzenie szeregu funkcji sztucznej inteligencji w swoich aplikacjach i platformach oraz nawiązanie współpracy z OpenAI w celu wprowadzenia technologii ChatGPT na swoje urządzenia.

Apple oświadczyło, że zbudowało sztuczną inteligencję, której rdzeniem jest prywatność, i do obsługi tych funkcji wykorzysta połączenie przetwarzania na urządzeniu i przetwarzania w chmurze.

Apple oświadczyło, że zbudowało sztuczną inteligencję, której rdzeniem jest prywatność, i do obsługi tych funkcji wykorzysta połączenie przetwarzania na urządzeniu i przetwarzania w chmurze. Dyrektor generalny Apple Tim Cook w poniedziałek powyżej. Obrazy Getty’ego

„To ewidentnie śmieszne, że Apple nie jest wystarczająco inteligentny, aby stworzyć własną sztuczną inteligencję, ale w jakiś sposób jest w stanie zapewnić, że OpenAI chroni Twoje bezpieczeństwo i prywatność!” Musk powiedział na X.

Na początku marca Musk złożył pozew przeciwko OpenAI, którego był współzałożycielem w 2015 roku, i jego dyrektorowi generalnemu Samowi Altmanowi, twierdząc, że porzucili pierwotną misję startupu, polegającą na rozwijaniu sztucznej inteligencji na rzecz ludzkości, a nie na zysk.

Sam Altman z OpenAI na poniedziałkowym wydarzeniu Apple. Musk złożył pozew przeciwko OpenAI, którego był współzałożycielem w 2015 roku, twierdząc, że porzuciło ono pierwotną misję startupu polegającą na rozwijaniu sztucznej inteligencji na rzecz ludzkości, a nie na zysk. AP

Musk założył także swój startup xAI, próbując rzucić wyzwanie OpenAI i zbudować alternatywę dla wirusowego chatbota ChatGPT.

W ostatniej rundzie finansowania xAI zostało wycenione na 24 miliardy dolarów, co pozwoliło pozyskać 6 miliardów dolarów w ramach finansowania serii B.

READ  Dow wzrósł w piątek o 300 punktów po mocnym sierpniowym raporcie o zatrudnieniu, odrabiając tygodniowe straty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *