Na Long Island rośnie liczba przypadków krztuśca

Urzędnicy ds. zdrowia w hrabstwach Nassau i Suffolk wzywają rodziców do zachowania czujności, ponieważ w ostatnim czasie wzrosła liczba przypadków krztuśca.

Eksperci twierdzą, że infekcja stwarza największe ryzyko dla dzieci w wieku poniżej 2 miesięcy, które nie mogą zostać zaszczepione.

Powikłania u dzieci mogą obejmować zapalenie płuc, uszkodzenie mózgu, a nawet śmierć.

„Największym ryzykiem w dzieciństwie jest to, że może rozwinąć się u nich tzw. asfiksja, w wyniku której przestają oddychać, co może mieć oczywiście tragiczne konsekwencje” – powiedział dr John Jazo z Departamentu Zdrowia hrabstwa Nassau.

Jaso jest także pediatrą w East Meadow. Powiedział, że dopiero w sobotę zdiagnozowano u niego krztusiec. Powiedział, że w zeszłym tygodniu wzrosła liczba przypadków krztuśca w hrabstwie Nassau. W hrabstwie Suffolk zgłoszono 108 kolejnych przypadków.

„Zaczynasz sięgać setek, a to duża liczba” – powiedział Jazo. „To dla nas ogromne znaczenie, ponieważ wartość musi być bliska zeru. Są to choroby, którym można zapobiegać poprzez szczepienia”.

Większość przypadków dotyczy dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Najczęstszymi objawami są kaszel, katar i gorączka.

Według Jaso uchylanie się od szczepień jest głównym czynnikiem powodującym epidemię. Chce powiedzieć rodzicom, że szczepionka na krztusiec jest bezpieczna. Chce także pomóc rodzicom rozpoznać objawy.

Infekcja bakteryjna zaczyna się od wyglądu przypominającego przeziębienie, ale po tygodniu lub dwóch rozwija się charakterystyczny kaszel.

„Kaszel jest charakterystyczną cechą starszych dzieci. Kiedy nazywamy go krztusiec, kaszlą, kaszlą, kaszlą, kaszlą, czasem sinieją, a potem biorą głęboki oddech i robią to. Wysoki krzyk” – Jasso wyjaśnione.

Zdrowym dorosłym, którzy mają kaszel, którego nie mogą się pozbyć, Zasos zaleca poddanie się testom.

Krztusiec również leczy się antybiotykami, ale tylko wtedy, gdy złapie się w ciągu pierwszych trzech tygodni.

READ  JPMorgan Chase odnotowuje rekordowe zarobki

Lekarze zalecają rodzicom zachowanie ostrożności i jak najszybsze zgłaszanie się z dziećmi, zwłaszcza niemowlętami, do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *