Potworom XL Bully założono kaganiec po wejściu w życie nowego, surowego zakazu… ale niektórzy właściciele nadal próbują dać im nowy dom, mimo że jest to nielegalneWłaściciele szczeniąt XL Bully założyli kaganiec po wejściu w życie nowych, surowych przepisów dotyczących tej rasy, ale niektórzy nadal próbują zwrócić swoje psy, mimo że praktyka ta jest obecnie nielegalna.

Na dzień dzisiejszy zakładanie kagańca i psom spuszczanym ze smyczy w miejscach publicznych jest przestępstwem, natomiast hodowla, sprzedaż, znajdowanie nowego domu i porzucanie psów również jest niezgodna z prawem.

Niektórzy właściciele zwierząt udostępnili zdjęcia swoich zwierząt w nowych maskach, chociaż niektórzy twierdzą, że ich zwierzęta „rozrywają je” i nie chcą ich nosić.

Inni jednak nadal próbują zapewnić swoim zwierzętom nowy dom, najwyraźniej wierząc, że prawo jeszcze nie weszło w życie, albo otwarcie wyrażając swoją pogardę dla niego.

Właściciele proszeni są o złożenie wniosku o istniejące zaświadczenie o zwolnieniu ze zwierząt domowych przed ostatecznym terminem 31 stycznia; Posiadanie psa bully XL w Anglii i Walii bez certyfikatu będzie od 1 lutego przestępstwem.

Właściciele udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia swoich psów XL Bully w kagańcach po wprowadzeniu zakazu od dzisiaj
Obecnie wypuszczanie psów rasy XL Bully w miejsca publiczne bez smyczy i kagańca jest nielegalne zgodnie z nowym ustawodawstwem mającym na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem psów rasy hybrydowej.
Niektórzy potencjalni ludzie w mediach społecznościowych wydają się błędnie wierzyć, że przepisy wejdą w życie dopiero dziś wieczorem o północy
Niektórzy właściciele psów twierdzą, że mają trudności z przekonaniem swoich psów do noszenia masek na zewnątrz. Jedna z nich napisała, że ​​jeden z jej psów „nie chce chodzić i ciągle ją rozdziera”.
W ogłoszeniach na Forever Puppy, portalu z ogłoszeniami o zwierzętach domowych, nadal pojawiają się oferty szczeniąt XL Bully

Właściciele psów udostępniają zdjęcia swoich psów na grupach na Facebooku, co daje mieszane rezultaty, jeśli chodzi o zmuszanie psów do noszenia obowiązkowych rogów.

Jeden z nich po prostu powiedział: „Szczeniak radzi sobie dobrze z pyskiem”, ale właściciel czteromiesięcznego szczenięcia powiedział, że jego zwierzak „dziś rano miał problemy i ciągle płakał”.

Inna właścicielka, udostępniając zdjęcie swojego XL Bully, napisała: „Siedziałam tu dziś rano i płakałam, gdy poranne wiadomości potwierdziły, że dzisiaj jest dzień, w którym należy nosić maski poza domem”.

„Mam dwa świetne XL… jeden z nich świetnie chodzi po pysku, ale Wielki Niedźwiedź… nie ma żadnego.”

„Zmienia się w posąg, nie może chodzić i wciąż go rozdziera. Czuję się załamany.

„Moje dzieci nie mogą już razem chodzić, dopóki nie poradzą sobie z maską. Siedzę tutaj pokonana przez wszystko”.

Organizacje charytatywne na rzecz zwierząt wzywają właścicieli, aby przez kilka miesięcy zaczęli uczyć swoje psy noszenia masek. Przepisy te ogłoszono we wrześniu po serii śmiertelnych i poważnych ataków, a szczegółowe informacje przedstawiono pod koniec października.

READ  Biden dotarł na szczyt obu Ameryk zdeterminowany, by mimo pogardy skupić się na regionie

Niektóre grupy na Facebooku poświęcone znajdowaniu domów dla zwierząt zniknęły po wejściu w życie przepisów o północy.

Jednak inne pozostają aktywne, a członkowie otwarcie oferują dziś transport zwierząt, mimo że jest to obecnie niezgodne z prawem.

W niektórych przypadkach osoby oferujące pomoc robią to w oparciu o błędne przekonanie, że prawo zacznie obowiązywać dopiero dzisiaj o północy. Rząd twierdzi, że nowe prawo tak „Teraz Sara”.

„Nielegalne jest również rozmnażanie, sprzedaż, reklamowanie, podarowanie, wymiana, rozdawanie lub pozwalanie szczeniętom XL Bully odejść na cały dzień” – powiedział dziś wcześniej rzecznik rządu.

Inne jednak oświadczyły publicznie, że zignorują przepisy lub opublikują posty anonimowo, tak aby ich nazwiska i twarze nie pojawiały się obok ofert pomocy.

„Jeśli ktoś ma rozmiar XL i potrzebuje domu, jest ze mną” – powiedziała jedna z nich. (K***) Głupie prawo.

Inny dodał: „Ja też szukam XL!” Tak, (k***) prawo, (k***) przekąska, pokój*** (sic!).

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych błędnie twierdzą, że ludzie nadal mogą zapewnić nowy dom swoim psom XL Bully, podczas gdy inni publicznie wyrazili pogardę dla nowego prawa
Dziś wchodzi w życie kampania przeciwko psom XL Bully, co oznacza, że ​​sprzedaż tej rasy jest nielegalna

Na początku tego miesiąca w Mansfield miał miejsce przerażający atak psa XL Bully

W innych miejscach prywatne portale z ogłoszeniami, takie jak Forever Puppy, w dalszym ciągu wystawiają na sprzedaż szczenięta XL Bully, mimo że praktyka sprzedaży szczeniąt mongolskich jest obecnie niezgodna z prawem.

Reklamy zostały po raz pierwszy zgłoszone przez słońce Zauważa, że ​​właściciele i hodowcy nadal sprzedają psy w Internecie.

Forever Puppy powiedział gazecie, że usuwa reklamy „odnoszące się do XL Bullies”, ale MailOnline znalazł więcej reklam, które pozostały w Internecie.

„Jeśli wiesz o jakimś pominiętym przypadku, natychmiast się z nami nim podziel, ponieważ traktujemy tę sprawę bardzo poważnie” – stwierdziła firma.

Na TikToku hodowca psów podający się za mającego siedzibę w Londynie nadal dostarcza szczenięta, mimo że hodowanie i ponowne domy psów są obecnie nielegalne.

Kiedy dzisiaj użytkownik zapytał, czy ma jeszcze w ofercie szczenięta, hodowca odpowiedział: „Tak, jeśli jesteś poważnie zainteresowany, odpowiedz na moją wiadomość”.

READ  Burza Fiona uderza we wschodnie wybrzeże Kanady, zmuszając do ewakuacji

Zasugerowali, że psy zostaną sprzedane po 300 funtów za sztukę, ale cena ta może podlegać „negocjacji”.

Organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt obawiają się, że zakaz przytłoczy ośrodki ratunkowe i weterynarzy, gdzie w tym tygodniu zaplanowano odstrzał setek psów.

Minister środowiska Steve Barclay powiedział, że rząd wywiązał się ze swojego zobowiązania do podjęcia „szybkich i zdecydowanych działań” po serii ataków, z których kilka zginęło i uważa się, że są one powiązane z kundlem.

Jednak Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt stwierdziło, że środki te „nie są rozwiązaniem” i ostrzegło przed „znacznym ryzykiem”, że ośrodki ratownicze i weterynarze nie będą w stanie poradzić sobie z potencjalnym wzrostem popytu.

Samantha Gaines, ekspertka ds. dobrostanu psów w organizacji charytatywnej, powiedziała: „Naprawdę niepokojące jest to, że zakazy wprowadzane są z taką częstotliwością, że niektórzy właściciele nie są na to przygotowani i nie są w stanie zadbać o to, aby ich pies był szczęśliwy nosząc swojego psa . maska.

„Istnieje obawa, że ​​ludzie z jakiegoś powodu zostawili to trochę za późno i co to oznacza”.

Dodała: „Rasa nie jest dobrym ani wiarygodnym wskaźnikiem przewidywania agresywnego zachowania.

„To, czy pies nadal będzie zachowywał się agresywnie, zależy od tego, jak został wychowany, jak był wychowywany i od jego doświadczeń życiowych”.

Zamiast skupiać się na psach nowymi przepisami, dr Gaines stwierdziła, że ​​istniejące przepisy należy skuteczniej wykorzystywać do rozprawienia się z ludźmi, którzy w sposób nieodpowiedzialny wykorzystują i hodują zwierzęta.

Przestrzegła przed „wprowadzaniem opinii publicznej w błąd, że będzie bezpieczniej, gdy naprawdę będziemy musieli zająć się pierwotnymi przyczynami”.

Właściciele sprzedają w Internecie swoje XL Bully za mniej niż 10 funtów, desperacko próbując się ich pozbyć
Inny właściciel oddaje za darmo suczkę XL Bully, aby spróbować pozbyć się psa
Roczny XL Bully został wystawiony na sprzedaż na Facebooku za 200 funtów

Ludzie z X również próbują sprzedać swoich łobuzów XL, a cały miot jest dostępny do kupienia
Inny właściciel psa zaapelował na Facebooku o bezpłatne oddanie psa

Tymczasem Stowarzyszenie Domów dla Psów i Kotów (ADCH) ostrzegło przed wzrostem wskaźników porzucania psów i stwierdziło, że nowe zasady mogą doprowadzić do „loterii na kody pocztowe” dla weterynarzy, którzy pomogą właścicielom psów spełnić warunki.

READ  Birmańska junta wojskowa zamienia proces Aung San Suu Kyi w więzienie

Aby zakwalifikować się do świadectwa zwolnienia, właściciele muszą udowodnić, że ich byk XL został wykastrowany do 30 czerwca.

Jeżeli do 31 stycznia szczeniak będzie miał mniej niż rok, należy go wykastrować do końca 2024 r. i przedstawić dowód.

Przeczytaj więcej: Dziesiątki właścicieli XL Bully zbierają się na nabrzeżu, aby po raz ostatni wyprowadzić psy bez kagańca, zanim dzisiaj wejdą w życie nowe ograniczenia

Oprócz kastracji swoich zwierząt właściciele psów rasy XL ubiegający się o zwolnienie muszą również uiścić opłatę za złożenie wniosku, wykupić aktywne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla swoich zwierząt domowych i upewnić się, że psy mają mikrochip.

Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra) stwierdził, że do ograniczeń wprowadza się „stopniowe podejście”, aby bezpiecznie zarządzać obecną populacją tyranów XL, a ostatecznie rasa ta została zakazana.

Psy zostały dodane do ustawy o psach niebezpiecznych 31 października, dając ich właścicielom dwa miesiące na przygotowanie się do pierwszej fazy ograniczeń.

Osobom posiadającym niebezpiecznie niekontrolowane psy grozi kara do 14 lat więzienia, zakaz posiadania zwierząt, a zwierzęta mogą zostać porzucone.

„Premier zobowiązał się do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu ochrony społeczeństwa przed niszczycielskimi atakami psów, wprowadzając odpowiednie środki do końca 2023 r.” – powiedział Barclay.

„Dotrzymaliśmy tego zobowiązania – obecnie wymagane jest zakładanie kagańca szczeniętom XL Bully i umieszczanie ich w miejscach publicznych. Obecnie nielegalne jest także rozmnażanie, sprzedaż, reklamowanie, podarowanie, wymiana, rozdawanie lub wypuszczanie szczeniąt XL Bully na bezdomne zwierzęta .

„Oczekuje się, że wszyscy właściciele psów rasy XL bully będą przestrzegać prawa i będziemy w dalszym ciągu ściśle współpracować z policją, ekspertami od psów, lekarzami weterynarii i grupami zajmującymi się dobrostanem zwierząt, ponieważ 1 lutego wejdą w życie dalsze ograniczenia dotyczące psów rasy XL bully”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *