Na Wimbledonie Sofia Kenin na nowo odkryła swoją formę bojową

Minęło trzy i pół roku, odkąd Sophia Kane oderwała obie ręce od twarzy w Melbourne. Tej nocy wygrał Australian Open w wieku 21 lat, dając światu przykład swojej zaciekłej woli walki o każdy punkt i każde uderzenie.

Gdy jej ręce opadły, w ogóle się nie uśmiechała, jej koncentracja była widoczna na utrzymaniu spokoju, gdy przesiąkła chwilą swojego życia.

Kenin mówi, że do dziś potrzeba pewnej psychicznej blokady, aby powtórzyć ten sukces.

„Staram się nie myśleć o tym zbyt wiele, ponieważ mogę się trochę ponieść emocjami” – powiedział w czwartek po swojej największej wygranej od dwóch lat. „To znaczy, stało się i zdecydowanie mam nadzieję, że będę mógł tam wrócić”.

W ciągu ostatnich dwóch lat ta perspektywa wydawała się Keninowi, urodzonemu w Moskwie Amerykaninowi, odległa. Ale w pierwszym tygodniu Wimbledonu pokazała część talentu i determinacji, które kiedyś doprowadziły ją na szczyt kobiecego tenisa.

W poniedziałek pokonał w pierwszej rundzie Coco Goffa. W czwartek pokonała Xinyu Wanga 6:4, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy dużego turnieju po raz pierwszy od awansu do czwartej rundy French Open 2021.

Wciąż jest na wczesnym etapie swojej kampanii powrotu do sprawności. Wie, że są tacy, którzy wątpią, że może, i powiedziała w czwartek, że jest zmotywowana, by udowodnić, że ludzie się mylą.

– Muszę znaleźć swoją drogę – powiedziała. „Walczę. Mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać. „

Oznaczałoby to wyprzedzenie Eliny Switoliny, 76. zawodniczki na trasie, w trzeciej rundzie w piątek.

Kenin przybył na Wimbledon na 128. miejscu na świecie i musiał wygrać trzy mecze w eliminacjach, aby awansować do rundy głównej. Może i jest poniżej niektórych byłych mistrzów turnieju Wielkiego Szlema, ale Kenin podszedł do zadania z determinacją, pokorą i humorem, mówiąc, że gdyby wiedział, że wejdzie do tzw. kwalifikacji, to zapewniłby sobie awans do trzeciej rundy głównego losowania. Rysuje, robi to regularnie.

READ  Donald Trump powiedział, że w poniedziałek nie będzie zeznawał w procesie o oszustwo cywilne

Ale był czas, kiedy spodziewała się, że będzie rozstawiana wyżej w każdym turnieju, w którym brała udział. Po tym, jak Kenin wygrała Australian Open w 2020 roku, pokonując Garbine Muguruzę, jej ranking awansował na 4. miejsce na świecie, a jej przyszłość wyglądała bardzo obiecująco.

Jednak kolejne trzy lata okazały się desperacką walką. Wśród przeszkód zaśmiecających jego ścieżkę, kostka Kena skręciła się w trzeciej klasie; przeszedł pilną operację wyrostka robaczkowego; publicznie rozstał się ze swoim ojcem i trenerem Alexandrem Keninem; I zakażony koronawirusem. Rok temu spadł na 426. miejsce na świecie, aw styczniu na 280. miejsce.

Kenin ponownie spotkał się z ojcem jesienią 2021 roku, a osiem miesięcy później ogłosił w mediach społecznościowych, że go zwolnił. W czwartek był na widowni, w cieniu kortu środkowego na mniejszym korcie nr. W wieku 4 lat Kenin oglądał obalenie Wanga. Kenin pracował z kilkoma trenerami w ostatnich latach, ale jego ojciec wrócił do zespołu, ponownie stale obecny, a Kenin powiedział, że był częścią jego niedawnego sukcesu.

„Myślę, że wszystko zdecydowanie się zgadza” – powiedział – „oczywiście robienie wszystkiego dobrze na każdym treningu. Pracuję naprawdę ciężko, a on był przy mnie i jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Na korcie zdominował Wanga, używając skutecznego cięcia, które było bardzo skuteczne na trawie, zwłaszcza w przypadku wyższego Wanga, który często miał problemy z uderzeniem piłki i skutecznym odbiciem. Kenin polegał na swoim ulepszonym serwisie i wielokrotnie umieszczał piłki w liniach ze wszystkich stron kortu, tak jak zrobił to przeciwko Goffowi.

W obu konkursach iw eliminacjach pokazał niezaprzeczalnego ducha rywalizacji.

„Oczywiście wygrał Grand Slam, ale jest w trudnym momencie w swojej karierze” – powiedział Goff po ich meczu. „Wiem, że będzie grać z dużą motywacją”.

Jego wygrana w czwartek oznaczała czwarty raz w roku, kiedy wygrał dwa razy z rzędu. Ale przypisuje jedną stratę pomocy w odwróceniu swojej fortuny w tym roku. W marcu w Indian Wells przegrała w dwóch setach z Eliną Rybakiną, która wtedy zajmowała 10. miejsce, ale teraz zajmuje 3. miejsce po zwycięstwie we French Open w zeszłym miesiącu. Jednak oba sety zakończyły się remisami, a Kenin chłonął to doświadczenie, zamieniając je w pewność siebie.

READ  Finały NBA 2022: Mecz 5 vs. Po zwycięstwie w Celtics Steve Kerr powiedział Warriors: „Zamierzamy to zakończyć w Bostonie.

Rybakina dotarła do finału Australian Open w poprzednim miesiącu, a Kenin wykorzystał turniej do oceny swoich postępów i umiejętności dogadywania się z najlepszymi.

„Czułem, że to był dla mnie mały punkt zwrotny” – powiedział.

W następnym tygodniu wygrała dwa mecze, zanim przegrała z Biancą Andreescu na Miami Open i przeszła 9-6, w tym kwalifikacje do Wimbledonu.

Ma przed sobą długą drogę zarówno pod względem rankingów, jak i spójności. Ale po raz pierwszy od dwóch lat wróciła do walki.

„Wiem, że jeśli włożę pracę i zrobię właściwe rzeczy, w końcu to kliknie i naprawdę się cieszę, że tu kliknęło” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *