Irańska marynarka wojenna twierdzi, że uzyskała nakaz zajęcia tankowca Richmond Voyager

IRINS korweta irańskiej marynarki wojennej beandor (81) Dostęp 6 lipca 2023 r. Zdjęcie US Navy

Urzędnicy w Teheranie twierdzą, że okręt wojenny, który próbował przejąć tankowiec operujący u wybrzeży Omanu, działał na podstawie nakazu sądowego, według irańskich mediów kontrolowanych przez państwo.

Irańskie służby poszukiwawczo-ratownicze ogłosiły tankowiec Richmond Voyager Oficjalna agencja informacyjna IRIN poinformowała, że ​​pięciu członków jej załogi zderzyło się z irańskim statkiem.

W rezultacie Teheran wysłał korwetę irańskiej marynarki wojennej Irenz beandor (81) Zgodnie z wiadomościami, przez zajęcie tankowca. beandorzbudowany dla Cesarskiej Marynarki Wojennej Iranu w latach 60. XX wieku, został zidentyfikowany przez obserwatorów statków jako statek, który strzelał Richmond Voyager w filmie Wydany przez Piątą Flotę USA w środę.

Według podsumowania incydentu siły irańskie skontaktowały się z tankowcem przez radio VHF i wydały rozkaz Wiktoriański Richmond Aby przestać wsiadać do samolotu. Załoga odmówiła i tyle beandor Strzelali do tankowca, zgodnie z wideo opublikowanym przez Piątą Flotę USA.

Irańscy urzędnicy zaprzeczyli, że próbowali przejąć statek, zanim Piąta Flota USA opublikowała wideo. Po ujawnieniu materiału irańskie służby poszukiwawczo-ratownicze ujawniły informacje o postanowieniu sądu. Krok Teheranu, by zmienić swoją historię, pokazuje, jak zmieniła się dynamika w regionie, powiedział we wtorek USNI News Behnam Bin Talebloo, ekspert ds. Iranu w Fundacji Obrony Demokracji.

„Potrzeba nowego wyjaśnienia po wcześniejszym zaprzeczeniu incydentu przez Iran jest prosta: duma Teheranu została poważnie nadszarpnięta na obszarze, na którym, jak sądził, może działać bezkarnie” – powiedział USNI News.
„Ewoluująca historia Iranu i próba legalnej wojny po próbie zajęcia dwóch tankowców na wodach międzynarodowych to kolejny dowód na to, że Stany Zjednoczone podjęły właściwy kierunek działań, wzmacniając obecność sił wspierających w celu zbudowania międzynarodowego bezpieczeństwa morskiego”.

READ  G7 ogłasza na szczycie NATO długoterminowy pakiet bezpieczeństwa dla Ukrainy

Od 2021 r. siły irańskie nękały, atakowały lub przejmowały 20 statków pływających pod międzynarodową banderą. Iran przechwycił dwa tankowce w odstępie tygodnia w tym roku, donosiło wówczas USNI News. Po konfiskatach Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zwiększyła liczbę patroli w Cieśninie Ormuz.

W czwartek sekciarska Marynarka Wojenna Gwardii Rewolucyjnej Iranu przejęła tankowiec w Zatoce Perskiej – poinformowała USNI News 5. Flota USA.

„6 lipca Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) przejął statek handlowy, prawdopodobnie zaangażowany w działalność przemytniczą” – powiedział dowódca. — powiedział Tim Hawkins w oświadczeniu dla USNI News.
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych rozmieściła zasoby marynarki wojennej, aby dokładnie monitorować sytuację. Ostatecznie Centralne Dowództwo Sił Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oceniło okoliczności tego wydarzenia i nie gwarantuje dalszej reakcji”.

Raporty wskazują, że zajęty tankowiec był tankowcem pływającym pod egipską banderą Nada 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *