Współtwórca Sonic, Yuji Naka, został uznany za winnego wykorzystywania informacji poufnych

Zdjęcie: za pośrednictwem Twittera (@nakayuji)

Były deweloper Square Enix i Sega, Yuji Naka, został skazany na dwa lata i sześć miesięcy więzienia z czteroletnim okresem próbnym. Otrzymał również grzywnę w wysokości 2,171 mln jenów.

Strona internetowa i konto w mediach społecznościowych Serwis SEGAbits udostępnił więcej szczegółów na ten temat Na podstawie przekładu A Wiadomości Yahoo Japan – Wyjaśnienie, w jaki sposób Naka został zawieszony na 4 lata za okazanie „wyrzutów sumienia”. Nadal musi przestrzegać pewnych zasad sądu, aby uniknąć kary więzienia, i musi zapłacić obie grzywny razem, co daje łącznie 173 miliony jenów (ponad 1 milion USD).

Jeśli przegapiłeś poprzednie aktualizacje, Naka i dwóch innych byłych pracowników Square Enix zostało oskarżonych o kupowanie udziałów w deweloperach Aiming i Ateam przed premierą. Pomysłowość Dragon Quest I Final Fantasy VII: Pierwszy żołnierza następnie sprzedać akcje, gdy gry zostały ogłoszone publicznie.

tak jak Przede wszystkim Yahoo JapanNaka został uznany przez Sąd Rejonowy w Tokio za winnego naruszenia japońskiej ustawy o instrumentach finansowych i giełdzie. Był wcześniej dwukrotnie aresztowany za wykorzystywanie informacji poufnych wraz z Taisuke Sazaki i Fumiaki Suzuki.

Najnowszą grą wideo Naki jest niespokojny tytuł Square Enix, Balan Wonderworld. Po kłótni z firmą, byłymi członkami Sonic Team i współtwórcą Blue Blur, Naoto Ohshimą, zajął się tworzeniem gier mobilnych.

READ  Zestaw słuchawkowy Vision Pro o wartości 3499 USD, iOS 17 i wszystko inne, które Apple właśnie ogłosiło na WWDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *