Nabożeństwo żałobne Lisy Marie Presley w Graceland

Odwiedzający czekają na wejście do Graceland 12 sierpnia 2017 r. W Memphis w stanie Tennessee. (Mandel Negan/AFP/Getty Images)

Lisa Marie Presley ostatnie miejsce spoczynku To Graceland, legendarna rezydencja, w której mieszkał jej ojciec, Elvis Presley, w Memphis w stanie Tennessee.

Oto, co musisz wiedzieć o zabytkowej posiadłości, która jest miejscem upamiętnienia Dnia Publicznego:

Elvis kupił Graceland w 1957 roku za 102 500 $, kiedy miał 22 lata, według Graceland’s strona internetowa Mieszkał tam aż do śmierci 16 sierpnia 1977 roku.

Jedyna córka legendy muzyki miała wtedy zaledwie 9 lat.

Jego ojciec, Vernon Presley, został mianowany wykonawcą i powiernikiem majątku zgodnie z wolą Elvisa, strona internetowa Stany. A Lisa Marie Presley została jedyną spadkobierczynią po ukończeniu dwudziestu pięciu lat 1 lutego 1993 r.

Ponad 10 lat temu, ze względu na koszty utrzymania posiadłości, Priscilla Presley i urzędnicy postanowili otworzyć Graceland dla publiczności.

Według strony, od 7 czerwca 1982 roku Graceland odwiedziło ponad 20 milionów gości z całego świata.

nieruchomość Jeden z najczęściej odwiedzanych domów W kraju i swego rodzaju pielgrzymka dla muzyków i fanów rock and rolla, w tym wielu celebrytów i głów państw. został dodany W Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym w 1991 r.

Miejsce pochówku Lisy Marie Presley znajduje się obok jej syna Bena, który zmarł w 2020 roku. Jej ojciec jest również pochowany na 13,8-hektarowej posiadłości.

READ  K-popowa supergrupa BTS ogłasza przerwę w realizacji indywidualnych projektów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *