Nagrody Pinkbike 2023: Zwycięzca roweru górskiego roku

Zwycięzca roku w kolarstwie górskim

Finalistami nagrody Roweru Górskiego Roku 2023 są Reeb Steezl, Ibis HD6, Scor 2030, Forbidden Druid, Trek Slash i We Are One 170.

Nagroda dla najlepszego roweru górskiego roku trafia do…


Trik Slash

Jeśli moje dane się zgadzają, rok 2023 to pierwszy rok, w którym zdobyliśmy tytuł Roweru Roku z rzędu. Trek zdobył tytuł w zeszłym roku dzięki Fuel EX, a teraz zrobił to ponownie dzięki Slash.

Slash zapewnił imponującą wydajność podczas testów terenowych Enduro, a połączenie szybkości i stabilności sprawiło, że znalazł się na liście ulubionych każdego redaktora. Łatwo się przystosowują i choć stromy, nierówny teren z pewnością jest ich mocną stroną, nie są to kucyki, które wymagają jednej sztuczki. Kąt główki ramy można zmieniać o jeden stopień w dowolnym kierunku, można zamontować tylne koło o średnicy 27,5 lub 29 cali, a do wyboru jest stopień zaawansowania tylnego amortyzatora oraz pięć różnych rozmiarów opon. Wszystko to składa się na rower, który można bez większego wysiłku dostosować do preferencji rowerzysty.

Powrót konstrukcji zawieszeń wysokoosiowych nie wykazuje oznak spowolnienia, a do uśpionego pociągu wskakuje więcej firm niż kiedykolwiek wcześniej. Projekt dodaje warstwę złożoności, ale korzyści stają się widoczne w trudnych warunkach, gdzie rozstaw tylnej osi roweru pozwala amortyzować powtarzające się, mocne uderzenia. Czasami rowery o długim skoku i dużej osi mogą wydawać się trudne do oderwania od ziemi, ale Trek zachował całkiem niezłą równowagę dzięki Slashowi — orze, kiedy trzeba, ale może też wznieść się w powietrze bez większego wysiłku zamieszanie.

Jak napisał Dario DiGiulio: „Ten rower z radością pokonuje wyboiste odcinki toru, ale równie dobrze czuje się, gdy robi się ciasno i wolno, w dużej mierze dzięki starannie przemyślanej geometrii i bardzo przewidywalnemu wyczuciu zawieszenia”.

READ  Nintendo może wykorzystać technologię AMD Super Resolution FidelityFX do zwiększenia wydajności Switcha

Wszystkie najdrobniejsze szczegóły zastosowane w projekcie tego roweru tworzą razem coś wyjątkowego, dlatego Trek Slash otrzymał nagrodę Roweru Górskiego Roku 2023.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *