Najlepsze techniczne gadżety zwiększające produktywność zdalnych pracowników

Czy uwielbiasz może pracę z domu? Ponieważ jak mówią statystyki, około 18% osób pracuje zdalnie w pełnym wymiarze godzin. Jednak praca zdalna może być także wyzwaniem. Rozproszenie uwagi, dezorganizacja i uzyskanie idealnej konfiguracji domowego biura, to poważne wyzwanie.

Aby odnieść sukces jako pracownik zdalny, potrzebujesz odpowiedniej technologii, sprzętu i wsparcia, aby wykonać swoją pracę jak najlepiej. Jest to szczególnie ważne, jeśli często prowadzisz wideokonferencje. Zostań mistrzem pracy zdalnej dzięki gadżetom technologicznym. W ten sposób możesz wykonywać regularne operacje biznesowe z domu, a w wolnym czasie poszukać polskie kasyno online legalne.

1. Kamera internetowa i mikrofon

Zapewne Twój komputer lub laptop ma wbudowaną kamerę internetową. Istnieje jednak wiele korzyści z zakupu oddzielnego urządzenia, niezależnie od tego, czy używasz nowszego, czy starszego laptopa lub komputera stacjonarnego. Jeśli nagrywanie konferencji na żywo lub przesyłanie strumieniowe jest częścią Twojej codziennej pracy, wysokiej jakości kamera internetowa, to podstawa.

Wysokiej jakości kamery internetowe są również wyposażone w mikrofony, które zwykle działają lepiej niż mikrofon w komputerze. W ten sposób zawsze nagrasz czysty dźwięk. Dlatego warto wybrać produkty na przykład firmy Logitech, która posiada bardzo dobrej jakości kamery internetowe nagrywające w rozdzielczości 4k HD oraz specjalne mikrofony dedykowane do pracy zdalnej.

2. Ergonomiczne krzesło biurowe

Czy bolą Cię często plecy podczas pracy zdalnej? Możesz winić za to swoje stare krzesło biurowe. Spraw sobie zupełnie nowy fotel biurowy, który znacznie umili pracę zdalną. Dwie kluczowe rzeczy w życiu, których nie można oszczędzać, to materac i krzesło biurowe.

Ergonomiczne krzesło biurowe powinno posiadać średnią ocenę 4,2 na 5 wśród recenzji i opinii stworzonych przez jego użytkowników.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu pieniędzy, to warto zakupić na przykład krzesło marki Herman Miller’s Embody Chair. Nigdy nie wolno oszczędzać na krześle biurowym, ponieważ powinno ono zapewnić Ci komfort podczas pracy zdalnej. Należy więc szukać krzeseł biurowych w przedziale 600 do 1500 złotych.

READ  Amy Schneider, „Niebezpieczeństwo!” mistrz, kończy imponującą passę zwycięstw

3. Mobilny punkt dostępu

 

Niezależnie od tego, czy często podróżujesz, czy po prostu lubisz mieć kopię zapasową swoich danych, to mobilny hotspot jest jedną z najważniejszych inwestycji w sprzęt do pracy zdalnej, jaką trzeba dokonać. Dostępne są szybkie hotspoty dla sieci lokalnych i międzynarodowych, co zapewnia łączność bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Mobilne hotspoty, niezależnie od tego, czy są to oddzielne urządzenia, czy wtyczka do smartfona, stanowią kluczową kopię zapasową dla niepewnego lub całkowicie niedostępnego dostępu do internetu, który jest kołem ratunkowym dla większości pracowników pracujących w biurze.

Hotspoty 4G\LTE są dość rozpowszechnione i pasują do większości urządzeń. Pracują one zwykle z prędkością do 150 Mb/s dla prędkości pobierania i wysyłania. Istnieje wiele punktów cenowych tych urządzeń z różnymi zestawami funkcji, w tym modelami z obsługą przewodową. Na przykład produkt firmy Netgear, Nighthawk MR1110 jest jednym z najlepiej ocenianych i najbardziej wydajnych obecnie urządzeń na rynku.

W przypadku większej liczby sieci rozszerzających się na 5G zaleca się znalezienie hotspotu, który spełni te wymagania. Na przykład urządzenie marki Macaroon Mobile Wi-Fi Hotspot nie tylko oferuje dane w 5G, Ten hotspot może działać w ponad 150 różnych krajach, co czyni go idealnym dla pracowników zdalnych, którzy muszą często podróżować.

4. Wzmacniacz sygnału

Jest to kolejny sprzęt do pracy zdalnej dla podróżujących zdalnie pracowników lub pracujących na obszarach poza dużymi aglomeracjami miejskimi. Wzmacniacz sygnału wzmacnia słaby sygnał komórkowy, dzięki czemu zawsze masz połączenie. Ma to kluczowe znaczenie zarówno dla mobilnego Internetu (4G, 5G itp.), jak i jakości głosu i niezawodności telefonu komórkowego.

Warto sprawdzić linię produktów marki weBoost, która obsługuje większość głównych operatorów sieci i która obejmuje wiele modeli dostosowanych do różnych zastosowań, takich jak pojazdy. WeBoost Connect doskonale nadaje się do domów lub budynków, zwłaszcza z dużą ilością cegieł, które mogą utrudniać przenikanie sygnału linii telefonicznej do budynku.

READ  „Tornado czterostanowe” przemierza cztery stany w cztery godziny, rzadki grudniowy huragan

5. Zestaw słuchawkowy

Jeśli wideokonferencje zajmują dużo czasu, to z pewnością powinieneś zainwestować w dobry zestaw słuchawkowy. Dzięki niemu nie tylko lepiej usłyszysz swoich klientów czy współpracowników, ale także zapewnisz im prywatność, zwłaszcza jeśli Twoja rodzina lub współlokatorzy przebywają w domu podczas pracy.

Istnieje wiele zestawów słuchawkowych online, które są wysokiej jakości i są niedrogie. Chociaż Apple Airpods lub Airpods Pro świetnie nadają się do większości połączeń, to do użytku biznesowego może im brakować jakości w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku.

Na przykład przewodowy zestaw słuchawkowy firmy Logitech, H390 jest jednym z tych, które polecamy. Logitech to zaufana marka w branży technologicznej. Te słuchawki zapewniają doskonały dźwięk i eliminują hałas z otoczenia. Dodatkowa wyściółka sprawia, że ​​te słuchawki są bardzo wygodne, szczególnie podczas długich rozmów wideo.

Aby przyspieszyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier, Logitech G733 LIGHTSPEED może wypełnić lukę między pracą a przyjemnością i jest wyposażony w baterię o żywotności do aż 29 godzin.

Dla tych, którzy szukają idealnego stosunku ceny do funkcji, z pewnością do gustu przypadnie zestaw słuchawkowy Bluetooth AIKELA. To elegancki bezprzewodowy biznesowy zestaw słuchawkowy z funkcją redukcji szumów i 15-godzinną baterią.

6. Stojące biurko

Nie bez powodu trend stojącego biurka wciąż dominuje w sferze pracy zdalnej. Biurka stojące oferują wiele korzyści zdrowotnych i odciążają plecy. Ze względu na zapotrzebowanie istnieje wiele opcji biurek stojących w różnych stylach.

Dobrym przykładem jest między innymi elektryczne biurko stojące VIVO, które oferuje wiele ergonomicznych korzyści. Ma regulowaną wysokość, więc prawie wszyscy pracownicy zdalni mogą z niego korzystać. W ofercie są różne kolory i fasony, aby dopasować się do różnych preferencji użytkownika. Firma VIVO produkuje również konwertery na biurko stojące dla istniejących biurek, takie jak na przykład konwerter biurkowy VIVO Black z regulacją wysokości. IKEA ma również kilka opcji regulowanych biurek, od ręcznych po elektryczne, które warto sprawdzić.

READ  Liverpool dominuje w Villarreal, ale drużyna Kloppa może wrócić do Ligi Mistrzów

7. Podstawka pod laptopa

Jeśli stojące biurko nie jest dla Ciebie odpowiednie, to warto skorzystać z podstawki pod laptopa. Najlepsze stojaki sytuują laptopa na optymalnej wysokości, odciążając szyję i ramiona. Będzie przez to nie tylko wygodniej, ale także bardziej praktycznej.

Warto wybrać na przykład podstawkę firmy Soundance, model Laptop Stand, ponieważ jej kształt pasuje do wszystkich obecnych na rynku laptopów. Ta podstawka podnosi laptopa do sześciu cali, dzięki czemu zapewnia doskonały poziom oglądania. Jest nie tylko wytrzymała, ale także przenośna i idealna dla podróżującego pracownika zdalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.