Najzimniejsze mecze NFL w historii: pojedynek Dolphins-Chiefs Wild Card może przejść do historiiCNN

Szefowie Kansas City nawołują Fani do spakowania W dniu meczu na stadionie Arrowhead drużyna przygotowuje się do meczu z Miami Dolphins, a meteorolodzy przewidują bardzo zimne warunki w sobotni wieczór.

Oczekuje się, że połączenie ujemnych temperatur, silnych wiatrów i obfitych opadów śniegu ochłodzi duży obszar Stanów Zjednoczonych pod koniec tego tygodniaobie drużyny zmierzą się w rundzie AFC Wild Card Round w Kansas City w stanie Missouri i będzie to jeden z najzimniejszych meczów NFL w historii.

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu kairskiego. Według CNN Weather temperatura powietrza w momencie rozpoczęcia meczu wyniesie około 0 stopni Fahrenheita, a temperatura odczuwalna przez wiatr wyniesie -22 stopnie.

Stały wiatr o prędkości od 15 do 20 mil na godzinę i w porywach do 40 mil na godzinę przez cały mecz tylko pogorszy sytuację. Meteorolodzy twierdzą, że do końca meczu temperatura powietrza spadnie do -2 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie około -23 stopni.

Aktualna prognoza wysokiej temperatury dla Kansas City na sobotę to: około 5 stopni, Według National Weather Service w tym dniu będzie to najniższa odnotowana temperatura w regionie.

Obecny rekord wysokiej temperatury w Kansas City w dniu 13 stycznia wynosi 9 stopni i został ustanowiony w 1982 r.

Meteorolodzy przewidywaliNiebezpiecznie zimno„Pogoda w rejonie Kansas City na przyszły tydzień.

Kibice chcący w sobotę ogrzać się na trybunach będą mogli zabrać ze sobą koce na stadion Arrowhead, gdzie dostępne będą stanowiska do rozgrzewki i gorąca czekolada. Zdaniem wyższych urzędników.

„Istnieje znaczne ryzyko odmrożeń w przypadku widzów, którzy nie są odpowiednio ubrani. Odmrożenie następuje po około 30 minutach, a temperatura odczuwalna jest zbliżona do oczekiwanej” – powiedziała meteorolog CNN Mary Gilbert.

Ale czy mogłoby być na tyle zimno, aby urzędnicy odwołali rozgrywkę pomiędzy Chiefs a Dolphins? Według dyrektora ds. komunikacji NFL Tima Schlitnera jest to mało prawdopodobne, ponieważ liga NFL nigdy nie odwołała ani nie przełożyła meczu z powodu ujemnych temperatur.

READ  LeBron James strzelił 46 bramek przeciwko Clippers i zbliżył się do rekordu strzeleckiego Kareema Abdula-Jabbara

„Nie ma progu temperatury wymaganego do odwołania lub przełożenia” – Schlittner powiedział CNN w e-mailu.

Jednak niebezpieczne burze śnieżne spodziewane w ten weekend na północnym wschodzie zmusiły do ​​przełożenia kolejnego meczu rundy AFC Wild Card – Pittsburgh Steelers przeciwko Buffalo Bills.

Liga NFL w oświadczeniu o przeniesieniu meczu z niedzieli na poniedziałek powołała się na „problemy związane z bezpieczeństwem publicznym w świetle trwającej katastrofy pogodowej w zachodniej części Nowego Jorku”. Władze NFL podały, że decyzja została podjęta „po konsultacji z” gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul.

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed burzami zimowymi, które obowiązuje w regionie od poniedziałku.

„Skontaktowałem się z komisarzem NFL Rogerem Goodellem w sprawie niebezpiecznych warunków w Buffalo w ten weekend”. Hochul napisał na X. „W porozumieniu z naszymi zespołami reagowania kryzysowego, kierownictwem @BuffaloBills i ligą NFL mecz Bills zostanie przełożony na godzinę 16:30 w poniedziałek”.

Warunki na sobotni mecz Chiefs-Vers-Dolphins będą wyjątkowo zimne, ale jak pogoda wypada w porównaniu z poprzednimi meczami rozgrywanymi w mroźnych warunkach?

Archiwum Pittmana/Getty Images

Fani Green Bay Packers kibicują swojej drużynie na Lambeau Field podczas meczu o mistrzostwo NFL w 1967 roku.

Według NFL najzimniejszy mecz w historii NFL miał miejsce w sylwestra 1967 roku, kiedy Green Bay Packers pokonali Dallas Cowboys 21:17 na Lambeau Field w Green Bay w stanie Wisconsin.

Według NFL temperatura powietrza tego dnia wyniosła -13 stopni, a temperatura odczuwalna na skutek wiatru wyniosła -48. Było tak zimno przed meczem o mistrzostwo NFL, że zrezygnował Miska z lodem.

„W powietrzu czułem się, jakbym był w szafce na mięso” – powiedział były obrońca Packers, Chuck Mersenne Powiedział NFL.

„Jeśli spojrzałeś na trybuny, widziałeś tylko parę wydobywającą się z ust ludzi” – powiedział Mersenne według NFL.

Mecz o mistrzostwo AFC 1981 rozegrany 10 stycznia 1982 roku był nazywany Miska zamrażarki Według strony internetowej Cincinnati Bengals z powodu ujemnych temperatur w dniu meczu.

READ  Ramez nie złożył ostatniej oferty Odellowi Beckhamowi Jr.

Jerry Wolter/Cincinnati Enquirer/USA Today Network

Drużyny Cincinnati Bengals (po lewej) i San Diego Chargers spotykają się w ujemnych temperaturach podczas meczu o mistrzostwo AFC 10 stycznia 1982 roku.

Przy temperaturze powietrza wynoszącej -9 stopni i temperaturze odczuwalnej na poziomie 59 stopni poniżej zera, zespół pokonał San Diego Chargers 27-7 na stadionie Riverfront Stadium w Ohio, dawnym stadionie drużyny Bengals.

10 stycznia 2016 roku Seattle Seahawks zwyciężyli 10:9 z Minnesota Vikings podczas jednego z najzimniejszych meczów NFL w historii.

Temperatura powietrza dla Dzika gra karciana 2015Według NFL, która odbyła się na stadionie TCF Bank Stadium na Uniwersytecie Minnesota w Minneapolis, kiedy obecna hala drużyny Vikings na stadionie U.S. Bank Stadium była jeszcze w budowie, spadła do -6 stopni przy temperaturze odczuwalnej na poziomie -25 stopni.

20 stycznia 2008 roku ujemne temperatury nie przeszkodziły drużynie New York Giants w pokonaniu po dogrywce Green Bay Packers 23-20 na stadionie Lambeau Field w stanie Wisconsin.

Jeffa Robersona/AP

Rozgrywający New York Giants Eli Manning podczas meczu o mistrzostwo NFC przeciwko Green Bay Packers w niedzielę, 20 stycznia 2008.

Zespoły rywalizowały tego dnia w Mistrzostwach NFC w warunkach temperatur powietrza sięgających -1 stopni Celsjusza i chłodnego wiatru sięgającego 23 stopni poniżej zera. Według ligi NFL.

Oto jak działają drużyny NFL, gdy przed meczami prognozowany jest śnieg lub zimno.

Każdy lokalny klub musi posiadać plan odśnieżania, a przed każdym meczem należy usuwać śnieg i lód z pól, zgodnie z Podręcznikiem zasad organizacji meczów NFL.

„Dotyczy to boiska, trybun/ławek, chodników, ramp dla pieszych, chodników, parkingów itp. Dotyczy to również boków” – czytamy w przewodniku.

Polityka ligi stanowi, że jeśli istnieje możliwość wystąpienia deszczu, boiska muszą być przykryte plandeką w dzień i noc przed meczem.

READ  Russell Westbrook rozstaje się ze starym agentem, co wskazuje, że nie zgadzają się co do przyszłości Lakersów

„Jeśli pogoda tego wymaga, podgrzewane siedzenia muszą być dostępne dla obu drużyn i aktywowane na dwie godziny przed rozpoczęciem” – zgodnie z przepisami ligi.

Meteorolog CNN Taylor Ward przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *