Nakaz aresztowania został wydany dla przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej, która była na wakacjach w MeksykuCNN

Meksykańscy prokuratorzy uzyskali nakaz aresztowania przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej został znaleziony martwy Cabo był na wakacjach w San Lucas w zeszłym miesiącu i nazwał czwartkową śmierć wynikiem „bezpośredniego ataku”.

Shankvella Robinson, lat 25, podróżowała z przyjaciółmi z college’u z Winston-Salem State University, kiedy została znaleziona martwa w posiadłości na wakacje, powiedział jej ojciec, Bernard Robinson.

Robinson wraz z sześcioma przyjaciółmi przybył do Meksyku 28 października, zgodnie z czwartkowym raportem meksykańskich prokuratorów pracujących nad postępowaniem ekstradycyjnym do prokuratora generalnego i ministerstwa spraw zagranicznych ich kraju.

Prokuratorzy stwierdzili, że dowody wskazują, że śmierć była „bezpośrednim atakiem, a nie wypadkiem” i dotyczyła jednej z przyjaciółek ofiary.

Władze meksykańskie nie podały nazwiska podejrzanego, ale potwierdziły, że jest on obywatelem amerykańskim, który prawdopodobnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie został oskarżony w tej sprawie, a władze nie ujawniły nazwisk przyjaciół Robinsona.

CNN zwróciło się do Departamentu Stanu USA, FBI i Departamentu Sprawiedliwości USA o komentarz.

Trwała ekstradycja podejrzanego, Daniela de la Rosy, prokuratora generalnego Baja California Sur w Meksyku. — powiedział w środę lokalnym mediom.

„Wydano już nakaz aresztowania za przestępstwo zabójstwa kobiety na szkodę ofiary i przyjaciela osoby odpowiedzialnej za te czyny” – powiedział w środę De La Rosa.

De la Rosa powiedział, że śmierć nie była wynikiem „bójki”, ale „bezpośredniej agresji popełnionej przez tę osobę”.

„Przechodzimy już przez wszystkie procedury związane zarówno z aktami Interpolu, jak i wnioskiem o ekstradycję” – powiedział.

Robinson ostatni raz rozmawiał przez telefon ze swoją matką Salamondrą rankiem 28 października, powiedział jego ojciec CNN w zeszłym tygodniu. Następnego dnia Shankella Robinson została znaleziona martwa w swoim domku letniskowym – poinformowały władze USA i Meksyku.

Przyczyną śmierci było „ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego i zwichnięcie atlasu”, czyli niestabilność lub nadmierny ruch górnych kręgów szyjnych, zgodnie z kopią jego aktu zgonu. WBTV stowarzyszony z CNN. Dokument mówi, że 29 października znaleziono ją nieprzytomną w wynajętym pokoju.

READ  Związek zawodowy Starbucks strajkuje w ponad 100 lokalizacjach w Dzień Czerwonego Pucharu

Akt zgonu sklasyfikował śmierć Robinsona jako „przypadkową lub gwałtowną”, a przybliżony czas między obrażeniami a śmiercią wynosił 15 minut.

Wideo opublikowane w Internecie wydaje się pokazywać fizyczną sprzeczkę w pokoju między Robinsonem a innym mężczyzną. Nie jest jasne, kiedy film został nagrany ani czy przedstawia moment, w którym została ranna.

Bernard Robinson potwierdził CNN, że wideo pokazuje, jak Robinson zostaje rzucony na ziemię i uderzony w głowę.

Nie jest jasne, co wywołało spór ani ile osób było w tym czasie w pokoju. Nie wiadomo, czy ktoś próbował interweniować.

Biuro terenowe FBI w Charlotte wszczęło śledztwo w sprawie śmierci Shankelli Robinson, potwierdzono w piątek.

Jego ojciec powiedział tydzień temu, że jego rodzina czeka na więcej informacji od jego przyjaciół i meksykańskich władz.

„Zabrałeś mi mój jedyny klejnot” – powiedział CNN przez telefon. „Zostawiłeś wielką dziurę w moim sercu. Wszystko, co mogę zrobić, to walczyć o nią; Nie mogę pozwolić jej umrzeć na próżno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *