Naomi Osaka przegrała z Amandą Anisimovą na Australian Open

MELBOURNE, Australia – Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, Naomi Osaka, prawie zrezygnowała z gry w tenisa w zeszłym roku. Otwarta runda australijska Amerykańska lekkoatletka Amanda Anisimova, która nie znalazła się w rankingu w piątek.

Anisimova, która w trzecim secie obroniła dwa punkty meczowe, wygrała 4-6, 6-3, 7-6 (10-5) w trzech pełnych napięcia setach.

„Oczywiście myślę, że walczyłem o każdy punkt i nie mogę tego żałować” – powiedział Osaka. „Nie jestem Bogiem. Nie mogę wygrać każdego meczu. Więc muszę to wziąć pod uwagę i wiedzieć, że fajnie byłoby wygrać zawody, ale to bardzo wyjątkowe.

Osaka, który nie grał w turnieju po US Open zeszłego lata, wydaje się przyznać, że ich gra jeszcze nie wróciła do tego, w czym była zamierzona.

„Myślę, że prędkość jej piłki mnie zaskoczyła, ale poza tym fajnie było grać” – powiedziała, obejmując ramiona wokół lewego policzka. Osaka powiedział dziennikarzom, że wstydzi się wyglądać na zrelaksowanego i często się uśmiechać w kontekście konferencji prasowej, na którą się zgodził. Udzieliła odpowiedzi w serii spokojnych i wyważonych odpowiedzi.

„Wiem, że będą złe dni i będą dobre dni” – dodał. „To zawsze jest losowe, nie wiem. Ale bez względu na to, co mi się przydarzy, chcę opuścić kort ze świadomością, że walczyłem o każdy punkt.

24-letni Osaka zrobił sobie długą przerwę w grze, aby na nowo rozpalić swoją miłość do gry i wrócił do głównego meczu w Melbourne. Wróciła po niezwykle emocjonalnym roku, w którym jej otwartość na psychiczne zmagania zmieniła dyskusję zarówno o jej sukcesach, jak i ostatnich – i ogólnych – rozczarowaniach.

Osaka zajął tutaj 13. miejsce, ale pokazał mnóstwo ognia i pożądania w swoim meczu trzeciej rundy z Anisimovą: stworzył charakterystyczny grzmot swoją twardą ziemią, wymachiwał pięścią i krzyknął „Dalej!” Dla upamiętnienia jej sukcesów. Ale Anisimova, przez długi czas uważany za jednego z najbardziej obiecujących młodych graczy w grze, był niezwykle zdeterminowany, wracając z przypadkowego seta startowego i odnajdując swój limit w swoim pierwszym meczu z Osaką.

READ  Kiedy nadchodzi wiosna? Czy zmiana czasu letniego dobiega końca?

„Kiedy idę na ten mecz, wiem, że muszę grać ostro, jeśli chcesz dać mi szansę” – powiedziała Anisimova. „Naomi zawsze będzie grać dobrze, jest absolutną mistrzynią, więc wiem, że muszę przyspieszyć swoją grę i spróbować być agresywnym. Myślę, że zacząłem to robić w drugim secie. Szczerze, jestem bardzo wdzięczny, że byłem grać dziś lepiej.

Anisimova, który był półfinalistą French Open w wieku 17 lat w 2019 roku, był gotowy do odegrania głównej roli w tym sporcie, gdy był nastolatkiem, ale to było przed tragedią rodzinną: jego ojciec i wieloletni trener Constantine zmarł atak serca. W sierpniu 2019, tuż przed United States Open.

Anisimova powiedział, że docenia transparentność Osaki w kwestii jego problemów ze zdrowiem psychicznym i wezwał do „zachęcania” opozycji do decyzji, by otwarcie mówić o jego zmaganiach.

„Myślę, że jesteśmy w zupełnie innym momencie, aby szerzyć świadomość i próbować pozbyć się piętna zdrowia psychicznego. To pokolenie staje się coraz bardziej uczciwe w takich sprawach” – powiedziała Anisimova. „Czuję się swobodnie, rozmawiając o wszystkim. Przeżyłem dwa trudne lata i nieważne publikowanie rzeczy w mediach społecznościowych i szerzenie świadomości innych, którzy mają do czynienia z trudnymi sprawami.

Miniony rok był pamiętny dla 24-letniej Osaki, która weszła do gry jako postać dominująca i najlepiej opłacana sportowiec na świecie, a zakończyła ją zupełnie inaczej.

Jej gra zaczęła się rozpadać wczesną wiosną, co doprowadziło do konfrontacji z przedstawicielami French Open w związku z odmową pojawienia się na pomeczowych konferencjach prasowych. Odchylenie od konkurencji. Potem przez wiele lat zmagał się z depresją i upublicznił się, biorąc dwumiesięczne wakacje, a następnie wracając na igrzyska olimpijskie w Tokio, gdzie nosił pochodnię, ale przegrał w trzeciej rundzie pod nieustanną presją, by osiągnąć sukces.

W piątek powiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby tego oczekiwać.

READ  W wywiadzie dla Charlemagne Tha God, Travis Scott nie był świadomy obrażeń w Astroworld.

„Chcę wejść w ten rok wiedząc, że będę grał przez cały rok i zawsze będę miał najlepsze nastawienie” – powiedział. „Będę walczył o każdy punkt i będę szedł do sądu ile się da, niezależnie od tego, czy wygram, czy przegram. Nikt nie może niczego ode mnie oczekiwać, ponieważ widzieli, jak ciężko walczyłem.

Zwycięstwo Anisimovej przerwało długo wyczekiwany mecz czwartej rundy między Osaką a Australijską Australijską Australijską Partią nr 1 Ashley. Teraz Anisimova stoi przed imprezą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *