Narzekania na protesty Oscara można wywrócić do góry nogami – termin

Frustracja w niektórych kręgach wynikająca z planu Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej do zaprezentowania Oskary na osiem kategorii, głównie rzemieślniczych, zanim ABC nada się w niedzielę, a następnie wplecenie zmontowanych wersji tych zwycięzców w pokaz na żywo może doprowadzić do aktów protestu uderzających o podium w Dolby Theatre.

Prezes Stowarzyszenia Filmów Akustycznych, Carol Urban, potwierdził w czwartek, że trwają prace nad planem, aby uczestnicy nosili swoje odznaki związkowe do góry nogami podczas niedzielnej gali, a zwycięzcy odwrócili swoje Oscary po przyjęciu.

„Istnieje wiele różnych organizacji, które współpracują ze sobą, aby znaleźć sposoby na obejście ich głosu”, powiedział Urban, który kieruje grupą reprezentującą maszyny do miksowania dźwięku. „Wraz ze zbliżającymi się Oskarami coraz więcej rzemieślników okazuje swoją solidarność. Jeśli jest coś pozytywnego wynikającego z tej bardzo okropnej sytuacji w tym roku, to jest to, że stajemy się coraz bardziej solidni w miarę zbliżania się dnia.”

Źródła poinformowały Deadline, że niejednoznaczność w biznesplanie zaczęła się od niektórych członków społeczności audio, jednej z kategorii dotkniętych wstępną obróbką, listy, która obejmuje również edycję, makijaż, fryzurę, oryginalną ścieżkę dźwiękową, scenografię, krótkie filmy dokumentalne, animowane filmy krótkometrażowe i Akcja na żywo, krótka.

Słyszymy, że „rozprzestrzenianie się” jest takie, że kandydaci w jednej lub więcej z tych kategorii będą nosić odwrócone odznaki akademii lub gildii w proteście przeciwko temu, co wielu uważa za błahe, ponieważ nie świętują bezpośrednio podczas transmisji telewizyjnej ABC. W niektórych przypadkach zwycięzcy mogą podnieść statuetki Oscara do góry nogami, gdy całują je na scenie.

„To tylko poczta pantoflowa” – powiedziało „Deadline Today” źródło o planach protestu. „Ludzie mówią o noszeniu szpilek do klapy w Akademii do góry nogami i o statuetce Oscara do góry nogami, jeśli ją wygrają. Niektórzy na pewno tam pojadą, inni nie. To się rozprzestrzenia. Dostaje trochę monet.

READ  Wyjaśniono scenę po napisach Marvela

Źródła podają, że pomysł rozprzestrzenia się na inne porzucone rzemiosła. Większość z nich jest reprezentowana przez związki zawodowe, co oznacza, że ​​pokaz solidarności jest z pewnością możliwy.

Na początku tego tygodnia Amerykańska Akademia Nauk wezwała akademika, aby „wykorzystał te pozostałe dni przed 94. ceremonią rozdania nagród na śmiałą i odważną drogę do inkluzywności poprzez szanowanie i bezpośrednie prezentowanie wszystkich klas”. Stowarzyszenie Voice of the Motion Picture dołączyło do petycji, mówiąc, że realizując wcześniejszy program ujeżdżenia „te klasy są oznaczone jako umiejętności 'drugiej kategorii’ o nieco mniejszym znaczeniu”.

„Wszyscy byliśmy pewni, że Akademia będzie świętować wszystkich filmowców” – powiedział Urban. Zapytana, dlaczego wcześniej nagrany plan kategorii byłby zły, gdyby zwycięzcy nadal mieli być pokazywani w telewizji, odpowiedziała: „Ponieważ to, co powiemy, będzie moderowane, krótkie i ograniczone, a wszyscy wiemy, podobnie jak inny kategorii, których to dotyczy, najlepiej edytowane, jak bardzo edycja wpływa na fabułę”. Zmniejsza to liczbę głosów w kategorii. Poza tym uważam, że denerwuje mnie, aby nie żyć przed pełną publicznością rówieśników. Nie słyszymy aplauzu poparcia ze strony cała społeczność równych filmowców. To takie rozdzierające serce”.

Społeczność audio zaczęła widzieć, jak ich kategorie Oscarów zmieniły się z dwóch do jednej na początku zeszłego roku, kiedy Akademia połączyła miksowanie dźwięku i edycję dźwięku w kategorię kompleksowego dźwięku. metalowy dźwięk W zeszłym roku zdobył Głosowego Oscara.

W tegorocznych nominacjach głosowych znalazły się zespoły z BElfast, wydmy, nie ma czasu na śmierć, moc psa A Historia po zachodniej stronie.

Producent Akademii i Oscara Will Packer bronił obecnego planu dotyczącego ośmiu kategorii, które mają zostać wprowadzone wcześniej, mówiąc, że jest to część dążenia do przyspieszenia programu i zwiększenia ocen, które słabną w ciągu ostatnich kilku lat. Ale odkąd plan został po raz pierwszy ujawniony pod koniec lutego, sprzeciwiało się mu kilka wybitnych osobistości, w tym członek Rady Akademii Steven Spielberg, Guillermo del Toro i kilku przywódców związkowych, w tym amerykańskich montażystów filmowych oraz prezes IATSE Matt. Loeb, który opisał ruch jako „szkodliwy”.

READ  Horrorowa gra wideo ożywa — różnorodność

Co najmniej dwóch członków Akademii — czterokrotnie nominowany do Oscara i współpracownik Queen Brothers Peter Kurland oraz częsty współpracownik Martina Scorsese Tom Fleischman — zrezygnowało z grupy w związku z tym planem.

94. doroczna gala rozdania Oscarów rozpocznie się w najbliższą niedzielę od wybrzeża do wybrzeża o 20:00 EST / 17:00 PT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *