NASA mianuje szefa badań UFO; Komisja nie widzi żadnych zewnętrznych dowodów

WASZYNGTON (Reuters) – NASA poinformowała w czwartek, że mianowała nowego dyrektora ds. badań nad tym, co rząd nazywa „niezidentyfikowanym zjawiskiem anomalnym” (UAP), natomiast szef amerykańskiej agencji kosmicznej powiedział, że panel ekspertów wzywający do głębszego zbadania faktów -nie przeprowadzono żadnych badań w tej sprawie, nie znaleziono dowodów na pozaziemskie pochodzenie tych obiektów.

Administrator Bill Nelson ogłosił nowego szefa badań – nie ujawniając tożsamości tej osoby – po tym, jak niezależny panel ekspertów zalecił w nowym raporcie, aby NASA zwiększyła wysiłki w gromadzeniu informacji o UAP i odegrała większą rolę w pomaganiu Pentagonowi w ich wykrywaniu. .

UAP są lepiej znane opinii publicznej jako niezidentyfikowane obiekty latające lub niezidentyfikowane obiekty latające (UFO).

Podczas konferencji prasowej Nelson wyraził także swoją osobistą opinię, że poza Ziemią istnieje życie.

„UAP jest powszechną fascynacją” – powiedział Nelson. „Podczas moich podróży jedno z pierwszych pytań, które często zadaję, dotyczy tych obserwacji. Duża część tej fascynacji wynika z ich nieznanej natury”.

Nelson dodał: „Jeśli mnie zapytasz, czy wierzę w istnienie życia we wszechświecie tak rozległym, że trudno mi zrozumieć, jak ogromne jest to życie, moja osobista odpowiedź brzmi: tak”.

Ale Nelson powiedział, że szanse na odwiedzenie Ziemi przez istoty z innego świata są niskie.

Komitet NASA, w skład którego wchodzą eksperci z różnych dziedzin, od fizyki po astrobiologię, powstał w zeszłym roku, a swoje pierwsze publiczne posiedzenie odbyło w czerwcu.

„Niezależny zespół badawczy NASA nie znalazł dowodów na to, że UAP mają pozaziemskie pochodzenie, ale nie wiemy, czym są te UAP” – powiedział Nelson, dodając, że celem agencji jest „odwrócenie dyskusji na temat UAP od sensacji”. Do nauki.

W ciągu ostatnich kilku lat rząd Stanów Zjednoczonych ujawnił wiele zebranych informacji na temat, który wcześniej spotkał się z praktycznie oficjalnym milczeniem. Opublikowała przełomowy raport z 2021 r. opracowany przez Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego we współpracy z grupą zadaniową pod dowództwem Marynarki Wojennej, który zawiera liczne obserwacje – głównie pochodzące od personelu wojskowego – na temat UAP.

READ  NASA przedstawia ambitny nowy plan odkrycia oznak życia na odległych planetach

„Misją NASA jest odkrywanie nieznanego” – powiedział Nelson.

Pracownicy myją pod ciśnieniem logo NASA na budynku montażu pojazdów w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie, 19 maja 2020 r. Zdjęcie: REUTERS/Joe Skipper/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

„Powiemy wam wszystko, co znajdziemy” – dodał Nelson, zapewniając przejrzystość wszelkich odkryć.

NASA stwierdziła, że ​​nowy dyrektor ds. badań UAP przejmie „centralne możliwości komunikacji, zasobów i analizy danych w celu stworzenia solidnej bazy danych na potrzeby przyszłej oceny UAP”.

Nelson powiedział agencji Reuters, że nie zna nazwiska nowego dyrektora. Dan Evans, starszy specjalista ds. badań w Jednostce Naukowej NASA i członek zespołu badawczego, powiedział, że molestowanie, jakiego doświadczyli inni członkowie panelu ze strony opinii publicznej podczas swojej pracy, było „częściowo” powodem utrzymywania tożsamości nowego dyrektora w tajemnicy.

„Istotną rolę”

„NASA dysponuje różnorodną gamą istniejących i planowanych zasobów obserwacji Ziemi i przestrzeni kosmicznej, wraz z obszernym archiwum historycznych i istniejących zbiorów danych, które należy bezpośrednio wykorzystać do zrozumienia UAP” – stwierdzono w raporcie komisji.

„Chociaż flota satelitów obserwacyjnych NASA zazwyczaj nie ma rozdzielczości przestrzennej umożliwiającej wykrywanie stosunkowo małych obiektów, takich jak UAP, ich nowoczesne czujniki można wykorzystać bezpośrednio do badania lokalnego stanu lądu, warunków oceanicznych i atmosferycznych, które są przestrzennie zbieżne” – czytamy w raporcie. I tymczasowo z UAP, które początkowo odkryto innymi metodami.”

Nikki Fox, szefowa naukowa NASA, odmówiła określenia, ile środków agencja chce przeznaczyć na bieżące wysiłki w zakresie śledzenia UAP.

Raport rządu z 2021 r. zawierał kilka przypadków UAP, które wcześniej pojawiły się w opublikowanym przez Pentagon filmie lotników marynarki wojennej, przedstawiającym tajemnicze samoloty u wschodniego i zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, wykazujące prędkość i zwrotność wykraczające poza znane techniki lotu i pozbawione jakichkolwiek widocznych środków napędu lub lot. Powierzchnie sterujące.

READ  Naukowcy odkrywają „zaginiony świat” w australijskiej skale sprzed miliarda lat | Wiadomości z nauki i technologii

W raporcie tym wskazano, że analitycy obronności i wywiadu nie mają wystarczających danych, aby określić charakter niektórych obiektów, podczas gdy niektóre można zinterpretować jako zjawiska atmosferyczne, zaawansowane statki powietrzne z innego kraju lub nieszkodliwe obiekty, takie jak balony meteorologiczne.

W nowym raporcie opisano UAP jako „jedną z największych tajemnic naszej planety”.

„Na naszym niebie zaobserwowano obiekty, których nie można zidentyfikować jako balony, samoloty ani znane zjawiska naturalne na całym świecie, a mimo to obserwacje wysokiej jakości są ograniczone. Naturą nauki jest odkrywanie nieznanego, a językiem naukowców są dane wykorzystać do odkrycia tajemnic naszego wszechświata” – czytamy w raporcie.

„Pomimo licznych obliczeń i wizualizacji brak spójnych, szczegółowych i skoordynowanych obserwacji oznacza, że ​​obecnie nie dysponujemy zbiorem danych niezbędnych do wyciągnięcia ostatecznych wniosków naukowych na temat UAP” – dodała.

Raporty Joey Roulette. Pod redakcją Willa Dunhama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *