NASA oferuje wymarzoną pracę dla pasjonatów kosmosu! Roczna symulacja Marsa: ScienceAlert

NASA poszukuje czterech osób, które marzą o wylocie na Marsa i doświadczeniu całorocznej symulacji Czerwonej Planety.

System badania zdrowia i wydajności załogi (CHAPEA) agencji kosmicznej obejmuje zamknięcie się w siedlisku o powierzchni 158 metrów kwadratowych (1700 stóp kwadratowych) zwanym Mars Dune Alpha, przy ograniczonych zasobach i stawianiu czoła wyzwaniom, takim jak czynniki środowiskowe i awarie sprzętu.

„Podczas misji załoga wykona symulowany spacer kosmiczny i dostarczy dane na temat różnych czynników, które mogą obejmować zdrowie fizyczne i behawioralne oraz wydajność” – podała NASA. On tłumaczy Na stronie internetowej misji.

border-frame=”0″ zezwolenie=”akcelerometr; automatyczne odtwarzanie; zapis do schowka; zaszyfrowane multimedia; żyroskop; obraz w obrazie; udostępnianie sieci”allowfullscreen>

„Posiadanie tego analogowego środowiska pozwala nam wprowadzić inne efekty realizmu, których moglibyśmy nie uzyskać na ISS, a także pozwala nam uzyskać większą próbkę”. On mówi Główna badaczka CHAPEA, Grace Douglas, wyjaśnia, dlaczego ta taktyka zostanie wykorzystana do gromadzenia informacji na potrzeby przyszłych misji załogowych na Księżyc i Marsa.

„Na tym polega zdobywanie wszystkich danych potrzebnych do wykonania tych misji”.

Podobnie jak w przypadku wszystkich aplikacji NASA, kryteria wyboru są odpowiednio trudne.

Symulacja „Marswalk” w gigantycznej piaskownicy imitującej marsjański krajobraz. (Załoga Shabii/NASA)

Kwalifikujący się kandydaci muszą być obywatelami lub stałymi mieszkańcami Stanów Zjednoczonych w wieku od 30 do 55 lat, cieszyć się doskonałym zdrowiem, nie palić i nie być karani. Przyszła załoga musi także posiadać co najmniej tytuł magistra w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), co najmniej tysiąc godzin pracy w charakterze pilota statku powietrznego lub pełne przeszkolenie oficerskie.

Pytania aplikacyjne obejmują tematykę diety i zdrowia jelit, a także doświadczenia związane z izolacją i klaustrofobią. Powinieneś także przedstawić swoje oczekiwania dotyczące doświadczenia.

„Jak sobie poradziliście z izolacją związaną z koronawirusem?” Ktoś zadaje pytania.

Cały proces selekcji potrwa do 14 miesięcy.

READ  Nowe misje Słońca, które pomogą NASA odkryć „tajemnice naszej gwiazdy”
Plan piętra przedstawiający cztery sypialnie oraz strefę dzienną, do pracy i fitness.
Plan piętra Mars Dune Alpha. (Melody Yashar/NASA)

Pierwsza z trzech zaplanowanych misji CHAPEA rozpoczęła się 25 czerwca 2023 roku i dobiegła końca W zeszłym miesiącu połowa sukcesu.

Czterech członków załogi pomyślnie wykonało kilka wyzwań, w tym uprawę roślin, podczas izolacji w wydrukowanym na drukarce 3D budynku w gigantycznej piaskownicy w Johnson Space Center NASA w Houston.

„Najlepszą i najgorszą częścią misji jest jak dotąd prędkość lotu”. On mówi Oficer medyczny Nate Jones.

„Wiem, że to był jak dotąd naprawdę wyjątkowy rok, więc naprawdę będzie mi go brakowało, ale nie mogę się też doczekać, aż ponownie zobaczę moją rodzinę i przyjaciół”.

the Zamówienie online Termin upływa we wtorek, 2 kwietnia 2024 r. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *