NASA udostępnia wspaniałe zdjęcie Galaktyki Wiatraczek, która jest o 70% większa od naszej Drogi Mlecznej

Zdjęcie powstało po połączeniu danych z czterech teleskopów kosmicznych

NASA rutynowo wykonuje wspaniałe zdjęcia naszego wszechświata, wprawiając entuzjastów kosmosu w zachwyt. Konto NASA na Instagramie jest skarbnicą dla tych, którzy lubią oglądać filmy edukacyjne i fajne zdjęcia przedstawiające Ziemię i kosmos.

W niedzielę NASA udostępniła oszałamiające zdjęcie Galaktyki Wiatraczek, która jest około 70% większa od Drogi Mlecznej i ma średnicę około 170 000 lat świetlnych. Znajduje się 21 milionów lat świetlnych od Ziemi, w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy (znanej również jako Wielki Wóz). ⁣

NASA nazwała to „widmem galaktycznym”. Zdjęcie udostępnione na Instagramie przedstawia galaktykę spiralną z żółtymi, czerwonymi, fioletowymi i niebieskimi gwiazdami w środku oraz wzdłuż ramion spiralnych. Niebieskie gwiazdy na końcach ramion spiralnych znikają w ciemnościach kosmosu.

Zobacz zdjęcie tutaj:

NASA podała, że ​​zdjęcie powstało po połączeniu danych z czterech teleskopów kosmicznych – Hubble’a i Chandry

„Pokazany tutaj żółty kolor to światło widzialne widziane z @NASAHubble” – napisała NASA, opisując sposób wykonania zdjęcia. „Na czerwono Kosmiczny Teleskop Spitzera pokazuje czerwone kolory światła podczerwonego emitowanego z miejsc gwiazdotwórczych. Uchwycone przez @NASAChandraXRay najgorętszy region, pokazany w kolorze fioletowym, w którym widzimy eksplodujące gwiazdy, gaz i materię zderzającą się z czarnymi dziurami, i wreszcie, niebieskie obszary to obszary, w których Galaxy Evolution Explorer rejestruje światło ultrafioletowe emitowane przez gorące, młode gwiazdy.

W odpowiedzi na zdjęcie jeden z użytkowników napisał: „Wspaniałe dzięki!” Inny opisał ją jako „galaktyczną wersję Barbie”, a trzecia napisała „Beyond Words”.

Czwarty dodał: „Galaktyka jest bardzo piękna”.

READ  Organizmy prawdopodobnie mające 830 milionów lat zostały znalezione uwięzione w starożytnej skale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *