NASA wyśle ​​twoje imię na księżyc. Oto jak się zarejestrować

Inicjatywa jest częścią bezzałogowej misji agencji Artemis I, pierwszej misji programu Artemis, której celem jest powrót astronautów na Księżyc.

Dodanie swojego nazwiska do pamięci flash jest bezpłatne – powiedziała rzeczniczka NASA Catherine Hambleton.

„Mamy nadzieję, że jest to sposób na podekscytowanie ludzi, wychowanie ich i zainspirowanie następnego pokolenia, pokolenia Artemidów” – powiedział Hambleton.

Powiedziała, że ​​w przypadku tej konkretnej misji dysk flash powinien być umieszczony na statku kosmicznym około miesiąc przed datą wystrzelenia, co określi, jak długo NASA będzie przyjmować żądania.

Hambleton powiedział, że nie ogłoszono daty startu, ale agencja kosmiczna ustala datę na maj lub czerwiec. Dodała, że ​​NASA planuje ogłosić więcej szczegółów na temat daty premiery w nadchodzących tygodniach.

Według Hambletona, od czasu otwarcia aplikacji na początku tego miesiąca, NASA otrzymała już ponad milion nazwisk.

„Mamy nadzieję, że utrzymamy tę dynamikę nieco ponad tydzień temu… aby zebrać więcej nazwisk i wygenerować więcej entuzjazmu od ludzi z całego świata, którzy będą domyślnie w ruchu” – powiedziała.

Artemida I. misja

Ta pierwsza misja w programie Artemis, w której nie będzie ludzi, przetestuje najnowsze systemy NASA do eksploracji kosmosu.

Sonda Orion wystartuje na najpotężniejszej na świecie rakiecie z Launch Complex 39B w Kennedy Space Center na Cape Canaveral na Florydzie.

Będzie podróżować ponad 280 000 mil (450 616 kilometrów) od Ziemi w ciągu czterech do sześciu tygodni misji, która przeniesie tysiące mil za Księżyc – najdalszy punkt, jaki kiedykolwiek przebył statek kosmiczny zaprojektowany dla ludzi. Według NASA.

Gdy statek kosmiczny zakończy swoją orbitę wokół Księżyca, Orion spróbuje bezpiecznie wylądować u wybrzeży Baja California w Meksyku.

Według NASA po powrocie na Ziemię statek kosmiczny przebył ponad 1,3 miliona mil (2092147 kilometrów).

Agencja NASA druga misja Przetestuje różne części Oriona i zabierze na pokład ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *