Nasdaq Paris wcześnie zyskuje po tym, jak Ukraina mówi o zbliżającym się ataku; Raport Splunk Flying On Cisco

Giełda zamknęła skromne straty w poniedziałek po wzroście akcji technologii, podnosząc indeks Nasdaq Composite do zysku w ciągu dnia na poziomie 0,9%. Po odejściu od 200-dniowej średniej ruchomej w zeszłym tygodniu, Invesco QQQ Trust (QQQ) wzrosła, do czego przyczyniły się znaczne wzrosty producenta pojazdów elektrycznych Przejrzysty (LCID) I Splink (SPLK). Splunk skoczył o 9% w raportach Systemy Cisco (CSCOZłóż ofertę kupna firmy.
xRentowność 10-letnich obligacji skarbowych była daleka od swoich maksimów, ale nadal wzrosła o 4 punkty bazowe do około 1,99%.

Akcje były gotowe do trudnego otwarcia ze względu na utrzymujące się obawy o potencjalny konflikt między Rosją a Ukrainą oraz coraz bardziej jastrzębią Rezerwą Federalną. Jednak nastroje poprawiły się po tym, jak Rosja wskazała, że ​​nadal jest otwarta na dyplomację w celu rozwiązania konfliktu. Zapasy pogorszyły się po południu po tym, jak ukraiński prezydent Zełenski poinformował go, że Rosja zaatakuje 16 lutego.

Te wiadomości wzmocniły kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate, osiągając 95,46 USD za baryłkę, co stanowi wzrost o 2,5%.

Przegląd dzisiejszej giełdy w USA

indeks Kod Cena Wygrana Przegrana % zmiany
Dow Jones (0DJIA) 34592,90 -145,16 -0,42
Standard & Poor’s 500 (0S i P5) 4403,02 -15,62 -0,35
Nasdaq (0NDQC ) 13787,21 -3,94 -0,03
Kontakt 2000 (IWM) 200,51 -0,87 -0,43
wada 50 (pięćdziesiąt) 37,17 -0,38 -1,01
Ostatnia aktualizacja: 16:00 czasu wschodniego 14.02.2022

Dow Jones Industrial Average spadł o 0,5%, ale Walta Disneya (dis) I nike (NKE) przełamał trend, zyskując około 1%. Akcje Disneya przekroczyły 50-dniową linię w zeszłym tygodniu po zwyżkowym raporcie o zarobkach. Walgreens (WBA) I IBM (IBMOpóźnienie w wiodącym indeksie giełdowym.

Nasdaq dzisiaj

Po spadku poziomu 14.000 w piątek, Nasdaq Composite zamknął się w większości płasko. Kursor zgromadził trzy Dni dystrybucji Od 7 lutego po Nowy trend wzrostowy potwierdzony 31 stycznia. Jednak zwyżki są wyraźnie pod presją po piątkowej dużej wyprzedaży.

READ  Dlaczego ApeCoin, BAYC i MAYC wycofują się z Bitcoin NFT w czwartym kwartale 2023 r.

NVIDIA (NVDA). Jednak po znalezieniu wsparcia na linii 200 dni, Nvidia nadal znajduje się poniżej linii 50 dni, co stanowi potencjalny poziom oporu do obserwacji.

S&P 500 zamknął się o 0,4% niżej w związku z powszechnym osłabieniem zapasów ropy i gazu. APA . firma. (APA), olej maratonowy (MRO), zachodnia ropa naftowa (TLENOWY) I Energia diamentowego grzbietu (kieł) spadła o co najmniej 3%.

Hit zapasów nawozu

Czołowe akcje są jak nawozy CF . Branże (CF) I mozaika (mech) był ciężarem dla 250 projektów budowlanych ArarZe stratami odpowiednio 6,5% i 5%.

MarketSmith Growth 250 przekroczył wyniki kilku spółek technologicznych Półprzewodniki alfa i omega (AOSL) utrzymuje wsparcie w 50-dniowa średnia krocząca Tworzy również prawą stronę podstawy.

firma programistyczna Koncentrix (CNXC) nadal wykazuje siłę i wsparcie po wyłamaniu się z A podwójna podstawa dna z 187,04 kup punkt.

Internetowa firma turystyczna Expedia (EXPE) odbiły się po odwróceniu trendu spadkowego w piątek. Akcje EXPE cofnęły się ze swoich szczytów, ale wzrosły o 2,5%. Expedia podała w zeszłym tygodniu dobre wyniki za czwarty kwartał, ale w piątek kurs wycofał się wraz z szerokim rynkiem.

Expedia to Opcja zarobków graj w tabeli liderów.

Wszystkie sektory Standard & Poor’s były niższe, ale Fundusz SPDR (XLYPrzełamał trend, zwyżkując o 0,6%. Fundusz asystował w sesjach następczych Tesla (TSLA) I Amazon.com (AMZN), co stanowi około 40% funduszu.

Obserwuj Kena Sharifa na Twitterze Umieść tweeta Więcej analiz i wglądu na giełdzie.

Może Ci się spodobać:

Największe wzrosty do kupowania i oglądania

Dowiedz się, jak synchronizować rynek ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *