Nawet Notatnik nie jest odporny na duże wysiłki Microsoftu dotyczące sztucznej inteligencji w systemie Windows

Microsoft powiedział, że rok 2024 będzie „rokiem komputerów PC wyposażonych w sztuczną inteligencję” i to rzeczywiście potwierdza. Wygląda na to, że Microsoft przygotowuje nową funkcję sztucznej inteligencji dla aplikacji Notatnik wbudowanej w system Windows. Choć gigant oprogramowania oficjalnie tego nie ogłosił, obserwatorzy Windowsa są zachwyceni Odkryć Kod w najnowszych wersjach beta systemu Windows 11 firmy Microsoft sugerujący, że wkrótce może zostać udostępniona nowa funkcja „Cowriter”.

Wygląda na to, że ma ten sam system kredytów, którego Microsoft używa w funkcji Cocreator w programie Paint, aby poinformować użytkowników systemu Windows, ile razy mogą korzystać z funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Microsoft nie ogłosił jeszcze cen tych kredytów, ale można założyć, że firma w końcu zacznie pobierać opłaty, gdy się one wyczerpią. Bing korzysta z podobnego systemu, ale po wyczerpaniu się Daily Boosts proces generowania obrazu przez DALL-E po prostu zwalnia.

Zrobili to nawet inni testerzy systemu Windows jest znalezione Odniesienia do kolejki funkcji i obrazu głównego, których Microsoft może użyć do promowania nowego programu Notepad Cowriter. Styl obrazu odpowiada sposobowi, w jaki Microsoft promuje funkcje Copilot w aplikacjach pakietu Office, takich jak Outlook, Word i PowerPoint.

Może to oznaczać, że Microsoft jest bliski oficjalnego ogłoszenia funkcji Cowriter do testów beta, w ten sam sposób, w jaki przez kilka miesięcy testował funkcję Paint Generator Image przed udostępnieniem jej wszystkim użytkownikom systemu Windows 11.

Obraz bohatera Notatnika Cowriter.
Obraz: Microsoft

Teraz jestem na tyle dorosły, że pamiętam czasy, gdy Notatnik był po prostu prostą aplikacją dla systemu Windows, z której prawie nie korzystano przez ponad trzydzieści lat. W ostatnich latach firma Microsoft znacznie ulepszyła Notatnik w systemie Windows 11, dodając tryb ciemny, karty, liczbę znaków, funkcje takie jak karty automatycznego zapisywania i automatycznego przywracania, a nawet wirtualną zabawkę typu fidget.

READ  W Helldivers 2 na platformie Steam uczestniczy jednocześnie ponad 400 000 graczy

Nie sądzę, że jestem jedynym, który nie chce integrować tego typu funkcji AI bezpośrednio z aplikacjami Windows, aby zachęcić użytkowników do zakupu kredytów AI. Wolałbym, żeby Microsoft kontynuował swoją drogę do ulepszania Notatnika w użyteczny sposób, zwłaszcza że po prawie 30 latach usuwa WordPad z Windows. Jeśli Notatnik ma otrzymać kolejną nową funkcję, proszę ustawić jako opcjonalne sprawdzanie pisowni, a nie halucynacje mojego komputera w edytorze tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *