Neil Young składa hołd zmarłemu koledze z zespołu Davidowi Crosby’emu po latach stresu: „Pamiętaj najlepsze czasy”

dni po Zmarł muzyk David Crosby Kolega z separacji, Neil Young, wypowiedział się na temat utraty swojego byłego chłopaka, pisząc, że będzie „pamiętał lepsze czasy” w szczerym hołdzie na swojej stronie internetowej. „Archiwum Neila Younga” .

Pod rozdzierającym serce zdjęciem zmarłego rockmana Young napisał:

David odszedł, ale jest muzyka na żywo. Duch CSNY oraz głos i energia Davida były sercem naszego zespołu. Jego wspaniałe piosenki symbolizują to, w co wierzymy, a wspólne granie zawsze było zabawne i ekscytujące. „Almost Cut My Hair”, „Dejavu” i wiele innych świetnych piosenek, które napisał, były świetne dla ciebie i Stillsa, a ja świetnie się bawiłem, ponieważ utrzymywał nas w ruchu. Jego śpiew z Grahamem był niezapomniany, a ich duet był punktem kulminacyjnym wielu naszych koncertów”.

„Przeżyliśmy tak wiele niesamowitych chwil, zwłaszcza we wczesnych latach. Crosby był bardzo wspierającym przyjacielem w moim wczesnym życiu, łącząc dużą część naszego doświadczenia. David był katalizatorem tak wielu rzeczy”.

David Crosby, założyciel BYRDS i CROSBY, STILLS & NASH, umiera w wieku 81 lat

David Crosby występuje w Mayo Performing Arts Center 17 czerwca 2018 roku w Morristown w stanie New Jersey.
(Bobby Bank/Getty Images)

Young kontynuował pisanie z całego serca, a „Lots of Love” jest skierowane do żony Crosby’ego, Jana Dance, i ich syna Django.

Hołd zakończył się słowami: „Dzięki David za twoją duszę i twoje piosenki. Kocham cię, człowieku. Pamiętam najlepsze czasy!”

77-letni Young i Crosby przeżyli lata napięcia po tym, jak Crosby publicznie skrytykował obecną żonę Younga, aktorkę Daryl Hannah, w 2014 roku, nazywając ją „czysto toksycznym drapieżnikiem”. Jego komentarz doprowadził do tego, że Young oświadczył, że zespół „nigdy więcej nie będzie koncertował”.

Crosby przyznał później Howardowi Sternowi, że żałuje tych komentarzy i powiedział, że bezskutecznie poprosił parę o przebaczenie.

READ  Pierwszy koncert Chrisa Rocka od czasu, gdy Will Smith był świadkiem spadku cen biletów

„Neil ma prawdziwą wołowinę” – powiedział Crosby The Guardian w 2021 roku. „Powiedziałem coś paskudnego o jego dziewczynie”.

Duet miał również pewne nieporozumienia dotyczące polityki.

David Crosby napisał na Twitterze, że dzień przed śmiercią niebo było „przytłoczone”, „pochmurne”.

Crosby był współzałożycielem grupy rockowej Crosby, Stills & Nash pod koniec lat 60. wraz ze Stephenem Stillsem i Grahamem Nashem. Zespół później dodał Younga i stał się znany jako Crosby, Stills, Nash & Young.

Był także członkiem-założycielem The Byrds, zespołu, który opuścił w 1967 roku z powodu kłótni z innymi członkami.

the Piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta Po raz pierwszy został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1991 roku jako członek The Byrds. Został zwerbowany po raz drugi w 1997 roku jako członek Crosby, Stills & Nash.

(LR) Stephen Stills, Neil Young, David Crosby i Graham Nash z Crosby Stills Nash & Young występują na scenie w Oakland Coliseum 13 lipca 1974 r. w Oakland w Kalifornii.

(LR) Stephen Stills, Neil Young, David Crosby i Graham Nash z Crosby Stills Nash & Young występują na scenie w Oakland Coliseum 13 lipca 1974 r. w Oakland w Kalifornii.
(Jigsbert Hanekreut / Redferns)

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Crosby zmarł w środę w wieku 81 lat wraz z żoną i synem u boku, zgodnie z oświadczeniem Dance.

Pozostawił pięcioro swoich dzieci. Syn, którego dzielił poprzez oddanie nasienia z piosenkarką i autorką tekstów Melissą Etheridge, Beckett Cypher, zmarł po Uzależnienie od opioidów w 2020 roku w wieku 21 lat

Przyczyniła się do tego raportu Janelle Ash z Fox News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *