Giełda rośnie wraz z postępem technologicznym przed tymi dużymi raportami o zarobkach

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Inwestorzy będą oczekiwać ogromnego tygodnia zysków, na czele z… Tesli (TSLA), Microsoftu (MSFT) I Boeinga (Licencjat).
XRajd giełdowy osłabł w połowie tygodnia, a główne indeksy spadły poniżej głównych średnich kroczących. Ale w piątek ponownie odbiły, szczególnie Nasdaq i akcje technologiczne. Nasdaq, pozostający w tyle w 2022 r., przewodził indeksom dużych spółek w 2023 r., gdy nazwy wzrostu technologicznego powróciły na korzyść.

Niedawny spadek był okazją dla wielu akcji do odetchnięcia, kucia uchwytów lub innych nowych okazji do zakupów.

Inwestorzy powinni zwracać szczególną uwagę, ale powinni być ostrożni w stosunku do nowych transakcji. Rajd rynkowy obraca się wokół poziomów krytycznych. Sezon wyników może wstrząsnąć indeksami i poszczególnymi sektorami, a także poszczególnymi akcjami.

Setki firm zgłosi to w przyszłym tygodniu. Oto 10 raportów o zarobkach, które warto uważnie obejrzeć: Tesla, Microsoft, Boeing i… obsługa, natychmiast (już teraz), szewron (CVX), wiza (Piąty) I Karta kredytowa MasterCard (magisterskie), a także gigantów chipowych i sprzętowych ASML (ASML), Badania L (LRCX) I KLA Corp. (KLAC).

Raporty te zapewnią wgląd w ich branże i mogą mieć znaczący wpływ na rynek jako całość. Akcje Tesli i Microsoftu wciąż mają wiele do zrobienia, podczas gdy Boeing jest rozciągnięty. Akcje mogą teraz znajdować się blisko silnego wczesnego wejścia. Akcje CVX, Visa i Mastercard to bliskie kupna. Podobnie LRCX i KLA, podczas gdy ASML jest nieco bardziej nieuchwytny.

Magazyn KLAC znajduje się pod adresem IBD Big Cap 20. Akcje firmy Microsoft i ASML w akcji Wieloletni liderzy IBD.

Akcje Microsoft, Boeing, Chevron i Visa są składnikami Dow Jones.

Film osadzony w tym artykule zawiera przegląd ważnego tygodnia na rynku i analiz Etsy (ETSY) oraz LRCX Stock and ServiceNow.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy odnotował odwrócenie w środę i dalsze spadki w czwartek, ale zakończył się stosunkowo dobrze.

Dow Jones Industrial Average spadł w ubiegłym tygodniu o 2,7%. Handel giełdowy. S&P500 spadł o 0,7%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 0,55%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła w piątek o 3 punkty bazowe do 3,48%. Zwrot wyniósł 3,37% w ciągu tygodnia, najniższy poziom od czterech miesięcy.

Wygasłe w lutym kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,8% do 81,31 USD za baryłkę. Kontrakt marcowy, nowy prawie miesięczny kontrakt na ropę naftową, zakończył się ceną 81,64 USD.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła w zeszłym tygodniu o 1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 1,45%, przy czym akcje MSFT i ServiceNow to duże udziały. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,7%. Akcje ASML to duży holding, razem z LRCX, KLAC i TER.

READ  Zwycięskie liczby Mega Millions z losowania, które odbędzie się 12 września

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 1,4% w zeszłym tygodniu i ARK Genomics ETF)ARKG) stracił 1%. Akcje TSLA pozostają głównym holdingiem we wszystkich funduszach ETF Ark Invest. W rzeczywistości Cathie Wood’s Ark ponownie załadowała swoje akcje Tesli w ostatnich miesiącach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 0,5% po znacznym tygodniowym wzroście. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o prawie 3%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty(wzrost tylko o 0,35%, ale gwałtowny wzrost w 2023 r. SPDR S&P Homebuilders ETF)XHB) spadła o 2,4%.

Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) wzrósł o 0,7%, co stanowi szósty z rzędu tygodniowy wzrost. Kolba typu Chevron to podstawa. Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadł o 2,1%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadł o 1,1%, szósty spadek w ciągu siedmiu tygodni.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Główne zarobki

Zarobki Tesli zostaną opublikowane w środę wieczorem. Inwestorzy spodziewają się wzrostu zysków o 34% i przychodów o 39%. Będzie to pierwszy kwartał, w którym wzrost przychodów przewyższy zyski, co jest wczesną oznaką presji na marże.

Nacisk zostanie prawdopodobnie położony na perspektywy, zwłaszcza w obliczu ogromnych obniżek cen na całym świecie, które rozpoczną się w 2023 r. Czy Tesla utrzyma swój cel wzrostu dostaw o 50%? Czy Elon Musk poda więcej szczegółów na temat Cybertrucka i potwierdzi zgłoszone odnowienie Modelu 3? Co powiesz na nową fabrykę pojazdów elektrycznych? Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 9% do 133,42, powyżej 21-dniowej średniej kroczącej po spadku do 101,81 w ciągu dnia 6 stycznia. Ale nadal jest poniżej linii 50-dniowej, zwłaszcza linii 200-dniowej.

Zyski Microsoftu zostaną opublikowane we wtorek wieczorem. Analitycy spodziewają się, że zyski Microsoftu nieznacznie spadną, przy minimalnych zyskach. Wyniki Microsoftu będą kluczowe dla producentów oprogramowania, segmentu komputerów PC i konkurentów w zakresie przetwarzania w chmurze, takich jak Amazon.com (AMZN). W zeszłym tygodniu gigant technologiczny Dow Jones powiedział, że zwolni 10 000 miejsc pracy, czyli 4,5% pracowników. Akcje MSFT wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,4%, uderzając w opór na 50-dniowej linii. Można powiedzieć, że Microsoft ma dolną bazę poniżej 200-dniowej linii. Ale wybicie wymagałoby oczyszczenia linii 200-dniowej i długiej linii trendu spadkowego.

Boeing poinformował o zyskach w środę rano, przy niewielkich spodziewanych zyskach po serii strat. Inwestorzy stawiają na odbicie zysków i przepływów pieniężnych w nadchodzących latach. Akcje Boeinga spadły w zeszłym tygodniu o 3,4 procent do 206,76. Po ogromnym ruchu akcje BA muszą zostać ponownie ustawione.

Zarobki ServiceNow są ustalane w środę wieczorem. Analitycy spodziewają się 38% wzrostu zysku na akcję, drugiego z rzędu kwartału wykładniczego wzrostu. Kierownictwo z optymizmem patrzyło na wydatki na IT w 2023 roku. Raport będzie kluczem do nazw oprogramowania biznesowego o wysokiej wartości. Akcje NOW wzrosły o 6,5% do 441,83 po wzroście o 13% w poprzednim tygodniu. Akcje zrzuciły w piątek swoją 200-dniową linię, osiągając czteromiesięczne maksimum i przerywając długi trend spadkowy. Zapewniło to bardzo wczesne wejście, ale nadchodzące zyski sprawiają, że jest to bardzo ryzykowne.

READ  Akcje szybują w górę przed przemówieniem Powella Jacksona Hole'a

Publikacja wyników Chevrona zaplanowana jest na piątek rano. Analitycy spodziewają się wzrostu EPS w kolejnym dynamicznie rozwijającym się kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim, ale niższym niż w II i III kwartale. Akcje CVX wzrosły o 1,8% do 180,81 w zeszłym tygodniu, przywracając linię 50-dniową. Chevron znajduje się na płaskiej bazie, ale ruch powyżej środowego szczytu na poziomie 182,38 zapewniłby wczesne wejście. Zyski Chevron będą miały znaczenie dla sektora naftowo-gazowego, zwłaszcza dla dużych koncernów naftowych, takich jak m.in Exxon Mobil (xom).

Zarobki Mastercard zostaną wypłacone w czwartek, a zarobki Visa – po zamknięciu. Mastercard EPS odnotował wzrost o prawie 10% przy wzroście Visa o 11%. Odkrycia i opinie gigantów kart kredytowych będą ważne dla innych firm płatniczych i zapewnią wgląd w trendy wydatków konsumenckich. Akcje Visa i Mastercard znajdują się w długoterminowej fazie konsolidacji, notując kluczowe poziomy oporu od początku 2022 roku.

Zarobki ASML zostaną opublikowane w środę, a po zamknięciu Lam Research i Teradyne. KLA donosi późno w czwartek. Oczekuje się, że zarobki ASML spadną o 11%, ale zarobki Lam Research wzrosną o 15%, a zarobki KLA wzrosną o 27%. Wytyczne będą miały kluczowe znaczenie w prawdopodobnie trudnym roku 2023. Razem te raporty o zarobkach, wraz z producentami chipów, takimi jak Intel (INTC), zapewni wgląd w rynek półprzewodników i rynki końcowe.

Akcje ASML rozciągają się od linii 200-dniowej. Akcje LRCX są notowane powyżej 50-dniowych i 200-dniowych linii w najniższej bazie. Akcje KLAC mają mały uchwyt na rocznym tygodniowym wykresie konsolidacji.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd na giełdzie był spowodowany spadkiem koniunktury i nastąpił spadek. Główne indeksy mocno spadły w środę i kontynuowały spadki w czwartek. Zamknął jednak czwartkowe dołki i mocno odbił się w piątek.

Nasdaq odnotował tygodniowy wzrost, zdecydowanie odwracając w piątek 50-dniową średnią ruchomą. Piątkowa akcja była kolejnym dniem kontynuacji dla Nasdaq.

S&P 500 odzyskał linię 50-dniową i wkradł się z powrotem powyżej linii 200-dniowej. Russell 2000 znalazł wsparcie w ciągu 200 dni i wkrótce może spróbować przetestować szczyty z końca 2022 roku.

Dow Jones był największym przegranym tygodnia, spadając poniżej 50 punktów dziennie i kończąc tydzień poniżej tego poziomu.

Poza indeksem Dow, ostatni spadek wygląda jak na razie normalnie i zdrowo.

Pauza daje blue chipom możliwość uformowania uchwytów, podczas gdy kilka upada. Jeśli już, powstrzymywanie się trochę dłużej może być pomocne w tym względzie.

Ale główne indeksy mają kilka kluczowych poziomów oporu. S&P 500 musi zdecydowanie odzyskać linię 200-dniową, ponieważ szczyty z zeszłego tygodnia i grudniowy szczyt były kluczowymi kamieniami milowymi.

Sezon zysków może być katalizatorem dużych zysków lub strat rynkowych – lub obu.

W przyszłym tygodniu poznamy również pierwszy odczyt PKB za IV kw. wraz z miarą inflacji PCE za grudzień. To przygotuje grunt pod posiedzenie polityczne Fed 1 lutego.


Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?


Technologia wciąż się odradza

Rajd giełdowy po długiej przerwie wydaje się zmierzać w stronę wzrostu technologicznego. Indeks Nasdaq Composite osiągnął ostatnie minimum na rynku bessy 28 grudnia. Ale w 2023 roku Nasdaq wzrósł o 6,4%. Chip ETF SMH wzrósł o 12%, program IGV ETF o 5,5%, a spekulacyjny ARKK o 16,8%.

READ  Zatrudnianie Coinbase zostanie wstrzymane na „przewidywalną przyszłość”, a oferty zostaną anulowane

Co napędza odbicie wzrostu technologicznego?

Rentowności obligacji skarbowych spadają, co jest pozytywne dla spółek o wysokiej wartości wzrostu. Tymczasem pojawiają się nadzieje na łagodne spowolnienie gospodarcze, ponieważ Chiny i Europa poprawiają się, a podwyżka stóp procentowych przez Fed wydaje się zbliżać do szczytu. Rodzi to zakłady, że wiele złych wiadomości jest w cenie, jeśli akcje rosną

Russell 2000, kolejna ryzykowna gra, jest prawie na równi z Nasdaq, co oznacza wzrost o 6,1% w 2023 r.

S&P 500 wzrósł o 2,5%, rozpoczynając nowy rok. Dow Jones wzrósł o 0,7%, co było tylko pozytywem dzięki silnym wzrostom w piątek.

Na tym stanowisku nie ma jeszcze wielu nazwisk zajmujących się rozwojem technologicznym. Akcje LRCX należą do wiodących start-upów z czipami o wysokiej kapitalizacji. Oprogramowanie jest rzadkie, chociaż akcje TERAZ stanowią argument. Jednak e-commerce wraca do łask MercadoLibre (mili) wyrwać się i Etsy (ETSY) Przygotowanie. Dobrze radzą sobie też chińskie firmy e-commerce i internetowe.

Raporty o dużych zyskach w ciągu najbliższych dwóch tygodni są technicznie ciężkie, więc inwestorzy zobaczą, czy odbicie wzrostu ma nogi.

Tymczasem wiele instytucji finansowych borykało się w zeszłym tygodniu z problemami, podczas gdy dostawcy usług zbrojeniowych, zapasy żywności i towary konsumpcyjne zorientowane na obronność załamały się.

Ale akcje metali i górnictwa wyglądają na mocne. Linie lotnicze odleciały, a inwestorzy również przenoszą się do hoteli. Handel detaliczny to mieszana torba. Podobnie jak medycyna: biotechnologia brzmi interesująco, ale ubezpieczenia zdrowotne są słabe.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd rynkowy wykazał pewną odporność pod koniec zeszłego tygodnia, wraz z kilkoma akcjami wysokiej jakości. Nadal może wznowić bieżące wycofanie, zadając trwałe obrażenia. Sezon zysków może prowadzić do ogromnych ruchów na niektórych akcjach, a także ruchów ich konkurentów, dostawców i klientów.

Tak więc, chociaż rynek, a zwłaszcza NASDAQ, może sygnalizować „ryzyko”, inwestorzy powinni uważać na zwiększanie ekspozycji. Jedną z możliwych opcji są ETF-y rynkowe lub sektorowe, aby uniknąć indywidualnego ryzyka związanego z akcjami. Jeśli dodasz ekspozycję, przygotuj się na szybkie wyjście. Jeśli nie jesteś gotowy i chętny do szybkiego wyjścia, musisz być bardziej konserwatywny w otwieraniu pozycji.

Jednak najbliższe tygodnie mogą zapewnić wiele okazji do zakupów. Przygotuj więc swoje listy obserwowanych i kontynuuj uczestnictwo.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

5 akcji w pobliżu punktów kupna z dużym potencjałem wzrostu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *