NFL stoi w obliczu wielomiliardowego pozwu antymonopolowego w związku z pakietem Sunday Ticket

Petera Gonneleta/Ikon Sportswire/Getty Images

Pojedynek 2023 pomiędzy Miami Dolphins i New England Patriots. Pozew zbiorowy kwestionujący legalność pakietu niedzielnych biletów NFL odbędzie się w czwartek.


Nowy Jork
CNN

Pozew zbiorowy kwestionujący legalność pakietu niedzielnych biletów ligi NFL, w którym w czwartek odbędą się mowy wstępne, może zmienić umowy dotyczące praw telewizyjnych w sporcie zawodowym i sposób, w jaki drużyny zarabiają pieniądze.

Sprawa, która została wniesiona po raz pierwszy w 2015 r., dotyczy pakietu meczów NFL poza rynkiem lokalnym, które nie są emitowane w innych sieciach w całym kraju. Ograniczając transmisję tych „niedostępnych na rynku” meczów do pakietu Sunday Ticket, liga NFL zmusza klientów, którzy chcą oglądać tylko jedną drużynę lub małą grupę drużyn, do płacenia wyższych opłat – stwierdza pozew.

„Biorąc pod uwagę stosunkowo niski koszt transmisji w Internecie, telewizji satelitarnej i kablowej, każdy niezależnie zarządzany zespół będzie oferował swoje mecze po konkurencyjnej cenie każdemu w kraju, kto będzie chciał oglądać tę konkretną drużynę” – argumentowali prawnicy powodów w pozwie. . „Zamiast tego wszystkie zespoły porzuciły tę opcję na rzecz stworzenia bardziej dochodowego monopolu”.

Powodowie domagają się potencjalnych miliardów dolarów odszkodowania, które zgodnie z prawem antymonopolowym może się potroić. Organizacja NFL argumentuje, że obecne ustalenia zapewniają kibicom najszerszą możliwą gamę meczów po dobrej cenie.

Świadkami, których można wezwać w tej sprawie, są komisarz NFL Roger Goodell, właściciele zespołów Jerry Jones i Robert Kraft, a także dyrektorzy różnych sieci telewizyjnych i DirecTV, która posiadała ekskluzywny pakiet Sunday Ticket do czasu jego utraty. YouTube TV należący do Google Na początku ubiegłego sezonu, po ogłoszonej cenie 2 miliardy dolarów rocznie. YouTube pobiera za pakiet 449 dolarów rocznie.

Sprawa tocząca się przed sądem federalnym w Los Angeles została w 2017 roku oddalona przez sąd rejonowy, a następnie przywrócona do ponownego rozpoznania. Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych w 2019 r. Argumentują tak prawnicy z Susman Godfrey, dużej krajowej firmy, która rozstrzygnęła sprawę przeciwko Fox News za pośrednictwem systemów głosowania Dominion Za ponad 787 milionów dolarów, zanim sprawa trafi do sądu.

READ  Playoffs NFL 2023: Rankingi wszystkich ośmiu drużyn, gdy Chiefs i Eagles prowadzą z talentem

Liga NFL słynęła z rozstrzygnięcia kilku głośnych spraw przeciwko niej, zamiast ujawniać i analizować jej praktyki na posiedzeniu jawnym. Należą do nich ugoda na kwotę 790 milionów dolarów sfinalizowana przez A Pozwany przez powodów w St. Louis Kto się sprzeciwił Przeniósł Rams do Los Angeles W 2016 r. w 2013 r. osiągnięto ugodę w wysokości 765 mln dolarów w celu utworzenia funduszu mającego na celu zrekompensowanie graczom, którzy ucierpieli. Urazy mózgu na skutek wstrząśnień mózgu W dni grania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *