Nick Bosa zdobywa dobrą ocenę PFF za zwycięstwo 49ers pomimo kolejnego meczu bez worków – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Obrona 49ers może nie poprawiła statystyk w niedzielnym zwycięstwie 30-23 nad Los Angeles Rams, ale według ich ocen PFF wyraźnie wpłynęła na mecz.

Rozgrywający Rams, Matthew Stafford, i jego ataku wydawali się nie do zatrzymania w pierwszej połowie zawodów, strzelając gola w każdym z trzech posiadanych piłek. W drugiej połowie obrona 49ers dokonała zmian i spowodowała dwie straty, które ostatecznie doprowadziły do ​​zwycięstwa drużyny gości.

Nick Bosa nie zanotował jeszcze zwolnienia od czasu podpisania lukratywnego przedłużenia z zespołem, ale nadal zdobywa najwyższe oceny w obronie, notując łącznie pięć presji – trzy trafienia i dwa pośpiechy.

Fred Warner był jedynym obrońcą 49ers, który faktycznie przekroczył linię ofensywną Rams i powalił Stafforda na ziemię. Linebacker All-Pro zanotował także osiem bardzo produktywnych odbiorów – sześć solo i jeden bieg.

Plan gry Rams zakładał atak krótką grą i niedopuszczenie do dotarcia linii obrony do rozgrywającego. Warner był również skuteczny w kryciu, ponieważ pozwolił trzem na pięć celów z odległości zaledwie 24 jardów.

Z drugiej strony, linia ofensywna 49ers uległa w niedzielę radykalnej poprawie, pozwalając na zaledwie sześć wywieranych nacisków na rozgrywającego Brocka Purdy’ego, po tym jak w pierwszym tygodniu wykorzystał łącznie 15 nacisków. Rozgrywający 49ers został formalnie raz zwolniony w Los Angeles, ale PFF nie przypisał odpowiedzialności żadnemu zawodnikowi.

Oto najważniejsze oceny PFF z drugiego tygodnia 49ers:

QB Brock Purdy – 65,1

W niedzielę rozgrywający 49ers miał problemy z głębokimi podaniami, ale był bardziej celny w rzutach pośrednich. Purdy wykonał wszystkie cztery próby na odległość 67 jardów, wykonując rzuty z odległości 10–19 jardów.

Rzuty ze średniej odległości były dla Purdy’ego ulubionym momentem przez dwa tygodnie, po tym jak wykonał 13 ze swoich 14 prób na odległość 209 jardów, jedno przyłożenie i wskaźnik podań na poziomie 142,6.

READ  NWSL dodaje Utah Royals jako swój najnowszy zespół ekspansji

RB Christian McCaffrey – 65,5

Biegacz rozegrał 100 procent z 57 ofensywnych zagrań 49ers i 20 razy przenosił piłkę na odległość 116 jardów oraz jedno przyłożenie. Nośnik piłek All-Pro również trafił wszystkie trzy cele z odległości 19 jardów.

Być może najbardziej imponującym aspektem statystyk McCaffreya było to, że 99 z jego 116 jardów padło po kontakcie. W niedzielę nosiciel piłki zaliczył siedem nieudanych odbiorów, co dało mu 12 w sezonie i prowadzi w NFL.

WR Deebo Samuel – 71,1

„Szeroki obrońca” powrócił do swojego sposobu noszenia piłki w Los Angeles, odnotowując pięć prowadzenia na odległość 38 jardów i szybkie przyłożenie. Samuel trafił także sześć ze swoich dziewięciu celów z odległości 63 jardów, z czego trzy przy pierwszych próbach.

Linia ofensywna:

LT Trent Williams – łącznie 83,4, 88,4 bloków podań

LG Aaron Banks – łącznie 55,2, 86,7 zablokowanych podań

C Jake Brendel – łącznie 63,8, 66,9 bloków podań (1 prędkość)

RG Spencer Burford – ogólnie 27,8, 0,0 bloków podań (cud trzech trafień)

RT Colton McKevitz – ogólnie 58,1, 61,0 bloków podań (1 trafienie)

Za jednego napastnika odpowiadał RB Christian McCaffrey

Obrona 49ers technicznie rzecz biorąc mogła zanotować tylko jeden worek rozgrywającego, ale w ciągu 60-minutowego pojedynku wywarła na Stafforda imponującą presję 27 – jeden worek, pięć trafień i 21 podbiegów na Stafforda.

Plan gry Rams zakładał, że Stafford szybko wyprowadzi piłkę i zneutralizuje potężną linię obrony 49ers, co okazało się skuteczne.

Linia obrony:

Nick Bosa: Ocena ogólna 92,1 – trzy trafienia, dwa pośpiechy, jeden zdobyty bieg

Javon Hargrave: Ocena ogólna 68,7 – pięć pośpiechów i jeden postój

Javon Kinlaw: Ogólna ocena 83,8 (drugi najwyższy w jego karierze) – cztery dania na wynos i jedna asysta.

Zasięg ruchu:

CB Isaiah Oliver: Stopień krycia 75,4, pozwolił na pięć chwytów w sześciu próbach, ale na zaledwie 29 jardów i zanotował przechwyt.

Tashaun Gibson: Stopień pokrycia 71,2, żadne połowy nie są dozwolone w jednej próbie

Skrzydłowy CB Charvarius: stopień krycia 68,5, pozwolił na 10 chwytów w 11 próbach na 88 jardów, jedno wymuszone nieukończenie podania, jedno przerwanie podania.

LB Dre Greenlaw: Stopień krycia 68,1, pozwolił na trzy złapanie w siedmiu próbach na 23 jardy.

LB Fred Warner: Stopień krycia 67,0, pozwolił na trzy złapanie w pięciu próbach na 24 jardy

CB Ambry Thomas: Stopień krycia 59,5, pozwolił na cztery złapanie w czterech próbach na 31 jardów.

S Talanoa Hufanga: ocena krycia 54,0, pozwoliła na dwa złapanie w czterech próbach na odległość 27 jardów.

CB Deommodor Lenoir: ocena krycia 46,3, pozwolił na siedem chwytów w 11 próbach na 85 jardów, jeden przechwyt.

Szanse i zakończenia:

Nacisk na Stafforda:

Rozgrywający Rams został zaatakowany zaledwie przy dwóch z 20 strat w pierwszej połowie, czyli 10 procent, a pod presją przy czterech, czyli 20 procent. Stafford wykonał 14 ze swoich 18 prób na odległość 183 jardów, 7,9 jarda na próbę, jedno przyłożenie i 118,3 podań.

Koordynator obrony Steve Wilkes podkręcił presję w drugiej połowie, trafiając 32,5% podań Stafforda i wywierając 45% presji. Produkcja Stafforda znacznie spadła, ponieważ wykonał tylko 20 ze swoich 37 prób na 164 jardy, dwa przechwyty, średnią 4,4 jarda na próbę i ocenę 43,1.

READ  USMNT vs. Niemcy - Podgląd i historia meczów

Będąc pod presją, w ciągu całego meczu Stafford wykonał zaledwie siedem ze swoich 20 prób na 60 jardów, jeden przechwyt i notę ​​22,9.